אמא לתלמיד העולה לכיתה א’ בבנימינה: “הוא לא התקבל לבית הספר בגלל שיערו הארוך”

אמא לתלמיד העולה לכיתה א’ בבנימינה: “הוא לא התקבל לבית הספר בגלל שיערו הארוך”

-

מגדלור-פיד ♋פוסט שפירסמה אמש (שלישי) אם מבנימינה על בנה העולה לכיתה א’ עורר סערה גדולה ברחבי המושבה. האם כתבה כי קיבלה שיחת טלפון ממנהל בית הספר בה נמסר לה כי בנה לא יוכל ללמוד במוסד החינוכי בגלל שיערו הארוך, דבר המנוגד לתקנון בית הספר. האם שהתרעמה מאוד מהסיבה, כתבה על כך ברשתות החברתיות, והדיון החל לסעור.

במשרד החינוך ציינו הבוקר (רביעי) כי הילד כן התקבל לבית הספר ובאותה נשימה ציינו כי תקנון בית הספר מחייב את כלל התלמידים, והוא נכתב על ידי ההורים וצוות בית הספר. היום הודיעה האם כי רשמה את בנה למוסד חינוכי אחר במושבה.

“אחרי המוכנות שהיתה מדהימה וההכרות עם המורות אני מקבלת טלפון ממנהל בית הספר והשיחה היא כזאת”, כתבה האם. “מנהל בית הספר הודיע לי בצורה מאוד חדה שהוא לא מוכן לקבל את בני לבית הספר ביגלל שיערו הארוך (לא ארוך כל כך) כי הוא לא מכבד את תקנון בית הספר. 

“כמה שניסיתי להסביר לו שהבן שלי מגיע עם שיער אסוף עם כיפה ומסודר לא ממש עניין אותו. הוא אמר שהמורות פנו אליו שהבן שלי בא בצורה לא מכבדת לבית הספר. אז עכשיו תגידו לי מה קורה פה? אנחנו מדינה דמוקרטית ומבחינתי זאת אפליה מגדרית. אנחנו בשנת 2018.

האם הוסיפה עוד: “איך אפשר לכפות עליי או על בני להסתפר? לצורך העניין, בגלל שזה בית ספר דתי, אני הייתי יכולה להבין אם זה עניין של כיפה או ציצית או חצאית. אבל שיער? עכשיו אני נמצאת בדילמה בין עם להילחם ולהשאיר את בני בבית הספר או להעבירו לבית ספר אחר, וזה לא רצוני או רצונו כלל. לכן אם המנהל יתעקש זה מה שיקרה.

“עצוב לי שמנהל בית הספר לא ראה את בני בחשיבות ראשונה, שהבן שלי אוהב את הדת, שר את התפילות בבית, מכבד ומעריך כללים ונימצא בסיטואציה לא קלה כלל כי הוא אוהב גם את התלתלים שלו. למה לבנות תבניות? זה גם לא נוגד את הדת. אין שום איסור לגדל שיער, כך שאין שום סיבה להתעקש על כך”. 

עשרות תגובות נכתבו בתגובה לדברים, ובהם אמירות קשות כנגד המוסד החינוכי והממסד הדתי. האם החליטה בשלב מסוים לחסום את אפשרות התגובה. הבוקר, פירסמה האם כי בכוונתה לרשום את בנה לבית ספר אחר. “אני בטוחה שאמצא לו מסגרת שתחבק ותכיל אותו ללא קשר לשערו”, ציינה.

“את צודקת במיליון אחוז!”, כתבה אחת המגיבות. “מרתיח! במילים עדינות, יש כאן אפליה ברורה על רקע מראה חיצוני! תקנון כזה יכול לאגד כללים מסוכנים מאד! כמו- לא לקבל ילד אתיופי וכו’. זה אבסורד!! (דרך אגב ובלי קשר, לשמשון הגיבור לא היה שיער ארוך?!). את כותבת נפלא- ממליצה לך לפנות במכתב/מייל למשרד החינוך, לפיקוח, לאגודה לזכויות האזרח . בעיניי זה מאוד לא מקובל”.

ממשרד החינוך נמסר בתגובה כי “התלמיד התקבל לבית הספר. כמו כן באשר לתקנון, התקנון הינו אורח החיים הבית ספרי שאושר על ידי קהילת בית הספר. בהצלחה”.

יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במסר האדום.


[fbcomments]

[blog_news title=”עוד חדשות” style=”” count=”3″ category=”” category_multi=”” excerpt=”0″ link=”” link_title=””]

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

הצטרפו אלינו


דילוג לתוכן