הומלס יישן ברחובות פרדס חנה: “אף אחד לא נרתם לעזרה, זורקים מאחד לשני”

תושב פרדס חנה-כרכור אלירן אברמוב, המסייע לאנשים קשיי יום, פרסם בשבוע החולף אודות בחור היישן ברחוב ובבית העלמין וטוען להזנחה. המועצה המקומית אומרת מצידה כי הנושא מוכר ומטופל: "הועבר למשרד הבריאות והרווחה"

תושב פרדס חנה-כרכור אלירן אברמוב, מקים קבוצת הסיוע “עזרה לאנשים קשי יום”, העלה השבוע פוסטים ברשת החברתית וטען כי בתקופה האחרונה הגיע אל צעיר שגר בבית העלמין של המושבה (בתמונה למעלה. צילום אלירן אברמוב). הפרסום הביא לגל גדול של שיח סביב האירוע ואילץ אץ מועצת פרדס חנה-כרכור אף להתייחס לנושא בפומבי בעמוד הפייסבוק שלה.

אברמוב טען כי “הבחור שאנו מלווים כבר שבוע וחצי מאתמול נמצא בכניסה לפרדס חנה שוכב בתחנת אוטובוס וזה אחרי שהיה בבית העלמין כבר חודש. שבוע של טלפונים ומכתבים לכל הרשויות, לכל מקום אפשרי והוא עדיין ברחוב. הוא מבקש הוסטל במשך חודשיים, יישן בבית קברות, בחור שחולה במחלה קשה. אף אחד לא נרתם לעזרה, זורקים מאחד לשני. זה פשוט ביזיון, בושה וחרפה נכשלנו בתור חברה, נכשלנו בתור בני אדם”.

במועצה המקומית פרדס חנה כרכור פרסמו באמצע השבוע פוסט התייחסות למקרה: “לאור התעניינותם של תושבים רבים במצבו של דר הרחוב באזור בית העלמין, מבקשים לעדכן כי האגף לשירותי רווחה וקהילה מצוי בקשר עם הבחור והוא מוכר היטב לשירותי הרווחה למשרד הרווחה ולמשרד הבריאות. במקרה מורכב זה ערב האגף לשירותי רווחה את משרדי הבריאות והרווחה והחומר האישי הנוגע לבחור זה הועבר על ידי האגף לדרגים הגבוהים ביותר במשרדים אלו כדי לספק לסייע לו ולספק לו מענה ההולם את צרכיו הייחודיים. ישנם גורמים אשר בחרו לחשוף פרטים אישיים וחסויים לגבי מצבו הבריאותי והרגשי , אנו רואים בכך פסול ואנו בוחרים להימנע ממתן פרטים נוספים על מצבו או על הדרך הנדרשת לטיפול במקרה זה. כמו כן, אנו נתקלים במידע שגוי ומטעה המופץ בנוגע למקרה, לבחור ולאופן הטיפול בו כיום ובעבר . אנשי האגף לשירותי רווחה וקהילה עושים מלאכתם נאמנה בשקט ובמרבית המקרים ללא הד תקשורתי, תוך הפעלת שיקול דעת מקצועי אשר רואה לפני הכול ובעיקר את טובת המטופל והפרט”.

בתמונה ההשנייה: אלירן אברמוב (צילום מסך)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.