בשורה: החלו העבודות להקמת תשתית מחלפים שיחברו את מערב חדרה למרכז העיר

העבודות יכללו הוספת נתיבים בכביש החוף והקמת שני מחלפים, אולגה דרום ואולגה צפון, שבכל אחד מהם שני נתיבים לכל כיוון

החלו העבודות של חברת "נתיבי ישראל" להכשרת השטח להקמת מחלפים בכביש החוף (כביש 2), לחיבור מערב העיר למרכזה, וזאת כחלק מפרויקט תשתיות לאומי שמוביל משרד התחבורה. הכשרת הקרקע כוללת בין היתר עבודות תשתית תת-קרקעיות, קצא"א, קווי מים, חשמל ועוד. בנוסף מקימים קירות אקוסטיים לצמצום רעש אפשרי מהכביש הבינעירוני, למתגוררים ממערב וממזרח לכביש.

בסיור מקצועי שערך ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן באתר העבודות, הוא עודכן כי הצפי לסיום עבודות התשתית ותחילת הביצוע של הקמת המחלפים מתוכנן בסביבות אוקטובר.

ירדן לביא, מנהלת תכנון בחברת אפשטיין מנהלת העבודות, עדכנה: "נכנסנו לביצוע ומתחילים עבודות מוקדמות, עבודות ביסוס, כלונסאות, קירות אקוסטיים. לאחר מכן צפויות עבודות ביסוס לגשרי אולגה, בעיקר גשר אולגה צפון. משך העבודות כשלוש שנים, ובסיום הפרויקט יהיו בעתיד שני גשרים, שני מחלפים, שבכל אחד מהם שני נתיבי נסיעה לכל כיוון".

הרחבת גשר גבעת אולגה נכללת במסגרת תת"ל 31, תוכנית תשתית לאומית לשיפור קיבולת כביש החוף באמצעות הוספת נתיבים, שדרוג מחלפים והתאמת הכביש לסטנדרטים של דרך מהירה. במסגרת התוכנית צפוי משרד התחבורה לשדרג קטע שאורכו כ-27 ק"מ בין מחלף חבצלת לבין מחלף זיכרון יעקב, כולל חדרה.

ראש העיר פעל מול משרד התחבורה על מנת שלא יראו את כביש 2 כמקטע אחד, אלא יחלקו אותו למספר מקטעי עבודה, כך שניתן יהיה לעבוד במקטע חדרה הכולל את הגשר בגבעת אולגה, ללא תלות בהתקדמות העבודה במקטעים האחרים. בישיבות העבודה הרבות הדגיש גנדלמן כי נושא מחלף אולגה מצוי בראש סדר העדיפויות העירוני. בנוסף העלה את הצורך בבניית גשר (חדרה מערב, ליד תחנת הדלק), שישמש כניסה נוספת מכביש 2 לחדרה, וזאת בנוסף לכניסה מגבעת אולגה דרך כביש יצחק שמיר ומחלף אולגה צפון.

גנדלמן: "הבהרתי כי מדובר בצוואר בקבוק תחבורתי המהווה פגיעה באיכות החיים ובבטיחות התושבים. העובדה שהמדינה התייחסה לכביש 2 כמקטע אחד, עיכבה מאוד את הטיפול בבעיית גשר אולגה והרחבתו לשני נתיבים לפחות לכל כיוון. אני שמח שמשרד התחבורה נענה לבקשתנו  ופועל לפתור את בעיית המחלף ועומסי התנועה באמצעות הרחבת הכביש והקמת שני מחלפים שיחברו את מערב העיר למרכזה, וישפיעו על כלל תוכניות הבינוי והפיתוח בעיר כולה".

—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הוואטסאפ של מגדלור ניוז:
לקבוצת מגדלור ניוז אונליין – כל החדשות מכל האזור • לקבוצת חמ"ל – הודעות חירום מידיות • לקבוצת חדשות חדרה • לקבוצת חדשות אור עקיבא • לקבוצת חדשות פרדס חנה-כרכור •  לקבוצת חדשות בנימינה-גבעת עדה  • לקבוצת חדשות זכרון יעקב • לקבוצת חדשות חריש
—————————————————-
עקוב
Notify of
guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments

אירוע זיכרון למאות נרצחים, חטופים ונעדרים נערך אמש בשדות ים: "הצלנו מאות אנשים"

מפיקי פסטיבל הנובה שהשתתפו באירוע בקיבוץ שליד קיסריה אמרו: ״אנחנו קוראים לכל מי שנכח במסיבה להגיע אלינו למתחם הטיפולים ולקבל תמיכה וסיוע. אתם לא לבד!״ | השלושה סיפרו על מאמצי החילוץ תחת אש שאפשרו להציל חיים של מאות אנשים

קרא עוד »

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

דילוג לתוכן