חדשות מתפרצות קורונה: עדכונים שוטפים במהלך היום על מה שקורה באזור או מעניין בנושאי קורונה

בג”צ קבע: עובדים בבידוד לא יהיו זכאים לימי מחלה 

27.7, 14:16 || בג”ץ ביטל את החלטת פרופ’ סיגל סדצקי, ששימשה ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, לתת תעודת מחלה אוטומטית לכל שכיר שנמצא בבידוד. עם זאת נקבע כי הביטול ייכנס לתוקף ב-30 בספטמבר.

בית המשפט העליון קיבל למעשה שתי עתירות שהגישו מעסיקים וארגוני מעסיקים כנגד תעודות המחלה הגורפות שהעניקה המדינה לעובדים ששהו בבידוד, וקבע כי חוק דמי מחלה אינו מסמיך את ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות להנפיק תעודת מחלה גורפת לכל העובדים השכירים השוהים בבידוד מחשש להידבקות בנגיף הקורונה. על כן נקבע, כי תעודת המחלה הגורפת בטלה.

Man in Blue and Brown Plaid Dress Shirt Touching His Hair


הממשלה אישרה את מענקי הסיוע: 750 לכל אזרח, 500 ש”ח לכל ילד

26.7, 16:33 || הממשלה אישרה את תוכנית ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר ישראל כ״ץ לחלוקת מענקי סיוע חד פעמיים לכלל אזרחי המדינה, במטרה לעודד את הצריכה והתעסוקה ולהניע את גלגלי הכלכלה. על פי תזכיר החוק שאושר בממשלה ויובא בימים הקרובים לחקיקה בכנסת, כל אזרח יקבל מענק של 750 ש״ח, בתוספת 500 ש״ח עבור כל ילד עד הילד השלישי, להורה אליו משולמת קצבת הילדים.

המענק יועבר אוטומטית לכלל האזרחים אשר פרטיהם נמצאים בידי המוסד לביטוח לאומי. סוכם כי הביטוח הלאומי יפנה לאזרחים שאין בידיו את פרטי חשבון הבנק שלהם במטרה להסדיר את העברת המענק. בנוסף, מקבלי קצבאות שונות המפורטות בהצעת החוק, בהם מקבלי קצבת סיעוד, מקבלי קצבת נכות כללית, מקבלי הבטחת הכנסה, מקבלי מזונות, נכה צה”ל ונפגע פעולות איבה נזקקים, עולים חדשים נזקקים, קשישים מקבלי השלמת הכנסה וניצולי שואה נזקקים, יקבלו תוספת של 750 ש״ח ובכך יקבלו מענק מוגדל.

עוד הוחלט, כי מי שהכנסתו השנתית היא מעל 651,000 ש״ח, לא יהיה זכאי לקבל מענק או תוספת למענק. היקף תוכנית המענקים תעמוד על סך של כ-6.5 מיליארד ש״ח.


פיקוד העורף: המסעדות יישארו פתוחות, הים והבריכה לא ייסגרו בסופי שבוע

21.7, 14:30 || התקהלויות והתכנסויות: פיקוד העורף הוציא הודעה על “הסרת הגבלות על שהייה בחופי הים ובבריכות, המסעדות נשארות פתוחות – הוסרו ההגבלות על שהייה בחופי הים ובבריכות רחצה בסופי שבוע. בנוסף, המסעדות יישארו פתוחות וימשיכו לפעול בהתאם לתנאי התו הסגול- עד 20 אנשים בפנים ועד 30 אנשים בחוץ”.


דווקא עכשיו: האחים והאחיות בבתי החולים בארץ – פתחו בשביתה ויעבדו במתכונת שבת

20.7, 8:57 || דווקא בתקופת הקורונה הקשה, ולאחר שלא הצליחו להגיע לסיכום עם האוצר – האחיות והאחים ברחבי הארץ פתחו בשביתה. האתר “מעריב” מפרסם הבוקר כי במסגרת השביתה, יעבדו האחים והאחיות במתכונת שבת, לא יעבוד הצוות הסיעודי בשירותים האמבולטוריים, כולל מרפאות, מכונים, אשפוזי יום; חדרי ניתוח יעבדו במתכונת שבת, כאשר אין ניתוחים אחרי הצהרים אלא דחופים בוועדת חריגים;

בכל מחלקות האשפוז למיניהן יעבדו במתכונת שבת; במחלקות טיפולי נמרץ למיניהן יעבוד צוות סעודי מצומצם; במחלקות פגים, יונקים, חדרי לידה, דיאליזה, אונקולוגיה, יחידת פריון – יעבוד צוות סיעודי במתכונת מצומצמת; במסגרת בתי ספר לאחיות –הצוות הסיעודי לא יעבוד כלל; לא יבוצעו ססיות וקצ”תים. לא תתבצע עבודה במשמרות של 12 שעות, ובכל מקרה – בדיקות קורונה ימשיכו להתקיים ויתבצעו ללא דיחוי ומחלקות קורונה יאוישו באופן מלא.


הגרף שמראה – בקרוב גם המבוגרים לא יוכלו להתחמק מהקורונה: “הממשלה מנומנמת”

16.7, 10:38 || כותב הרופא אור גפן בפייסבוק: “זה הגרף שממחיש כמה נפיץ הגל השני של הקורונה שממשלת ישראל גררה אותנו אליו.
בזמן שהממשלה התלבטה מה לעשות, אם בכלל, מאז סוף הגל הראשון – הגענו למספר העצום של 24,000 חולים פעילים, עם עוד כ-1,500 שמצטרפים אליהם כל יום. קצב הכפלה של 12 יום, כלומר עוד שבועיים יהיו פה 50,000 חולים.
ולענייננו – מה רואים בגרף? שכרגע מתוך החולים רק 12% הם מעל גיל 60. למה המבוגרים לא נדבקים? כי לעומת הממשלה שהזניחה אותם לחלוטין, האוכלוסיה המבוגרת שומרת על עצמה בבתים וממעטת להחשף. בגלל זה הגל הנוכחי הוא “גל קל יותר”, פשוט מי שחולה הפעם זה בעיקר צעירים.
בקרוב מאוד, כשכמות החולים בארץ תגיע ל-50,000 ול-100,000, למבוגרים לא תהיה יותר יכולת להמלט. הקורונה תסגור עליהם. המחלה תועבר דרך בני משפחה תמימים שיבקרו את הוריהם וסביהם. וכשזה יקרה, המחלקות כבר יהיו מלאות עד אפס מקום ואי אפשר יהיה להציל אותם. ממשלת ישראל תתעוררי!!! תשלחו הודעות לחברי הכנסת שמייצגים אותכם, צאו להפגין, תכתבו פוסטים, תעשו מה שאתם יכולים כדי לגרום לממשלה המנומנמת הזאת לפעול כבר – לפני שיהיה מאוחר מדי”.


האחיות פותחות בשביתה מהשבוע הבא: “לא נותרה לנו ברירה”

15.7, 17:56 || האחים והאחיות בבתי החולים יפתחו בשביתה החל מיום שני, ויעבדו במתכונת חירום. במכתב של הסתדרות האחים והאחיות נאמר כי השביתה באה “בטרם נאלץ להתמודד עם החלטות בלתי מוסריות ובלתי אנושיות. מינעו את יום הכיפורים של מערכת הבריאות.

צילום ארכיון: הלל יפה

מאומת קורונה בן 74 נפטר בבית החולים הלל יפה

14.7, 10:28 || בית החולים הודיע הבוקר (ג’) כי הלילה נפטר מטופל בן 74 מבאקה אל גרביה שהיה מאושפז במחלקה למאומתי נגיף קורונה, זאת למרות מאמצים כבירים של הצוות המטפל. המטופל, שסבל ממחלות רקע, אושפז לפני כ 10 ימים, ומצבו הוגדר קריטי. הודעה נמסרה למשפחתו.

נכון ל- 14.7.2020 מאושפזים במרכז הרפואי הלל יפה 29 מטופלים מאומתים לקורונה: במצב קל – 9, במצב בינוני- 9 ובמצב קשה – 11 (מתוכם 2 במצב קריטי).

צילום: דוברות מד”א

חוזרים להתאמן: ועדת הקורונה אישרה את פתיחתם מחדש של חדרי הכושר והבריכות

13.7, 16:11 || ועדת הקורונה דחתה היום (שני) את בקשת הליכוד לדון מחדש בפתיחת חדרי הכושר והבריכות, אותה אישרה הוועדה מוקדם יותר. בעצם המהלך, אושרה סופית פתיחתם מחדש לאחר שנסגרו לפני ימים אחדים. הדבר עורר תרעומת גדולה, זאת על רקע הנתונים הנמוכים לכאורה, של נדבקי קורונה במקומות אלו.


פרדס חנה-כרכור ובאקה אל גרביה סומנו כ”מוקדי סיכון” בטבלת הקורונה של משרד הבריאות 

12.7, 10:23 || במשרד הבריאות מפרסמים מדי יום את מוקדי ההתפרצות והיישובים בהם נרשמת עליה חדה במספר המאובחנים בנגיף הקורונה. מהטבלה שפורסמה הבוקר עולה כי פרדס חנה-כרכור ובאקה אל גרביה רשמו עלייה משמעותית בקצב התחלואה ב-7 הימים האחרונים.

רק לפני שבוע, היו במושבה 20 חולים פעילים, אולם הבוקר ישנם כבר 51 חולים חיוביים לנגיף. מדובר בעלייה של 19% מדי יום בתחלואה, והיא סומנה בצבע אדמדם בטבלה. בבקה אל גרביה נוספו 60 לחולים בתוך שבוע וכעת מספר החולים המאומתים בכפר עומד על 151 בני אדם. בקה סומנה כ”מוקד סיכון” גבוה יותר לעומת פרדס חנה-כרכור שממוקמת בשלב זה במקום נמוך יותר בטבלת הסיכון.


עוד חוזר הניגון: התאורה במגרשי הספורט באור עקיבא – תופסק בלילות 

9.7, 15:27 || כחלק מהמאצים למנוע התקהלויות בשטח העיר, החליט ראש עיריית אור עקיבא יעקב אדרי כי החל מהערב (חמישי) לא תפעל תאורה במגרשים הפעילים ביומיום. צעד דומה בוצע לפני כחודשיים, בגל הראשון של התפרצות הנגיף בישראל.


ילדה בכיתה ג’ בבית הספר של החופש ב’רוטשילד’ אור עקיבא נדבקה בקורונה, הקייטנה תסגר

8.7, 21:50 || הורי תלמידי בי”ס “רוטשילד” של החופש הגדול באור עקיבא קיבלו הערב הודעה כי הנהלת בית הספר התבשרה על ידי משרד הבריאות  כי תלמידת כיתה ג’ התגלתה כחולה מאומתת לקורונה. “בהנחיית מנהל המחוז, ד”ר סער הראל, בית הספר נסגר לאלתר ומחר התלמידים ישהו בבית. לא תתקיים כול פעילות כולל צהרונים. החקירה האפידמיולוגית שמתבצעת ע”י משרד הבריאות החלה, ובהתאם לממצאיה נתנהל ונפעל. אנו מקווים שכולם מרגישים בטוב ומאחלים בריאות איתנה וימים טובים”, נמסר.


הלל יפה בחדרה: חולה קורונה במצב קריטי, 6 נוספים במצב קשה 

8.7, 14:49 || מהמרכז הרפואי הלל יפה שבחדרה מדווחים בצהריים (רביעי) כי במרכז הרפואי מאושפזים 26 מטופלים מאומתים לקורונה. 18 מהמאושפזים במצב קל, אחד במצב בינוני, 6 במצב קשה ו-1 במצב קריטי.

בית החולים פתח מחדש מחלקה נוספת למאומתי קורונה, זיהומיות ב’, לאור התחלואה הגוברת ומורכבות המטופלים המגיעים.


הוכפל קנס על אי-עטיית מסיכה מ-250 ל-500 ש”ח, אבל יש גם בשורה מעודדת

6.7, 10:40 || וועדת החוקה אישרה הבוקר את העלאת הקנס על המסיכות ל-500 שקל. שבעה מחברי הועדה הצביעו בעד, וארבעה התנגדו. הצעת החוק להגדלת הקנס תעבור כעת, ייתכן שאף היום, לאישור מליאת הכנסת בקריאה שניה ושלישית. כמו כן, מחייב התיקון להכפלת הקנס את את השוטר להפעיל שיקול דעת ולתת אפשרות לתקן את הליקוי ולחבוש את המסיכה בטרם יטיל את הקנס. (ארצי חלפון ואתר סרוגים)

418454cookie-check• קורונה – חדשות מתפרצות || בג”צ קבע: עובדים בבידוד לא יהיו זכאים לימי מחלה 

דילוג לתוכן