Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

חוסם פרסומות בנייד שלך מופעל!

גולשים יקרים, התוכן באתר הינו חינמי ומתאפשר בזכות המפרסמים שלנו. אנא כבו את חוסם הפרסומות על מנת להמשיך לקרוא. לא יודעים איך? צרו עימנו קשר בוואטסאפ: wa.me/972586672383

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock

מגדלור ניוז

תקציב 2024 באור עקיבא אושר | יוסיפוב: “שנה מורכבת”; אנקונינה: “אין בתקציב בשורות”

ישיבת מועצת עיריית אור עקיבא לחודש יולי 2024 נערכה הערב (שלישי, 9.7) באולם הישיבות של העירייה. 

בישיבה השתתפו ראש העיר שמחה יוסיפוב; נוח שמאילוב, משה ביטון, יוסי כדורי, גולן מסיקה, איציק פתיתו, רמי ראובן, הילה לוי, רון אלקובי, אלינה טונקל, איציק נסימי, ולרי שבנוב (גזבר), משה כהן טוב (גזברות), אריאל ארונוביץ’ (יועמ”ש), יעקב נתניהו (מנכ”ל), קטי שגיא (הון אנושי) ו-ורד פלהיימר (חשבת מלווה).

תקציב 2024 באור עקיבא יעמוד על 245,080 מיליון.

ראש העיר שמחה יוסיפוב, פתח את הישיבה: “ערב טוב לכולם. בשנה הזו, 2024, עשינו משהו שונה. קודם הבאנו את אישור התקציב למשרד הפנים לאישורו – ואז רק הבאנו לפה למועצה. זו שנה מורכבת מאוד. בנוסף, נתנו כמה שעות גם לחברי המועצה לעיין בתקציב. בשנה הבאה נחזור לעשות ימי עיון לקראת התקציב”.

ראש העיר לשעבר, אלי אנקונינה, התייחס לתקציב: “נעשתה פה עבודה יפה מאוד. גם כשהכנו את תוכנית ההבראה בסוף 2021 אמרתי שלאור עקיבא יש פוטנציאל גבייה טוב. שטחי המסחר בגבייה זה 40% ומגורים – 60%. מהתעשייה והמסחר אנו גובים 60%. מענקי איזון ממשרד הפנים – 15 מיליון ש”ח, וכספי החפ”ק עוד 15 מיליון – זה אמור לאזן אותנו. בשנת 2022, העברנו תקציב עם תחילת תוכנית ההבראה, וסיימנו עם עמידה ביעד התקציב – גבייה וגירעון.

“באותה שנה משרד הפנים לא אישר את עליית הארנונה החריגה. למרות שזה יצר חור בתקציב סיימנו את אותה שנה מאוזנת. תקציב 2023 היה מאוד קשיח – כאשר 10 מיליון היה לאחזקת אור ים. אני בתחילת שנה, העברתי את היתרון בעמותת יפתח – העברתי לעירייה, על מנת שייתן מענה ל-2023. בשנה זו הקמנו את מרכז השירות לתושב, תוספת שכר לעובדים על אף תוכנית הבראה עם אישור משרד הפנים (850 אלף ש”ח), תוספת להנדסה ולשפ”ע ועוד. הסיכום עם משרד הפנים שזו תהיה פעימה ראשונה. עוד חתמנו על הסכם עם חפ”ק אחרי קשיים רבים עם 15 מיליון ש”ח ל-3 שנים. כמו כן, קיבלנו תמריץ פיתוח – 5.1 מיליון ש”ח שלא השתמשנו בו והוא עובר בעצם ל-2024. כמו כן, 530 אלף ש”ח של עמותת יפתח הועברו גם לשנת 2024.

מודעה

“אני מסתכל על התקציב החדש ואין בו בשורות. תרבות תורנית למשל ירד מחצי מיליון ל-150 אלף שקל. זו רשעות. מפעל חינוכי וחברתי מהמעלה הראשונה כמו תהילים בבתי כנסת. לבוא ולהקטין את זה…נורא. דווקא בימים אלה לקצץ בתהילים… אני לא יודע איך אפשר לבנות כזה תקציב. אתם מעמיקים את הגבייה ב-20 מיליון ועוד…כמו כן – אין התייחסות ל-2025 ול-2026 שם אנו עלולים להיות בבעיה”.

משה ביטון התייחס לנושא התרבות התורנית: “ב-2023 הייתה פעילות של 345 אלף שקל בשנה. אולי השנה נוסיף. נשאר כרגע בקופה – עוד 112 אלף ש”ח עד לסוף השנה. ייתכן ואפשר לקיים את אותה פעילות בתקציב הנמוך. ב-2023 היו פה כל מיני שיקולים שלא כדאי להרחיב עליהם. יצאתי עם פנים לבנות מאנשי המקצוע”.

יוסיפוב: “אנחנו צריכים לקחת אחריות. נעשו פה דברים לא חוקיים. אף אחד לא דורס את התושבים. בגבייה המצב קשה מאוד. לא עשו את הפעילויות שהיו צריכים לעשות. חברת הגבייה נבדקת מידי יום”.

רמי ראובן: “אם היו דברים לא חוקיים – לכו למשטרה. חברת הגבייה שהייתה פה עד כה – נשארת ואתם נותנים לה עוד מיליון ש”ח. אני רוצה שהתקציב יעבור ונצליח. תוכנית ההבראה היא חשובה. אני לא קיבלת תשובות מוועדת הכספים ובאתי גם למיני יום עיון וגם שם לא קיבלתי תשובות. רציתי לחשוב על פתרונות יצירתיים. יש כרגע בעיה עם הגבייה עם תהליך דרקוני שלא הצליחו שנים לפתור ורוצים עכשיו לסיים את זה בחצי שנה. אני בעד 100% גבייה אבל יש תהליך ואי אפשר ביום אחד לשנות את הכל דרך עורכי דין ובתי משפט”.

חבר המועצה איציק פתיתו: “גם החרדים הם חלק מהעיר. לא מבין למה פוגעים בהם. כמו למשל חוק השבת שנתקע. אין צורך לקצץ ולפגוע בהם. אם יש דברים לא חוקיים או שים על השולחן או לך למשטרה”.

הילה לוי: “לא נכון להוסיף מיליון שקלים לחברת הגבייה מראש, אלא לתת דיבידנדים מגבייה עתידית מוצלחת. על מה הוסיפו מעל מיליון שקלים? לא קיבלנו תשובה לעומק בסוגיה המהותית הזו”.

היועמ”ש אהרונוביץ’ אמר כי תוספת תקציב לסעיף “גבייה” היא לעוד כלים לאנשי הגבייה שלא היו בחוזה הראשון. “למשל, צוות נוסף שיושב רק על חובות יותר ותיקים למו”מ לסגירת תיקים, מחיקת חובות ועוד. התוספות האלה נדרשים כדי לגבות את הכסף, אי אפשר להביא אותו בדרך אחרת. אלה דברים מצטברים. הפעם העירייה הולכת על משהו שלא נעשה פה מעולם”.

יוסיפוב: “משרד הפנים מלווה אותנו בכל צגד. אנחנו חייבים להצליח באגף הגבייה. לא יכול להיות שאחד ישלם ואחד לא. חייבים לעשות סדר וזה מה שאנחנו עושים”.

פתיתו: “בתקציב – אני מבין שבתוכנית הבראה, הכל מתבסס על הגביה ועל התושב. להעמיק גביה, לתת קנסות, לפגוע בפנסיונרים של העירייה. אלה עובדים שהשתכרו בשכר מינימום. הכל משיתים אך ורק על התושב. אין לקיחת אחריות של ההנהגה. לא עוצרים רגע ולא בודקים למה הארגון הוא כזה. מה עם תשלום חניה לתושבי חוץ למשל? אם אין שום שינוי בפעילות בין התקציבים – אז איך יכול להיות ש-3.2 מיליון מניבה לנו העלייה החריגה בארנונה – איפה זה בא לידי ביטוי בתקציב?.
“העיר גדלה, החינוך צמח. האם בנושא הרווחה לא חל שינוי? כל תושבי אור ים לא זקוקים לרווחה? לא הוספנו תקציב בכלל בנושא הזה”.
יוסיפוב: “אנחנו נהיה במעקב חודשי אחרי יעדי התקציב. גם רווחה וגם חינוך”.

ישיבה שלא מן המניין
אכיפה וביטחון ברחבי העיר – איציק פתיתו – נדחה
הקמת ועדת איכות הסביבה (ועדת חובה) – אישור החברים: יו”ר משה ביטון, הילה לוי, יוסי כדורי, נוח שמאילוב, פבל יליזרוב (מנהל שפ”ע) ונציג ציבור. אושר במליאה
סיוע לאוכלוסיות במצוקה – ראש העיר: “מפעל הפיס העביר תקציב של 26 אלף שקלים לנושא החשוב הזה ואנו נאשר זאת”. אושר
אישור שכר סגנים – אושר ברוב של 8. היתר נעדרו
חידוש הרכב של מועצה דתית – שמואל ספנייב, מאיה מנשירוב, משה בן הרוש, יונתן ממן, מתן סבג, רונית פחימה, דודו ממן. 8 הצביעו בעד
צירוף רון אלקובי להנהלת העיר – אושר
האצלת סמכויות מרכז צעירים ואוכלוסיה ותיקה לרון אלקובי – אושר
תב”ר הסדרת מפרצי תחנות אוטובוס – 450 אלף שקל ממשרד התחבורה. אושר
תב”ר נגישות אקוסטית חנה סנש – 38 אלף ש”ח – משרד החינוך. אושר
הקמת ועדה לטיפול ושמירה על בעלי חיים – נוח שמאילוב יו”ר. אושר
הקמת ועדה לאנשים בעלי צרכים מיוחדים – יו”ר – נוח שמאילוב. אושר

// עדכון ראשון: 9.7.2024, 17:55

מה אתם חושבים?

עקוב
Notify of
guest
3 .
Inline Feedbacks
View all comments
Anonymous
Anonymous
09/07/2024 21:36

עצוב שאלו האנשים שמנהלים לנו את העיר…
העיר פשוט זוועה…ילדים על קורקינטים ואופנים כמו גנסטרים…נסיעה בפרעות ברחובות העיר של כלי רכב…ציר ביאליק והנשיא הפך להיות דרך מקשרת לתושבי גיסר…בניה לא חוקית בכל חור…איפה האכיפה ?…פשוט בדיחה

אין שום חדשנות ומחשבה מחוץ לקופסא…פוליטיקה קטנה ועלובה…

הגיע הזמן שגם התושבים הותיקים יפנימו שזה לא אור עקיבא של שנות ה 90 …שקנדי לא יכל להיראות כמו כפר בקווקז… שאי אפשר לעצור ולנהל שיחות באמצע הכביש…ושמקבלים קנסות על זריקת לכלוך שלא במקום המיועד לכך…

שמחה כדורי ושאר חברי הפרלמנט…תעשו טובה תפנו את הדרך לדור הבא…או שתתחילו לעבוד באמת …

דילוג לתוכן