תהודת זהות – אמנות פוגשת קהילה במושבות, רמת הנדיב והמרחב הירוק

תערוכת חוצות יחידה בסוגה מוצגת החל מיום שישי, 8/12/17 על שבעה קירות ברחבי האזור: 63 יצירות אמנות, פרי מכחולם של 25 אמנים מהאזור יציגו פסיפס של פרשנויות על הקשר בין זהות, מקום ומרחבהתערוכה ‘תהודת זהות’ תפתח ב- 8.12.17  והיא מגיעה אלינו כמעט עד לפתח הבית. התערוכה תוצג על פני שבעה קירות ברחבי השותפות: רמת הנדיב, זכרון יעקב, בנימינה, גבעת עדה, עמיקם, ג’סר אלזרקא והיכל מוזה בחוף הכרמל.  מיטב האמנים מרחבי האזור חברו יחד בתערוכה אחת שכולה משלנו. כל יצירה מציגה פרשנות אמנותית אישית אודות הקשר בין מקום, זהות ומרחב. אוצרת התערוכה: תמר ארבל-אלישע.

התערוכה מזמנת לתושבי האזור היכרות עם מיטב אמני האזור הפועלים לאורך כל השנה, ומציגה בשפה אמנותית, מגוון נקודות מבט, שמרכיבות יחד פסיפס אזורי ייחודי ומרשים. על-מנת להרכיב את חלקי הפסיפס לכדי תמונה כוללת על המרחב האזורי, מוזמנים המבקרים לשוטט בין אתרי התערוכה הפרושים בישובים השונים.

השותפות לקיימות אזורית מחברת בין מועצות, יישובים ומגזרים, במטרה לבסס מרחב המתנהל על-פי עקרונות של קיימות. השאלה – האם קיימת תודעה מרחבית המשותפת לכלל התושבים באזור, עלתה לא פעם במסגרת השותפות. מטרת התערוכה להציף את השיח על הזהות המרחבית, ולעורר מחשבה על הקשר בין אדם למקום מזווית חדשה. התערוכה מציגה מהלך קונספטואלי הכולל פירוק והרכבה של המרחב האזורי בו-זמנית. כל יצירה היא אוטונומית כשלעצמה, ומייצגת קשר למקום בתוך המרחב, איגוד כל היצירות בתערוכה משותפת אחת, מאפשר הפניית המבט מן הזווית המקומית לפרספקטיבה הרחבה של המרחב האזורי.

הפורמט הייחודי של תערוכת חוצות בתוך הקהילה, מצביע על החשיבות הרבה שבהנגשת האמנות לציבור. על-מנת להשלים את התמונה הכוללת, מוזמנים תושבי הקהילות במרחב להשתתף במגוון סדנאות ובמפגשי שיח עם אומנים ותושבי המקום .הסדנאות והמפגשים יתקיימו במהלך ימי חג החנוכה. לצפייה במגוון הסדנאות ולהרשמה יש להיכנס לאתר השותפות בכתובת: www.hashutfut.org

כל תושבי המרחב מוזמנים לבקר בתערוכה ולהשתתף בפעילויות המגוונות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.