יעקב אדרי: “תנו לנו למצות את המו”מ על מחיר למשתכן באור ים”ישיבת מועצה שנייה בשבועיים האחרונים התקיימה הערב באור עקיבא. על סדר היום הונחו ארבע הצעות, אבל הנושא שגנב את ההצגה היה כזה שלא היה על סדר היום: “מחיר למשתכן” לזוגות הצעירים של אור עקיבא.

מי שהגיע בפעם השנייה ברציפות לישיבה היה איציק נסימי ממטה מאבק התושבים בעד 400 יחידות דיור במחיר למשתכן בפרויקט “אור ים” העתידי, אך נתקל שוב בגישה נוקשה של ראש העיר יעקב אדרי, שנשמע בטוח בדרכו.

אדרי אמר בנושא: “המועצה הזאת ללא יוצא מן הכלל – רוצים לפתור את עניין הזוגות הצעירים. אנחנו מנהלים דיון וויכוח לא קל עם מנהל מקרקעי ישראל. אני שומר על האינטרסים של אור עקיבא וזה לא נוגד את האינטרסים של הצעירים. על פי המספר מוסמך שקיבלתי זה 226 זכאים באור עקיבא”.

חבר המועצה שמחה יוסיפוב לקח את הדיבור ואמר: “יש זוגות צעירים שעדיין לא התחתנו והם צפויים להיכנס למעגל הזה של הזכאים. המספרים יהיו גדולים יותר”. אדרי הגיב ואמר: “המספרים האלה באוויר, אנחנו לוקחים בחשבון את הכל”.

אדרי, לא אהב לשמוע את חלק מאמירותיו של נסימי, שקיבל במה נרחבת לאמירותיו בישיבה, על אף שלתושבים בדרך כלל – אסור לדבר בישיבות.

אדרי הוסיף: “אין לכם סבלנות. אנחנו נמצאים במשא ומתן קשוח מול רמ”י, צריך סבלנות. הצעירים ובכלל, היו צריכים לתמוך בעמדה הראשונית שלי. כדי לקבל 400 דירות במחיר למשתכן, צריך לתת 2000 דירות לרמ”י. זה לא יהיה”.

אדרי סיפר כי ללא אור עקיבא, הפרויקט כולו יהיה תקוע ועל כן רמ”י יהיו חייבים לבוא לקראת העיר והזוגות הצעירים שלה – ובנושא זה הוא אופטימי. לגבי כמה זוגות צעירים יש בעיר? כאן הדעות חלוקות.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.