חדשות מתפרצות השרון הצפוני: עדכונים שוטפים במהלך היום על מה שקורה באזור השרון הצפוני

נקבע מותו של הילד בן ה-4 שנשכח ברכב בפוריידיס

23.7, 16:54 || במרכז הרפואי הלל יפה שבחדרה מת הילד בן ה-4 שנשכח קודם לכן בתוך רכב סגור בפוריידיס.  בשעה 14:46 התקבל דיווח במוקד 101 של מד”א במרחב שרון על ילד ששהה זמן ממושך ברכב סגור בפוריידיס. חובשים ופראמדיקים של מד”א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי”ח הלל יפה ילד בן 4 במצב קריטי תוך כדי פעולות החייאה.

חובש בכיר במד”א בועז פוקס סיפר כי “כשהגענו למקום ראינו את הילד שוכב מחוסר הכרה בסמוך לרכב. סיפרו לנו שהוא חולץ מתוך רכב לאחר ששהה בו זמן ממושך. הוא היה ללא דופק וללא נשימה עם סימני מכת חום ומיד התחלנו לבצע בו פעולות החייאה מתקדמות ופינינו אותו לבית החולים תוך המשך טיפול רפואי מציל חיים וקירור”.

מהמשטרה נמסר כי שוטרי תחנת זכרון יעקב הגיעו לפני זמן קצר לפורידיס לאחר דיווח למוקד 100 על ילד בן 4 שנמצא ברכב נטוש לאחר שאזרח שעבר במקום הבחין בו. האזרח חילץ את הילד מהרכב והזעיק מיד כוחות רפואה המבצעים כעת החייאה בילד ומעבירים אותו אל המרכז הרפואי. המשטרה פתחה בבדיקת נסיבות האירוע.

 

צילום: דוברות המשטרה

סכנה ברדך לצלחת: המשטרה החרימה טון בשר בואדי ערה- “מקורו לא ידוע”

23.7, 15:25 || משטרת ישראל בשיתוף יחידת הפיצו”ח של משרד החקלאות קיימו הבוקר מבצע אכיפה ממוקד בברטעה וערערה וזאת למען שמירה על ביטחון הציבור והצלת בעלי חיים המוחזקים בתנאים לא נאותים. במהלך הפעילות, הגיעו שוטרי תחנת עירון ולוחמי מג”ב ביחד עם הוטרינר האזורי לעסק לממכר בשר בערערה שם נמצא חצי טון בשר בקר שמקור שחיטתו לא ידוע ושהוחזק בתנאים סניטריים ירודים.

במקביל , הגיעו שוטרים ולוחמי מג”ב נוספים לאיטליז בברטעה ושם נתפסו מאות ק”ג נוספים של בשר שהוחזק ללא תיעוד וטרינרי וללא חותמות תיעוד כמתחייב בחוק.
תפיסות אלו מצטרפות לפעילות השיטור העירוני בבאקה אל גרביה בשיתוף יח’ הפיצו”ח שתפסו והחרימו מאות ק”ג בשר שמקורו אינו ידוע. הבשר כאמור הוחרם ונלקח להשמדה על ידי הוטרינר האזורי ונגד בעלי העסקים נפתחה חקירה במשרד החקלאות.


תאונת דרכים קטלנית בנתניה: רוכב אופניים חשמליים בן 80 נהרג

19.7, 12:07 || תאונת דרכים קשה מאוד בצהריים (א’) בנתניה: גבר כבן 80 שרכב על אופניו – נפגע מרכב ונהרג. ממד”א נמסר כי בשעה 11:28 התקבל דיווח במוקד 101 במרחב שרון על רוכב אופניים שככל הנראה נפגע מרכב בדרך דגניה בנתניה. חובשים ופראמדיקים של מד”א קבעו את מותו של גבר כבן 80 ופינו לבית החולים לניאדו את נהג הרכב, גבר בן 36 במצב קל.

פראמדיק מד”א ניר גרוסברד סיפר: “כשהגענו למקום ראינו את רוכב האופנים החשמלים שוכב במרכז הצומת בסמוך לרכב כשהוא מחוסר הכרה וסובל מפגיעה רב מערכתית קשה מאוד. הענקנו לו טיפול רפואי וביצענו פעולות החייאה מתקדמות שכללו הנשמות, עיסויים ומתן תרופות אבל הפציעה שלו הייתה קשה מאוד ובסופן נאלצנו לקבוע את מותו. נהג הרכב, גבר בן 36 שהיה נסער פונה במצב יציב לבית החולים לניאדו”.

צילום מזירת התאונה: איחוד הצלה

אישום נגד תושב ג’סר א זרקא בן 15.5 לאחר שהצית כלי רכב ומרפסת של בית בכפר

8.7, 18:49 || המשטרה פתחה בחקירה מיד עם קבלת דיווח על הצתת רכב בכפר ובמהלך חקירה מהירה שנוהלה בתחנת המשטרה בזכרון יעקב, נעצר כעבור זמן קצר בתאריך 13.6.2020, קטין בן 15.5 בחשד לביצוע ההצתה.
במהלך החקירה, הצליחו החוקרים לייחס לנאשם גם אירוע של הצתת מרפסת ורכב מלפני מספר חודשים ומעצרו של החשוד הוארך מעת לעת. הבוקר כאמור הוגש נגד הנאשם כתב אישום כפול בגין הצתה וחבלה במזיד בבית משפט לנוער בחדרה.

דוברות המשטרה

תאונת דרכים ליד וינגייט: משאית התנגשה בגשר הולכי רגל, שיבושי תנועה במקום

7.7, 16:01 || משאית פגעה אחר הצהריים (ג’) בגשר הולכי רגל. מהמשטרה נמסר כי בשעה זו מורגש עומס תנועה בכביש 2 לצפון, בעקבות כאמור פגיעת משאית בתשתית גשר הולכי רגל בוינגייט. “חלק מהכביש נחסם לתנועה לצורך טיפול האירוע ומומלץ לנהגים לנהוג בדרכים חלופיות”, הוסיפו במשטרת התנועה. צילום: אגף התנועה


החל ממחר בבוקר (שני): שביתה בכל השירותים החברתיים בארץ

5.7, 16:15 || איגוד העובדים הסוציאליים הודיע כי החל ממחר, שני, 6.7.2020, יושבתו ללא הגבלת זמן כל השירותים החברתיים במשרד הרווחה, החינוך והבריאות, הרשויות המקומיות, ביטוח לאומי, הרשות לשיקום האסיר, יחידות הסיוע לבתי המשפט, חקירות ילדים, פנימיות, וועדות להפסקת הריון. באיגוד מנו היום את השירותים שיושבתו:
שירות מבחן מבוגרים, ילדים ונוער – לא יוגשו תסקירים של עובדים סוציאליים, מי שביצע עבירות ונעצר על ידי המשטרה עשוי להשתחרר או להישאר במעצר ללא סיבה מוצדקת. נערים יוחזקו במעצר ללא ליווי של איש מקצוע ומצבם עלול להידרדר. עבריינים אלימים עלולים לחזור לקהילה ולהוות פצצה מתקתקת.
הרשות לשיקום האסיר – לא יבנו תוכניות של עובדים סוציאלים לשחרור אסירים שביקשו שחרור מוקדם ובכך יימנע שחרורם. לא יהיה פיקוח וטיפול אחר אסירים משוחררים.
חקירות ילדים – לא יערכו חקירות ילדים. רק עו”ס חוקר ילדים יכול לחקור ילדים עד גיל 14. רק חוקר ילדים יכול לבדוק מול הנפגע/הפוגע (הילד) חשדות לפגיעה מינית או פיזית. ללא חקירה זו, כל אירוע עברייני שמעורבים בו ילדים מתחת לגיל 14 לא יטופל.

צווי הגנה – לא ינתן מענה של עו”ס לחוק נוער לפניות לצווי הגנה לילדים שעוברים התעללות פיזית, מינית, או הזנחה. הילדים ישארו בבית הפוגע. לא ינתנו הארכות צווים לשהייה במעונות והוסטלים. לא ינתן סיוע לקטינים במצבי סיכון.
יחידות הסיוע לבתי המשפט – לא יתאפשר לצדדים בהליכי גירושין להגיע להסדר ראייה/משמרות בגישור או בהליך משפטי. ילדים ימשיכו להיות קלף מיקוח בידי הוריהם.
פנימיות ומוקדי חירום – לא יערכו השמות של קטינים בסיכון לפנימיות, כפרי נוער ומוקדי חירום.
חוק החוסים – לא ינתן מענה לחסרי ישע ובעלי עיכוב התפתחותי, קשישים במצב סיכון שעברו התעללות.

מענה לפגיעות מיניות/אלימות במשפחה בבתי החולים – לא ינתן מענה לפגיעות מיניות שמגיעות למיון, חשד לאלימות במשפחה כלפי אישה או קטין.
טיפול בקשישים – לא ינתן מענה לפניות קשישים בנוגע לסיוע בקניית תרופות ומצרכים, טיפול רגשי בניצולי שואה, בדידות, מיצוי זכויות.
פניות משטרה – לא ינתן מענה לפניות משטרה בנוגע לאירועי אלימות של ילדים, עבריינות, שוטטות, זנות, נשים נפגעות אלימות.
פתיחת תיקים חדשים – לא ייפתחו תיקים חדשים בשירותי הרווחה.
השמות של ילדים עם צרכים מיוחדים – לא יערכו השמות, ילדים עם צרכים מיוחדים ישארו בביתם וללא מסגרת.
ועדות להפסקת הריון – לא יתקיימו ועדות להפסקת הריון.

Image may contain: one or more people and outdoor
מחאת העו”סים והעו”סיות בחדרה, ביום חמישי האחרון || צילום: עמוד איגוד העובדים הסוציאליים בפייסבוק

אישה בת 60 מואדי ערה נפטרה מקורונה בהלל יפה בחדרה

2.7, 10:17 || המרכז הרפואי מודיע בצער רב כי מטופלת כבת 60 ,תושבת ג׳ת, שהייתה מאושפזת במחלקה הייעודית למאומתי קורונה, נפטרה הלילה למרות מאמצי טיפול כבירים של הצוות המטפל. האישה התקבלה לפני מספר ימים במצב קשה, וביומיים האחרונים חלה הידרדרות משמעותית במצבה. היא סבלה ממחלה כרונית ומחלות רקע שונות. בית החולים משתתף בצער המשפחה. בבית החולים מאושפזים כעת 8 מטופלים מאומתים לקורונה, 4 במצב קל, 2 במצב בינוני, ו- 2 במצב במצב קשה.


עובדת בגן ילדים בעמק חפר התגלתה חיובית לקורונה, כל צוות הגן וההורים נכנסו לבידוד

30.6, 08:05 || עובדת בגן תות בבת חפר שבעמק חפר נמצאה מאומתת לנגיף הקורונה. מהמועצה האזורית עמק חפר נמסר כי העובדת אינה תושבת עמק חפר. “כל צוות הגן והורי 8 הילדים הלומדים בו קיבלו על כך הודעה, הצוות והילדים, שחלקם אינם מעמק חפר, נכנסו לבידוד. כל מי שהיה במגע עם העובדת, המצריך כניסה לבידוד, יקבל הודעה על כך ממשרד הבריאות. כל מי שהיה בקרבתה בשבועיים האחרונים במרחק של פחות מ-2 מטר ובמשך יותר מ-15 דקות, מתבקש להיכנס לבידוד עד להודעה והנחיות משרד הבריאות”.

במועצה הוסיפו כי “כל מי שנדרש בבידוד צריך להישאר בו 14 יום, גם אם נבדק במהלכו בבדיקת קורונה והתוצאה שלילית. זאת בהתאם להנחיות משרד הבריאות. להנחיות ומידע – מוקד משרד הבריאות בטלפון 5400* “.


אוטובוס עלה באש סמוך לקיבוץ ברקאי

25.6, 15:33 || שריפת אוטובוס בסמוך לברקאי: שלושה צוותי כיבוי בפיקודו של רס”ר נידאל חלף פעלו בשריפת אוטובוס בכביש 574 בין צומת משמר הגבול לצומת חריש. במקום אוטובוס בוער כליל עם קרינת חום רבה. לוחמי האש פועלים לכיבוי האוטובוס בסיוע קצפים ייעודיים.

בהמשך נמסר כי שליטה הושגה באירוע ולוחמי האש פועלים לכיבוי סופי. נהג האוטובוס נפגע קל משאיפת עשן וכרגע מטופל על ידי כוחות הרפואה במקום.

מאגף התנועה במשטרה נמסר כי “כביש 574 צומת ברקאי לצפון נחסם לתנועה בעקבות רכב עולה באש. שוטרי משטרת ישראל נמצאים במקום ומכווינים את התנועה. יש להפנות נהגים לדרכים חלופיות”.

צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז חוף


הלילה: עבודות בכביש יביאו לחסימות צירים במחלף פולג והאזור

23.6, 13:05 || בשל עבודות תשתית שיתבצעו הלילה בדרך 553 במחלף פולג תחסם לתנועה הירידה ממחלף פולג לדרך החוף צפונה מהשעה 23:00 עד 05:00. מומלץ לנהגים לנסוע בדרכים אחרות.


קו 701 של קווים בציר בנימינה – זכרון יעקב לא ישוב לפעול נכון לעכשיו

18.6, 14:10 || חברת האוטובוסים קווים הודיעה כי החל מתאריך 21.06.2020 ישובו לפעול קווי ההזנה שבוטלו בנתניה. “קווי ההזנה הללו חוזרים לפעול כרגיל: 4,14,34,55,56,111.

בחדרה, קו 70 עדיין מתוגבר בנסיעות נוספות כמפורט באתר, החל מתאריך 14/6/2020.   קו 701 מבוטל מתאריך 14/6/2020 ועד הודעה חדשה. “לפרטים נוספים ניתן לפנות לשירות הלקוחות קווים בטלפון 2060* ובאתר החברה”.


חולה קורונה מאומת אובחן בקיבוץ מעברות בעמק חפר
16.6, 16:30 || מחלקת הבריאות במועצה האיזורית עמק חפר הודיעה בצהריים על חולה קורונה מאומת שאובחן מקיבוץ מעברות. החולה שוהה כעת מחוץ לקיבוץ ומשרד הבריאות פנה לכל מי שנדרש בבידוד ועדכן אותו. עוד נמסר כי החולה לא היה במגע עם תושבים ברחבי הקיבוץ והעמק, מעבר לאלה שעודכנו.

שימו לב: כביש 6 חוצה צפון נסגר בלילות אלה לתנועה עקב עבודות בכביש

15.6, 9:43 || כביש 6 חוצה-צפון ייסגר בשני הכיוונים במקטעים “יוקנעם” ו-“סומך” מהיום (א’) עד שלישי, 16.6.20, בין השעות 21:00 ל-05:00 בבוקר שלמחרת, לצורך עבודות תחזוקה. יש לנסוע בדרכים חלופיות.


הולכת רגל כבת 60 נהרגה בתאונה ברחוב פתח תקוה פינת רחוב אפרים בנתניה

11.6, 9:29 || בשעה 08:56 התקבל דיווח במוקד 101 של מד”א במרחב שרון על הולכת רגל שנפגעה מרכב ברחוב פתח תקווה בנתניה. חובשים ופראמדיקים של מד”א דיווחו על אישה כבת 60 עם פגיעה רב מערכתית ללא סימני חיים וקבעו את מותה במקום.

מהתאונה הקשה בנתניה. דוברות מד”א

 

“הפצועה שכבה על הכביש כשהיא מחוסרת הכרה עם חבלת ראש קשה ופגיעה רב מערכתית”, סיפר פראמדיק מד”א יקי חג’ג’. “ביצענו בדיקות רפואיות אבל היא הייתה ללא סימני חיים ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותה.”
יעקב כהן חובש באיחוד הצלה שנתקל באירוע הוסיף ואמר כי “מדובר בהולכת רגל שנפגעה מרכב. עצרתי מיידית לסייע והתחלתי בפעולות החייאה עד שהצטרפו אלי חובשים נוספים. למרבה הצער בתום מאמצי ההחייאה נקבע מותה בזירת התאונה עקב אופי הפציעות הקשות מהן סבלה”.


הלילה צפויות עבודות בכביש: שיבושי תנועה במחלף עתלית ומחלף אולגה

9.6, 15:10 || בשל עבודות בכביש שיתבצעו הלילה (ג’) מ-22:00 עד 05:00 ייתכנו שיבושי תנועה בדרכים האלה: בדרך 4 בשני הכיוונים ליד הכניסה לגבע כרמל, דרומה- סמוך למחלף הדרים. בדרך החוף דרומה – אחרי מחלף עתלית, סמוך למחלף אולגה, וליד מחלף רבין. בדרך 5 מערבה סמוך למחלף מורשה, סמוך למחלף קסם בשני הכיוונים.


בן 35 נפצע בתאונת עבודה עם דחפור בכביש 4 ליד חדרה

9.6, 11:29 || פועל כבן 35 נפצע קל עד בינוני בתאונת עבודה שאירעה בכביש 4 ביציאה מתל מונד לכיוון צפון. רונן ליפשיץ פרמדיק מתנדב באיחוד הצלה וחובשים נוספים של איחוד הצלה סניף תל מונד והסביבה העניקו לו סיוע ראשוני בזירת האירוע.

צילום: דוברות איחוד הצלה

תאונת דרכים ליד מחלף עירון: שלושה כלי רכב התנגשו

7.6, 16:31 || תאונה עם מעורבות שלושה כלי רכב אירעה בכביש 65 בסמוך למחלף עירון.להב סלימן ראש סניף איחוד הצלה בחריש בסיוע חובשים נוספים מחריש והסביבה העניקו סיוע ראשוני בזירת התאונה לששה נפגעים קל. מהזירה – צילום: איחוד הצלה חריש

מהזירה בכביש 65. צילום: דוברות איחוד הצלה

בן 40 החליק עם האופנוע שלו בכביש 65 ונפצע בינוני

6.6, 13:10 || ממד”א נמסר כי בשעה 12:51 התקבל דיווח במוקד 101 על רוכב אופנוע שהחליק בכביש 65 סמוך לכניסה לכפר קרע. חובשים ופראמדיקים של מד”א טיפלו בשטח ופינו לבית החולים ‘הלל יפה’ בחדרה גבר כבן 40 במצב בינוני עם חבלות בגב ובגפיים.


תאונת דרכים התרחשה בצהריים בכביש החוף ליד מחלף ינאי: 8 נפצעו

5.6, 18:30 || היום בצהריים התקבל דיווח במוקד 101 של מד”א במרחב שרון על ת.ד בכביש 2 ממחלף ינאי לצפון. חובשים ופראמדיקים של מד”א טיפלו ופינו 8 פצועים במצב קל, מהם 4 לבי”ח הלל יפה ו-4 לבי”ח לניאדו.


חשש לזיהום: חוף הים של בית ינאי נסגר לרחצה

5.6, 13:14 || משרד הפנים הודיע בצהריים כי לאור המלצת משרד הבריאות, חוף בית ינאי בעמק חפר אסור לרחצה עד להודעה חדשה, מחשש לזיהום המים. זאת, בשל זרימה של חומר צהוב מנחל אלכסנדר לים.


שרת התחבורה ושר הבריאות סיכמו: הרכבות יחזרו כמתוכנן ביום שני הקרוב

4.6, 12:14 || שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, מירי רגב ושר הבריאות, יולי אדלשטיין, סיכמו כי הרכבת תחזור לפעילות ביום שני הקרוב, 08.06.2020, בכפוף להנחיות משרד הבריאות. על ציבור נוסעי הרכבת לעקוב אחר הפרסומים באתר הרכבת.

השרה רגב: ״הציבור מייחל ומצפה לחזרת הרכבת שהפעלתה תסיר את הלחץ על מערכות האוטובוסים ותאפשר נגישות תחבורתית לאזרחי ישראל. אנו נעקוב ונוודא כי הציבור שומר על הכללים, תוך הקפדה על הריחוק החברתי, חבישת מסכות ומניעת כניסת נוסעים עם חום למתחם התחנות״.


משרד האנרגיה: התקלות האחרונות באסדת לווייתן לא היוו סכנה לציבור

2.6, 15:50 || בהתאם להנחיית שר האנרגיה ד”ר יובל שטייניץ, להגברת הבקרה על תפעול האסדה יפעיל משרד האנרגיה, את חברת הייעוץ ההנדסית RPS בשיתוף והנחיית מהנדסי המשרד, על מנת לערוך בחינה יסודית של אופן תפעול האסדה ומערכותיה וזאת לאור התקלות החוזרות והנשנות בה מאז שהחלה את פעילותה בסוף שנת 2019.

כזכור, בתחילת השבוע הורה הממונה על ענייני הנפט במשרד לחברת נובל אנרג’י לעצור את הפעילות במתקני הטורבו אקסדפנדר-TEX באסדת לוויתן, עד לבחינת כל ההיבטים.

אנשי החברה יחלו את הביקורת ב 21.6, אז ישהו מספר ימים באסדה יחד עם מהנדסי המשרד ולאחר מכן, יקיימו פגישות מקצועיות לסיכום עבודתם. מספר שבועות לאחר סיום הבדיקה, תעביר החברה דו”ח מפורט על מצבה של האסדה, ואת מסקנותיה בעקבות בחינת התקלות השונות וניתוחן.

במשרד האנרגיה ציינו היום כי התקלות השונות, המפורטות באתר משרד האנרגיה, לא היוו סכנה לציבור. בחלק מהמקרים הופעלה מערכת החירום באסדה והופסקה הפקת הגז הטבעי. הפסקת ההפקה לוותה, לעיתים, בהפעלת הלפיד לשריפת הגז הטבעי, פעולה שנועדה לשרוף את הגז הטבעי ששוחרר בעת התקלה ולמנוע זיהום אוויר.

צילום: ענבל בן יעקב

הלל יפה נשאר בחוץ: אלה בתי החולים אליהם יפונו חולי קורונה בגל השני

31.5, 17:09 || במסגרת היערכות מערכת הבריאות לגל שני ולשגרת קורונה, משרד הבריאות הנחה היום את מד”א כי חולי קורונה ברחבי הארץ יפונו לבתי חולים ייעודיים ולא בהכרח לבית החולים הקרוב ביותר. כך מפרסם האתר N12.

מעיון בפרטים מסתבר שבית החולים המרכזי באיזור – הלל יפה בחדרה, לא נמצא ברשימה ועל כן הוא לא יקלוט חולי קורונה בשוטף במחלקה ייעודית כפי שהיה בגל הראשון, אלא יפעיל חדרים ספציפיים למקרי חירום בלבד. אלה בתי החולים אליהם יפונו חולי קורונה בשגרה:

* אזור הצפון: רמב”ם והעמק
* אזור המרכז: לניאדו, מאיר, מעייני הישועה, איכילוב, שיבא ואסף הרופא
* אזור הדרום: קפלן וסורוקה
* אזור ירושלים: הדסה עין כרם ושערי צדק


המשטרה עצרה בסוף השבוע 2 חשודים במעורבות בהשלכת רימון לעבר תחנת המשטרה באום אל פאחם

31.5, 10:25 || המשטרה פתחה בחקירה במהלך סוף השבוע עם שמיעת פיצוץ סמוך לתחנת המשטרה באום אל פאחם.
מבירור ראשוני עלה כי רימון הלם הושלך לעבר התחנה אך התפוצץ בסמוך לגדר, מחוץ לתחנה.
כוחות משטרה החלו בסריקות ובמהלכן נעצר חשוד, תושב העיר בן 23. במסגרת החקירה המנוהלת בתחנת המשטרה בעיר, נעצר כעבור מס’ שעות חשוד נוסף, תושב העיר בשנות ה-20 לחייו בחשד למעורבות באירוע זריקת הרימון. מעצרם של 2 החשודים הוארך אמש בבית משפט השלום בחיפה עד מחר.


הולך רגל נפגע מרכב בקיסריה והובהל עם פציעות בכל גופו להלל יפה

30.5, 21:20 || בשעה 19:48 התקבל דיווח במוקד 101 של מד”א במרחב שרון על הולך רגל שנפגע מרכב בשדרות רוטשילד בקיסריה. חובשים ופראמדיקים של מד”א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי”ח הלל יפה גבר בן 42 במצב בינוני עם חבלות בכל חלקי גופו.


דיווח ראשוני: הרוג בתאונת דרכים בין אוטובוס למשאית בכביש 65

27.5, 08:07 || בכביש 65, ואדי ערה, לכיוון ערערה, אירעה הבוקר תאונת דרכים קשה בין אוטובוס למשאית. כונני הצלה מדווחים על הרוג בתאונה. מזק”א נמסר כי “כביש 65, צומת ערערה, ת.ד קטלנית, מעורבות אוטובוס ושתי משאיות, נהג האוטובוס נהרג במקום”.

לידיעה המלאה

 


כבאים הוזעקו לשריפת חורש שפרצה ביער עופר שבחוף הכרמל

26.5, 15:00 || 10 צוותי כיבוי בסיוע רכבי קק”ל ורט”ג, מתנדבים ומטוסים מטייסת הכיבוי אלעד בפיקודו של רב רשף אילן קודיש פועלים כעת בשטח גדול מאוד. לוחמי האש הצליחו לבלום את התקדמות האש עם הרוח וכרגע פועלים במרכז השטח למניעת התפשטות והתחדשות השריפה. יחידות מתנדבים מהיישוב בית אל וחוף הכרמל פועלים גם הם באירוע רב רשף אילן קודיש מסר:”בלמנו את התפשטות השריפה בשלב זה, כרגע פועלים לקירור המוקדים הרבים בשטח למניעת התפשטותם בחסות הרוח החזקה”. צילומים: כבאות מחוז חוף


ראש מועצת עמק חפר גלית שאול, תקפה את בתי הספר על רקע המכנסונים: “לא כך נלחמים בהתנהגות מינית עבריינית”

25.5, 17:01 || בדיון על קוד לבוש בבתי הספר שהתקיים היום בועדת חינוך, אמרה ד״ר גלית שאול ראשת המועצה עמק חפר: “כל קיץ, עומדות בנות צעירות מגילאי 7 והלאה, בפתח בית הספר מול צוות שמאשים אותן שהן מהוות בעיה לשלום הציבור, זה לא היה בהסטוריה שלנו שחגגה על מכנסים קצרים בקיץ, על שיוויון בנטל בניית המדינה. עכשיו הפכו את הבנות ורגליהם לסיכון לבנים.  כיסוי גוף לא מונע מחשבות או הורמונים. נתוני הפגיעה המינית בציבורים המכסים את גופם לחלוטין, הם לא שונים מאצל החילונים. לא כך נלחמים בהתנהגות מינית עבריינית”.

גלית שאול. מעמוד הפייסבוק של גלית שאול

ד״ר שאול הוסיפה: ״אינני מתנגדת לקוד לבוש. בכל מקום שזה מתאים לכלליו ולמאפייניו. בואו נקבע תקנות ונקבע קוד לבוש שיוויוני לבנים ובנות שמשקלל את נורמות התרבות ותנאי מזג האויר שלנו. כשבנים ידרשו לעמוד באותן דרישות כמו בנות-אז יש על מה לדבר.

“אני מודאגת מהמסר שזה מעביר נערות – מסר שגופן בעייתי, מחייב הסתרה, מפתה. זה מצטרף לשורת מסרים שאנחנו מקבלים היום בחברה הישראלית : מתחיל מהדרת נשים בשלטי חוצות, בהפרדה מגדרית באוניברסיטאות, בביטול נוכחותן וערכן במרחב הציבורי – אין נשים במל״ל אחרי הקורונה, אין נשים בתפקידים מסויימים בצבא, אין נשים בהנהגה!״
ד״ר שאול פנתה לשר החינוך ואמרה: ״אני קוראת לך שר החינוך יואב גלנט, עשה סדר הגיוני בהתרחשות הזו, מתוך גישה הרוחשת כבוד לנשים כבנות אדם ושותפות שוות לחיים ולחברה”.


הלפיד בער בצורה משמעותית במוצאי השבת, נובל אנרג’י מעדכנת במה מדובר

23.5, 20:50 || תושבים מכל האיזור – זכרון יעקב, אור עקיבא, בנימינה, פרדס חנה-כרכור ואף חדרה, דיווחו ותיעדו הערב (מוצ”ש) את הלפיד של אסדת לוויתן בוער. בדרך כלל, לפיד בוער מעיד על תקלה באסדה במסגרתה נפלט אל האוויר הגז שנשרף בעקבות הבעירה – ואולם הערב לא דובר על תקלה.

הלפיד הבוער. צילום פרטי

 

מחברת נובל אנרג’י נמסר: “בעקבות אירוע תפעולי באסדת לוויתן, הופסקה הפקת הגז באסדה ובהתאם לנוהלי הבטיחות של החברה הופעלו לפידי האסדה לצורך פינוי הגז באופן בטיחותי. המשמעות היא כי מן החוף נראית להבה. נובל אנרג’י עדכנה את כל הגורמים הרלבנטיים ופועלת לחידוש אספקת הגז בהקדם. יצויין כי לא צפויה השפעה סביבתית ביבשה ובחוף”.

בתקופה האחרונה כבר התרחשו תקלות שונות וזכו להתערבות של המועצה המקומית זכרון יעקב ואיגוד ערים לאיכות הסביבה שרון כרמל ואף המשרד להגנת הסביבה. כעת יצטרכו התושבים להמתין לממצאי הבדיקה של הגורמים האמונים.


אחרי גילוי הזיהום מאתמול: בשורות טובות בנוגע לרחצה בחוף דור

21.5, 09:48 || אחרי שהרחצה בחוף דור נאסרה אתמול בעקבות דגימת מי הים ומציאת זיהום, נערכה הבוקר דגימה נוספת. במועצה האיזורית חוף הכרמל מסרו כי בהמשך להודעת משרד הבריאות מהבוקר, לפיה דגימות המים בחוף דור הבוקר נמצאו תקינות לחלוטין, הוסרה האזהרה מפני רחצה בחוף. “נעדכן כי מרשות הטבע והגנים, המפעילה את חוף הבונים, נמסר כי הצפי לפתיחת החוף הוא מחר”, הוסיפו במועצה.

105061cookie-check• השרון הצפוני – חדשות מתפרצות || נקבע מותו של הילד בן ה-4 שנשכח ברכב בפוריידיס 

דילוג לתוכן