הפגום ששינה את המסלול: החיים החדשים של ירון רייכמן מאור עקיבא

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

הפגום ששינה את המסלול: החיים החדשים של ירון רייכמן מאור עקיבא

-

מגדלור-פיד ♋את ירון רייכמן מאור עקיבא מכירים רובם כמנהל קבוצת הוואטסאפ “פגומים אור עקיבא והסביבה”, קבוצת אבות לילדים המסייעים אחד לשני – אבל בעיקר מסייעים לאחרים. רייכמן מוביל בשנה האחרונה מהפך תפיסתי כלל ארצי, והפך להיות שם מוכר גם בקבוצות “אבא פגום” בישראל – קבוצות של גברים רבים בישראל ששמו להן למטרה לעשות טוב למישהו, לעזור, לתמוך ואפילו להעניק חיים חדשים.

בסוף השבוע האחרון, רייכמן חשף את סיפורו האישי והמטלטל במהדורת “שישי” – חדשות סוף השבוע של ערוץ עשר עם איילה חסון. הכתב מאור צור התלווה אליו לרחוב אלנבי בתל אביב, הרחוב בו השתנו חייו של רייכמן מקצה לקצה – ועל התקופה בה אבטח מועדונים.

הסיפור של רייכמן התחיל בעיר חולון, ילד נורמטיבי ושאפתן, בן להורים עולים עובדים, ושתי אחיות תומכות. העלילה התחילה להסתבך לאחר שירותו הצבאי, אז התקבל רייכמן לעבודה כמאבטח מועדונים בעיר תל אביב. “חיי הלילה זה הרבה אלכוהול, הרבה חברויות לא רצויות של עבריינים, הרבה שקר, הרבה פוזה ואתה נמשך”, סיפר בראיון. “כמה שתהיה יותר חזק, ככה יכבדו אותך יותר. אני הרבצתי ונתתי קצת מעל כולם.

“אני בן 39, השנתון שלי חווה את המצב הביטחוני, הפיגועים של תחילת שנות ה-2000. היינו נוסעים לעבוד באבטחה בנמל ובדרך היינו שומעים את הבום. שומעים שהיה פיגוע. אלה מאבטחים שעבדו איתי יחד והלכו. אני זוכר את הפנים, את השמות”.

“צריך לעשות טוב ולגרום לאנשים לדעת שעשית טוב”. רייכמן || צילום מסך: ערוץ עשר

האירוע המטלטל בא יום אחד כאשר רייכמן החליט לפוצץ הכל – ונסע למועדון בו עבד. “חמש בבוקר, נוסע ברכב, פותח את החלון, מוציא נצרה, וזורק את הרימון מהחלון, הנצרה אצלי ביד, לא יודע מה לעשות איתה, נשאר במקום. ונוסע. לא ראיתי כלום, אני רק זוכר שהסתכלתי במראה, שמעתי בום. כבר לא חושבים. הרימון התגלגל למטה וכל ההדף פגע במדרכה. זה המזל שלי. המדרכה בלמה אותו. היו פה מאבטחים, בליינים, מזל גדול. הם ניצלו ואני ניצלתי. זה מקום מקולל”.

תוך מספר שעות רייכמן נעצר. אחותו, מיכל רייכמן, אחת מעורכות הדין הבולטות בפלילים, קיבלה את התיק הראשון שלה: מדינת ישראל נגד ירון רייכמן. “אמא שלי כל כך נבהלה והחליטה שאם זה הדרך שהוא בחר בה ואם אבדנו ויכול להיות שאבדנו, אז צריך עורך דין במשפחה, כי אין כסף לעלויות של מאות אלפי שקלים. היא גייסה אותי למשימה. אני עורכת דין כי אח שלי עשה את מה שעשה”, מספרת אחותו.

רייכמן נשלח לחמש שנות מאסר. “החודש חודשיים הראשונים ממש קשים, לא האמנתי למה שהגעתי. האופציה שהיתה היא או להמשיך בדרך או להשתנות. או שאתה הולך ומחליט להיות עבריין עם תעודות או לשנות מסלול. ביום של השחרור אמרתי לעצמי, הסתכלתי אחורה ואמרתי שאני לא חוזר לפה בשום דרך, בשום צורה. ‘תמיד תזכור מה עברת'”.

רייכמן השתחרר מהכלא, ללא מקצוע, בלי לימודים אקדמיים, לעולם חדש, שבו גם חשש שיגלו את עברו. עם זאת, הרקורד האישי שלו היה אחד – יכולת ניהול עצמית גבוהה. “הקפיצה באה ברגע שהבנתי שאף אחד לא יעשה בשבילי שום דבר. יצאתי לקורסים, ללמוד, מכללה, ללמוד מחשב, מנהלי תפעול בכירים”.

רעייתו של ירון, אתי רייכמן, סיפרה בראיון כי “הוא אמר לי כשהכרנו שהוא עשה שטויות. מבחינתי אין קשר בין מה שמתואר בכתבה לבין הבן אדם הזה”, אמרה בחיוך.

ירון מרגיש צורך קבוע לתקן את מה שהיה. “אני אוהב שאנשים מרוצים. אני אוהב לראות את החיוך, לראות רייכמן, כל הכבוד. זה כיף. הצלחה יש כבר, אנחנו פה עומדים, מדברים, מחייכים, יש משפחה בבית. זאת ההצלחה האמיתית.  אני חושב שצריך לעשות טוב ולגרום לאנשים לדעת שעשית טוב. לא להיות תקוע בעצמך, תעשה משהו טוב. תעשה צעד אחד טוב למען מישהו אחר. אל תשפוט אותו. תעשה את זה מתוך הלב. אני מבטיח לך חיים אחרים לגמרי. תעשו, תנסו”.

יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במסר האדום

[fbcomments]

 

קראו גם >> 

“הפגומים” של אור עקיבא והארץ נרתמו לסייע לנער שהוכה על ידי בני כיתתו וזקוק לניתוח

ענו על משאל מגדלור-ניוז: על מה אתם אוהבים לקרוא הכי הרבה ברשת – איזה תחום מעניין אתכם?

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments
דילוג לתוכן