בונז’ור: בחדרה מתנדבים למען העולים מצרפת

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

בונז’ור: בחדרה מתנדבים למען העולים מצרפת

-

מגדלור-פיד ♋“כל ישראל ערבים זה לזה”: בחודשים האחרונים החל לפעול ברחבי הארץ פרויקט התנדבותי בשם “קוואליטיים” (QualiTime). בפרויקט, שהוא פרי יוזמה של עמותת “קעליטה” (ארגון הגג של עולי צרפת בישראל) ומתקיים בשיתוף פעולה עם עיריית חדרה, מתגייסים צברים (ילידי הארץ) ועולים ותיקים למען העולים החדשים מצרפת, תורמים מזמנם ומקלים על קשיי הקליטה של העולים החדשים.

ביום חמישי האחרון נערך בחדרה אירוע מיוחד שמטרתו לחבר ולהפגיש את העולים החדשים בחדרה עם המתנדבים מהעיר. לדברי שרה אוזן, האחראית על קליטת העולים מצרפת בעיריית חדרה, “בעיר מתגוררים כיום כ-1,500 עולים חדשים מצרפת; רובם, כ-200 משפחות, הגיעו לעיר ב-5 השנים האחרונות – ואנו צופים כי המספר יגדל משמעותית בשנים הבאות. מרבית העולים שהגיעו לחדרה נקלטו יפה, ולמרות זאת – חלקם זקוקים לסיוע ועזרה יומיומית, וכאן נכנס לתמונה פרויקט ‘קעליטיים’ שמחבר בין המתנדבים שרוצים לעזור ובין העולים החדשים הזקוקים לעזרה. ישנן לא מעט מסגרות התנדבותיות בחדרה, אך עד ‘קעליטיים’ – לא הייתה מסגרת המסייעת לעולים מצרפת, ואני שמחה על הצלחת הפרויקט”.

צילום: באדיבות עמותת “קעליטה”

אריאל קנדל, מנכ”ל עמותת “קעליטה” (ארגון הגג של עולי צרפת בישראל), סיפר כי “אנו שמחים לראות את ההתגייסות והנכונות של המתנדבים בחדרה לסייע לעולים החדשים מצרפת, זה מחמם את הלב ועוזר לעולים החדשים ליצור קשר עם עולים ותיקים ועם ילידי הארץ. ב-4 השנים האחרונות עלו מצרפת לישראל למעלה מ-30,000 יהודים. רבים מהם זקוקים לעזרה בתחומים שונים: בתחום החברתי, בחינוך הילדים ובשיעורי הבית שלהם, סיוע בהבנת הטפסים והבירוקרטיה בשפה זרה, ייעוץ לגבי צבא ושירות לאומי ואפילו ליווי בקניות בסופר. גל העלייה הגדול מצרפת הוא נכס שיכול לתרום באופן משמעותי לכלכלה, לתרבות ולחוזקה של מדינת ישראל – אם רק יאפשרו לו להיקלט כראוי. אני מודה לכל מי שהתנדב עד כה, בחדרה ובשאר חלקי הארץ, וקורא למתנדבים נוספים להצטרף לתכנית ולעזור לעולים החדשים להרגיש בבית”.

תגובות

echo do_shortcode(‘[fbcomments]’);

יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל -mgdlor1@gmail.com 

167630cookie-checkבונז’ור: בחדרה מתנדבים למען העולים מצרפת

האם הכתבה עניינה אותך? 👆

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

מגדלור-פיד ♋

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

 

אולי יעניין אותך


 

 

 

דילוג לתוכן