מפחיד: 20 טון גז קצפות המשמש בני נוער במסיבות – נתפס ברגע האחרון (וידאו)

לפני מספר חודשים התקבל במשטרה דיווח על כוונה לייבא ארצה מכולה ובה בקבוקונים המכילים את הגז. הבלשים התכוננו לתפיסה הגדולה - שהתבררה כגדולה מאוד

מפחיד: 20 טון גז קצפות המשמש בני נוער במסיבות – נתפס ברגע האחרון (וידאו)

לפני מספר חודשים התקבל במשטרה דיווח על כוונה לייבא ארצה מכולה ובה בקבוקונים המכילים את הגז. הבלשים התכוננו לתפיסה הגדולה - שהתבררה כגדולה מאוד

מגדלור-פיד ♋

נתפסו כ-20 טון גז המשמש כתחליף סם בעיקר בקרב בני נוער במסיבות ומהווה סכנה לציבור. 

בחקירה משותפת למשטרה ולמשרד הבריאות, עוכב הבוקר תושב קריית אתא, בחשד כי ייבא ארצה מכולה ובה כ-20 טון בקבוקונים המכילים Nitrous oxide (N2O) (“גז קצפות” , “גז צחוק”). המכולה על תכולתה נתפסה.

ראשיתה של החקירה בדיווחים שהתקבלו במדור נוער בחטיבת החקירות ובמחלק הנוער של היחידה המרכזית של מחוז חוף אודות שימוש מוגבר בקרב קטינים בגז המכונה “גז קצפות/ גז צחוק” הגורם לתחושת ריחוף וניתוק. במקביל התקבל לפני מספר חודשים דיווח על כוונה לייבא ארצה מכולה ובה בקבוקונים המכילים את הגז.

נוכח הסיכונים הכרוכים בשימוש בגז זה, הוקם צוות חקירה משותף ליחידה המרכזית של מחוז חוף במשטרה, משרד הבריאות ורשויות המס ואלו ניהלו בחודשים האחרונים חקירה סמויה במסגרתה נוהל מעקב אחר תנועת המכולה ארצה עד שחרורה הסופי למזמין.

קראו גם:
תושבים בכרכור מעידים: “המוני מיכלי גז קצפות נצפו בשטחים ציבוריים בשכונה”
קטין מאור עקיבא נעצר: חשוד שהחזיק מאות מיכלי “גז קצפות”

20 טון גז קצפות נתפס בדרכו לישראל – דוברות המשטרה

לפני מספר ימים (30.6.21), עם הגעתה לנמל, עוכבה המכולה ע”י בלשי הימ”ר. בחיפוש שערכו נתפסו כ 20 טונות של בקבוקונים המכילים על פי החשד חומר מסוג Nitrous oxide (N2O) .

עם המעבר לחקירה גלויה, עוכב לחקירה תושב קריית אתא בן 25 בחשד לעבירות על פקודת הרוקחות ועל חוק הגנה על בריאות הציבור (מזון). בתום חקירתו שוחרר בתנאים מגבילים.

משרד הבריאות מדגיש כי השימוש ב- Nitrous oxide (N2O), מהווה גורם סיכון משמעותי, הנפוץ בקרב בני נוער ומשמש כתחליף סם במסיבות משום שבעל השפעה הזייתית וגורם לאופוריה. משרד הבריאות מזהיר מפני שימוש לא חוקי בחומר זה. השימוש בו נקשר למגוון תופעות לוואי, חלקן מסכנות חיים. ראוי לציין ביניהן את הפגיעה בהכרה, פגיעות נירולוגיות וסכנת ההתמכרות. לפיכך, השימוש בחומר זה כסם מסכן את בריאות הציבור.

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

הצטרפו אלינו


דילוג לתוכן