Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

חוסם פרסומות בנייד שלך מופעל!

גולשים יקרים, התוכן באתר הינו חינמי ומתאפשר בזכות המפרסמים שלנו. אנא כבו את חוסם הפרסומות על מנת להמשיך לקרוא. לא יודעים איך? צרו עימנו קשר בוואטסאפ: wa.me/972586672383

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO

בסופ”ש הקרוב ייכנס לתוקף החוק האוסר צריכת שירותי זנות בישראל: צפויים קנסות בגובה אלפי שקלים

הענישה למי שיעבור על החוק: קנס מנהלי בגובה 2,000 שקלים ובמקרה של עברה חוזרת גם 4,000 ואף העמדה לדין פלילי || במקביל – תכנית השיקום והטיפול לעוסקות בזנות יצאה לדרך בתקצוב של עשרות מיליוני שקלים

בסופ”ש הקרוב ייכנס לתוקף החוק האוסר צריכת שירותי זנות בישראל: צפויים קנסות בגובה אלפי שקלים

הענישה למי שיעבור על החוק: קנס מנהלי בגובה 2,000 שקלים ובמקרה של עברה חוזרת גם 4,000 ואף העמדה לדין פלילי || במקביל – תכנית השיקום והטיפול לעוסקות בזנות יצאה לדרך בתקצוב של עשרות מיליוני שקלים

ביום שישי הקרוב (10.7) ייכנס לתוקף החוק שיאסור צריכת שירותי זנות בישראל, הקובע שמי שצורך זנות או מנסה לצרוך זנות, עובר עבירה פלילית. מדובר בעבירה חדשה שמתווספת לעבירות הפליליות שכבר קיימות בחוק העונשין בהקשר לתופעת הזנות, בהן סרסרות, פרסום שירותי זנות, החזקת מקום לשם זנות וצריכת זנות מקטין שכבר כיום מהוות עבירות פליליות.

על פי החוק החדש, על כל מי שייתפס עובר עבירה של צריכת זנות, יהיה ניתן להטיל קנס מנהלי בסך 2,000 שקלים, כשעבירה חוזרת על החוק תהווה עילה לכפל קנס (4,000 שקלים). את הקנסות יטילו שוטרים שיזהו את ביצוע העבירה בשטח. במידה ויבוצעו עבירות מרובות על החוק או משיקולים אחרים, יהיה ניתן גם להגיש כתב אישום פלילי שעשוי להסתיים בהטלת קנס עד גובה של 75,300 שקלים.

מטרת החוק היא להביא לצמצום הזנות בישראל ומיגורה עד כמה שניתן באמצעות קביעת איסור צריכת זנות, כחלק ממהלך משולב הכולל פעולות אכיפה, חינוך והסברה לציבור, לצד תכנית מקיפה לטיפול ושיקום לאוכלוסיות בזנות. זאת, מתוך הכרה במאפייניה הפוגעניים של הזנות ובנזקים הכרוכים בה. לצורך יציאת תכנית השיקום והטיפול לדרך, הממשלה הקציבה כ-30 מיליון ₪ לשנה הראשונה בה מיושם החוק (סה”כ 90 מיליון לשלוש שנים), במסגרתם יינתנו מענים על ידי משרדי הרווחה, הבריאות, החינוך וגופים נוספים בממשלה ובחברה האזרחית.

תכנית השיקום והטיפול לעוסקים/ות בזנות תכלול בין היתר: סל מענים גמיש בסך כ-10,500 ₪ לפרט, בו הושם דגש על טרנסג’נדריות, כולל מענים לסיוע בחובות, צרכים רפואיים, דיור זמני ומענים נוספים; הקמת מרכזי יום בירושלים ובתל אביב למענים לצרכיהם של העוסקים בזנות; הקמת דירות מעבר להלנת נשים טרנסג’נדריות; דירות שיקום לאימהות ודירות מעבר; הפעלת תכנית מניעה, חינוך מניעתי לנוער; חלופת אשפוז לנשים על פי הצורך; זאת, לצד גמילה לגברים שמכורים לצריכת זנות, ועוד.

בדיון שנערך בכנסת בשבוע שעבר האחרון לקראת כניסת החוק לתוקף, עדכנה נציגת המשטרה כי משטרת ישראל נערכה לאכיפת החוק, הוכנה מערכת מיחשובית מתאימה ופותחו לומדות הדרכה שישמשו לחינוך ולימוד השוטרים כיצד לנהוג בעוסקים בזנות בצורה מכובדת. במשטרה ציינו עוד כי האכיפה תהיה הן יזומה באמצעות פשיטות של היחידות המרכזיות והבילוש, והן בעקבות פניות למשטרה ודיווחים על מתחמים בהם ניתנים שירותי זנות. הדו”ח שיינתן, יירשם במרשם מנהלי פנימי שמנהלת משטרת ישראל, שנערך לצרכי מעקב פנימיים של המשטרה, למשל במצב של עבירה חוזרת.

יש לציין כי החוק עבר כהוראת שעה לחמש שנים, והוא ילווה במחקר שיאמוד את השפעת החוק על מצב הא/נשים במעגל הזנות, וממדי התופעה. תוצאות המחקר יוגשו לממשלה לאחר 4 שנים מתחילת החוק, ועל בסיסם תוכל הממשלה לקבל החלטה באשר לאפקטיביות החוק על צמצום תופעת הזנות.

החוק החדש גובש בהמשך להמלצות ועדה בינמשרדית בראשות מנכ”לית משרד המשפטים לשעבר, אמי פלמור, שמונתה על ידי שרת המשפטים לשעבר איילת שקד במטרה לבחון דרכים לצמצום צריכת הזנות בישראל. התפיסה המנחה של החוק היא תפיסה שמי שנמצא/ת במעגל הזנות הם קורבנות, ועל המדינה לסייע להן/ם. כלומר החוק יאסור צריכת זנות, אך לא תהיה ענישה כלפי א.נשים שיעסקו בזנות. תפיסה זו אופיינית ל”מודל הנורדי”, הקיים במדינות כמו שבדיה ונורבגיה הממשלה החליטה לאמץ את המודל הנורדי, וקבעה כי הנושא יקודם בהצעת חוק ממשלתית, ובעוד מספר ימים, כאמור, החוק ייכנס לתוקף.

סיגל יעקבי, מ”מ מנכ”ל משרד המשפטים וראש הוועדה ליישום החלטת הממשלה: “החוק החדש מסמן התפתחות משמעותית של אחד המהלכים הערכיים והחשובים שמדינת ישראל מקדמת בעת הזו, ומשרד המשפטים גאה על ההובלה של נושא חשוב זה. אחרי למעלה מעשור של דיון ציבורי וחברתי, חקיקה פרטית ולבסוף גם חקיקה ממשלתית, המציאות בה צריכת זנות בישראל עשויה להיתפס כלגיטימית – הסתיימה. לצד מהלכי האכיפה וההסברה, ישנה חשיבות עצומה לתכנית השיקום והטיפול בעוסקות/ים בזנות שבמסגרת החוק מתוקצבת ב-90 מיליון שקל לשלוש שנים, תסייע למי שנמצא במעגל הזנות, ותיתן כלים וסיוע ליציאה ממעגל אכזרי ופוגעני זה. נמשיך לפעול בנחישות לקידום הרחבת המענים והתאמתן לאוכלוסיות השונות כפי שהתחייבה הממשלה. זאת, כחלק מהמטרה המרכזית של כולנו – להביא לצמצום תופעת הזנות בישראל, תופעה שפוגעת באופן קשה בלכודים בה, אך גם בחברה כולה”.

עו”ד דינה דומיניץ, מנהלת היחידה הממשלתית למאבק בסחר בבני אדם, במשרד המשפטים: “עם כניסת החוק לאיסור צריכת זנות לתוקף, תם עידן האמביוולנטיות והדיבור בשני קולות ביחס לתופעת הזנות. היום המדינה אומרת בקול ברור- נשים וגברים אינן סחורה שניתן לשכור לשעה וכבודן וחירותן אינו הפקר. אנו תקווה שהחוק יביא מזור וסיוע לאלפי א/נשים במעגל הזנות ויצמצם את התופעה שמאפשרת גם לסחר בבני אדם להתקיים בתוכנו, ויביא גם לשינוי חברתי ערכי אמיתי ביחס לנשים”.

—————–

הזנות בישראל – נתונים:

כ-14,000 נשים וגברים עוסקות ועוסקים בזנות בישראל – 95% נשים וכ-5% גברים

· כ-11,500 נשים בגירות, בהן כ-400 טרנסג’נדריות

· כ-1,100 קטינות

· כ-520 גברים בגירים

· כ-30-40 קטינים

זירות הזנות בישראל: רק 7% משירותי הזנות בישראל ניתנים במסגרת זנות רחוב. כל היתר במסגרות שונות ‘תחת קורת גג’ – דירות דיסקרטיות, בתי בושת, ‘מכוני עיסוי’ וכיו”ב.

נשים: כ-630 זירות של זנות נשים וטרנסג’נדריות תחת קורת גג, בהן:

· 265 דירות דיסקרטיות

· 130 מסגרות של ‘שירותי ליווי’

· 90 ‘מכוני עיסוי’

· 80 מסגרות בהן ניתנו שירותי מין על ידי טרנסג’נדריות

· 50 מסגרות של יחסי שליטה – BDSM

· 20 מועדוני חשפנות

גברים: כ-206 זירות זנות גברים תחת קורת גג, בהן:

· 114 ‘מכוני עיסוי’

· כ-71 דירות דיסקרטיות

· 21 מסגרות של ‘שירותי ליווי’

זנות רחוב – מיקומים מרכזיים:

נשים: מוערך בכ-700 נשים

· התחנה המרכזית הישנה בתל אביב

· שדרות הר ציון בתל אביב

· גבעת מנדרין בתל אביב

· אזור תעשיה בחולון

· צומת ביל”ו

· תחנת רכבת בבאר שבע

גברים:

· תחנה מרכזית ישנה בתל אביב

· גן העצמאות בתל אביב

· גן הסוס בירושלים

תעשיית הזנות – תשלומי לקוחות: האומדן המצטבר של תשלומי לקוחות עבור שירותי זנות בישראל בשנת **2014 הוערך בכ-1.3 מיליארד שקל –

· זנות בדירות דיסקרטיות – כ-600 מיליון שקל

· זנות בשירותי ליווי – כ-220 מיליון שקל

· זנות בשירותי עיסוי – כ-190 מיליון שקל

· שירותי מין במסגרות אחרות (חשפנות, BDSM) – כ-210 מיליון שקל

· זנות רחוב – כ-60 מיליון שקל

**הנתונים מתוך הסקר הלאומי על תופעת הזנות בישראל שנערך עבור המשרד לביטחון הפנים ומשרד הרווחה בשנת 2016

מה אתם חושבים?

עקוב
Notify of
guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments
—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הוואטסאפ של מגדלור ניוזר:
מגדלור ניוז אונליין – כל החדשות מכל האזור • חמ”ל – הודעות חירום מידיות • חדרה- חדשות חדרה • אור עקיבא – חדשות אור עקיבא • פרדס חנה-כרכור –חדשות פרדס חנה-כרכור •  בנימינה-גבעת עדה – חדשות בנימינה-גבעת עדה  • זכרון יעקב – חדשות זכרון יעקב •חריש – חדשות חריש • חוף הכרמל – חדשות חוף הכרמל •מנשה – חדשות מנשה • עמק חפר – חדשות עמק חפר
לכל הקבוצות של רשת מגדלור ניוזר – הקליקו
—————————————————-

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

במשך למעלה מ-13 שנים אנחנו מסקרים חדשות אזוריות!

האתר מגדלור ניוז הוא אתר חדשותי העובד ממש כמו ynet אך במתכונת אזורית. אנו מסקרים במהלך היום את כל המתרחש בערים וביישובים:

חדרה, פרדס חנה-כרכור, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, קיסריה, זכרון יעקב, ישובי חוף כרמל, עמק חפר, מנשה, אלונה, חריש ועוד.

דילוג לתוכן