משרד הבריאות יצא באזהרה: “התכשיר הטבעי” שמונע קורונה – מטעה את הציבור

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

משרד הבריאות יצא באזהרה: “התכשיר הטבעי” שמונע קורונה – מטעה את הציבור

-

מגדלור-פיד ♋

חדשות מתפרצות קורונה: עדכונים שוטפים במהלך היום על מה שקורה באזור או מעניין בנושאי קורונה

משרד הבריאות יצא באזהרה: “התכשיר הטבעי” שמונע קורונה – מטעה את הציבור

6.10, 13:08 || לוועדה המייעצת לבדיקת הטעיית הציבור בפרסום הועברו  פניות בנוגע לפרסומי מוצר בשם “טודיקאמפ” המשווק כ”תכשיר טבעי” למגוון מחלות ומצבים, בין היתר לטיפול והצלת חיים במקרה של הדבקה בווירוס הקורונה.

המוצר משווק באתרי אינטרנט שונים וכן ברשת הטוויטר תחת שם חשבון: אולגהAltForm. המוצר משווק “כתכשיר טבעי”, ללא כל מידע מחקרי מבוסס, תוך ייחוס סגולות ריפוי אסורות למספר רב של מחלות ומצבים רפואיים (כגון, דלקת, זיהומים  – וירוסים, חיידקים, פטריות וטפילים,  גידולים, דכאון, כאבים ועוד), ולמגוון גילאים כולל ילדים ונשים בהריון, וזאת בניגוד להוראות החוק. לאחרונה, נוספה התוויה מטעה ולא מבוססת נוספת לשיווק כטיפול בחולים עם קורונה.

הפרסום מציין שהמוצר נמכר באירופה, כולל בבית מרקחת גדול בצ’כיה, אולם הרשויות בצ’כיה (CAFIA  – CZECH AGRICULTURE AND FOOD INSPECTION AUTHORITY)  פרסמו אזהרה ביולי 2020 על מוצר “טודיקאמפ  תמצית של אגוזי מלך ירוקים – 115 מ”ל”, המיוצר במולדובה על ידי חברת  TODICAMP SRL ומשווק כתוסף תזונה – שהינו מסוכן לציבור. הרשויות בצ’כיה המליצו לא לצרוך את המוצר – ככל שכבר נרכש, ויחלו באיסוף המוצר מהשוק והטלת קנס על המשווק.

לפיכך, הוועדה מבקשת להודיע:
  • המוצר אינו מאושר ליבוא או שימוש במדינת ישראל.
  • אין שום מידע מדעי המצביע על יעילות המוצר בכלל ובפרט למניעה או טיפול בוירוס הקורונה והוא לא אושר ע”י משרד הבריאות ליבוא לישראל וכן לא לכל למטרה זו או כל מטרה אחרת.
  • על פי חוק ניתן לייחס סגולות ריפוי/מניעה רק לתכשירים רפואיים-תרופות, וזאת בהתאם לתנאי הרישום שנקבעו ולאחר הוכחת יעילות, בטיחות ואיכות.
  • פרסומים מעין אלה עשויים ליצור “אשליית חיסון”, ומשתמשים עלולים להימנע מהתנהגות מגינה ומצמצמת הדבקה, שלא בהתאם לתקנות החירום והמלצות משרד הבריאות, ולסכן את עצמם ואת סביבתם הקרובה.
  • האמירות הכלליות בפרסומי המוצר, מהן עולה, במישרין או בעקיפין, כי השימוש במוצר עשוי להוות  טיפול ו/או הגנה ומניעה מפני וירוס הקורונה וכן לטיפול ו/או מניעה במצבים רפואיים נוספים –  נעשות ללא כל בסיס מדעי תוך הטעיית הציבור וייחוס אסור של סגולות ביחס לשיטות הטיפול ומניעת הדבקות בוירוס הקורונה ומחלות ומצבים רפואיים אחרים.

משרד הבריאות מזהיר את הציבור מפני השימוש בתוספי תזונה כמו כדורים, אבקות, חליטות, משחות, שיקויים, להם מיוחסים סגולות ריפוי או מניעה מחלות, במיוחד בתקופה זו של מגיפת הקורונה.  לבירורים ומידע נוסף ניתן לפנות למוקד קול הבריאות  5400*  ולאתר הוועדה למניעת הטעיית הציבור בפרסום מוצרי בריאות במשרד הבריאות.


אדלשטיין: “הסגר יימשך מעבר לשבועיים”, המשטרה תגביר את האכיפה

29.9, 8:38 || שר הבריאות טוען כי גם אחרי שמחת תורה יהיו הגבלות אך זה תלוי ברמת התחלואה שתהיה בסוף הסגר הנוכחי, ומבהיר: “אם יהיו שינויים והקלות, הם כנראה יהיו שוליים”. המשטרה תגביר היום את אכיפת ההגבלות במחסומים ובערים (להמשך הכתבה בכיפה)


קבינט הקורונה יתכנס מחר – על הפרק: הידוק הסגר

21.9, 11:05 || קבינט הקורונה יתכנס מחר (שני) בצהריים לדון במצב התחלואה ובהידוק הסגר על אזרחי ישראל. כבר לפני ראש השנה ניסה ראש הממשלה נתניהו להעביר החלטה להדק את הסגר אך בשל לוח זמנים צפוף לחג וקושי לאשר את המהלך במהירות בממשלה ובכנסת – המהלך נדחה במספר ימים וכאמור יעלה מחר לדיון בקבינט הקורונה. בין ההחלטות שיובאו לדיון: מגבלת תנועה גדולה יותר וכן סגירת מקומות עבודה נוספים.


המתווה של גמזו ואדלשטיין: סגר כללי בשמונת היישובים האדומים ביותר; “לא יהיה מנוס מסגר בחגים”

3.9, 9:06 || המתווה שיציגו גמזו ואדלשטיין בפני הקבינט: סגר כללי בשמונת היישובים האדומים ביותר, ביתר היישובים האדומים – עוצר לילי. כך מפרסם האתר N12. ההמלצה הזאת מגיעה לאחר הערכת מצב שבה התברר שמרבית העלייה ביממה האחרונה מגיעה מהישובים האדומים. ב-8 היישובים: סגר כללי שכולל מגבלת כניסה ויציאה, הגבלת תנועה של 500 מטר, מערכת חינוך סגורה למעט חינוך מיוחד וגנים, סגירת עסקים ומסחר. ביישובים האדומים האחרים: הגבלת יציאה מהבית במהלך הלילה, מערכת חינוך סגורה למעט גנים וחינוך מיוחד וסגירת עסקים. ללא הגבלת תנועה בשעות היום וללא הגבלת כניסה ויציאה. ההערכה בקרב גורמים במערכת הבריאות היא כי לא יהיה מנוס מסגר בחגים.

מנכ”לית קרן רש”י מיכל כהן, שחברה גם בוועדה הציבורית המייעצת לפרויקטור גמזו, מזהירה בעקבות עליית החולים התלולה אל מעל 3,000 נדבקים חדשים ביממה האחרונה, אמרה: “ההתנהלות הנוכחית תוביל לסגר ארצי מלא ולקריסה כלכלית. זה או מגבלות מקומיות או סגר כללי”.

 

418454cookie-checkמשרד הבריאות יצא באזהרה: “התכשיר הטבעי” שמונע קורונה – מטעה את הציבור

האם הכתבה עניינה אותך? 👆

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print
guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments

מגדלור-פיד ♋

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

אולי יעניין אותך

 


 

 

דילוג לתוכן