תהיו עירניים: צווי סגירה לחנויות שמכרו תרופות ללא מרשם רופאבית המשפט השלום בתל אביב הורה על סגירתן עד תום ההליכים של ארבעת החנויות של רשת “ארוסנטר” בתל אביב.

במהלך מספר פעילויות יזומות של אגף לאכיפה ופיקוח של משרד הבריאות במלחמה נגד סחר בתרופות מזויפות ומוברחות, בוצעה פעילות כנגד ארבעת החנויות של רשת “ארוסנטר” אשר כללו קניות ביום ופשיטות עם המשטרהבהן נתפסו כדורים מזויפים שהכילו חומרים תרופתיים בגלוי ובמסווה של כדורים טבעיים, כגון סילדנפיל וטדלפיל, שהינם החומרים הפעילים בכדורים ויאגרה וסיאליס, תרסיסים ומשחות לאלחוש לא מאושרים המכילים לידוקאין.


שימוש לא מפוקח בתכשירים מהסוג הנ”ל אשר ניתנו ללא מרשם רופא, מבלי לדעת מהיכן הכדורים, באלו תנאים יוצרו ובאילו חומרי גלם השתמשו לצורך ייצורם, מסכן את בריאות הציבור, עלול לגרום לתופעות לוואי קשות ובמקרים מסוימים אף עשוי להוביל למוות.

השימוש בחומרים סילדנפיל וטדלפיל חייב במרשם רופא ואינו מומלץ לחולים במחלות שונות. שימוש בסילדנפיל או טדלפיל יחד עם תרופות וחומרים ממשפחת הניטריטים/ניטראטים המרחיבות כלי הדם, אסור לחלוטין, עקב חשש לירידה מסכנת חיים בלחץ הדם. תופעות לוואי של החומרים כוללות כאבי ראש, סחרחורת, הפרעות בראייה, קצב לב לא סדיר ושינויים בלחץ הדם.

לידוקאין, הינו חומר מאלחש שמיועד לשימוש מקומי או בהזרקה. שימוש מקומי אינו מומלץ לתקופות ממושכות ועלול לגרום לגירוי ולאדמומיות של העור.

בעקבות פעילויות אלו הוצאו צווי הפסקה מינהליים על-ידי רופאת מחוז תל אביב ל- 3 חנויות
האגף לאכיפה ופיקוח הגיש תלונות במשטרה ולאחר חקירתם הוגשו כתבי אישום נגד רשת החנויות באמצעות פרקליטות מחוז תל אביב שניהלה את התיקים.

כנגד הנאשמות הוגש כתב אישום, המייחס לה עבירות של שיווק קמעונאי של תכשירי מרשם, בניגוד לפקודת הרוקחים, מכירת תכשירים בניגוד לפקודת הרוקחות, מעשה פזיזות או רשלנות ועיסוק בעסק ללא רישיון, זאת על פני מספר אישומים, כמפורט בכתב האישום שהוגש. נציגי אגף האכיפה מסרו עדות בתיקים האלו ובבית המשפט בנוגע לחומרים האסורים שבסופם השופט הורה על סגירת חנויות הרשת בתל אביב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.