הצטרפו אלינו

מגדלור ניוז – מבזקים

ארכיון כתבות

בני נוער בעידן מורכב ומאתגר: הרצאה מיוחדת תתקיים באור עקיבא

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

פורקוש (במסגרת). “חשוב להבין מי הם ומה עובר עליהם”

כמה פעמים הילד נחשף לסמים במהלך התבגרותו, מה הם עושים שם, בבילויים יחד, ואיך כהורים ניתן לזהות דפוסים שהם מנסים להסתיר? היחידה לטיפול במתבגר ומשפחתו בשיתוף המשרד לבטחון קהילתי, יקיימו הרצאה מיוחדת בנושא בעוד כשבועיים (רביעי, 31.7.19, 20:30, המרכז לילד ולמשפחה ברחוב בלפור בעיר). 

ההרצאה בנושא בני נוער והשימוש בסמים ואלכוהול, שתועבר על ידי שלומי פורקוש, תעסוק בין היתר, בסיבות לשימוש באלכוהול וגראס בקרב בני נוער, במיתוסים ואמיתות בקשר השימוש והחשיפה לסמים ואלכוהול בקרב בני נוער ובטיפים לזיהוי בני נוער משתמשים ואיך לדבר עם בני נוער על הנושא בהתייחס לגישות שונות. 

פורקוש עצמו עובד עם בני נוער על רצף הסיכון, נוער ומתבגרים שנפלטו מהמסגרות, ממשפחותיהם ויצאו אל הרחוב. “חשוב לנו להבין מיהם, מה עובר עליהם ואיך ניתן לשקם, לסייע, לתקשר, לפתוח ולאפשר להם להיפתח ולעבור תהליך, עם עצמם, עם המשפחות. אני מוצא אותם, מדבר איתם, מכיר את עולמם ואת אופן ההגעה אליהם, אל ליבם. ומשם מגיעים יחד לפתרון, כלשהו, לחיים קצת טובים יותר”, הוא מציין. 

 

פורקוש בוגר תואר ראשון בחינוך מיוחד וחינוך חברתי קהילתי, ותואר שני בעבודה סוציאלית. הוא עובד באגף הרווחה בעיריית חדרה, מדריך קידום נוער, סומך של שירות המבחן, מעביר סדנאות מניעה לבני נוער והורים במסגרת “אלסם”, וכן מעביר סדנאות הורים מטעם מגוון גופים נוספים. 

ההרצאה בחינם – בהרשמה מראש. 

אילוסטרציה

==

 

מעניין באתר >>

שתפו את הכתבה

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
Share on print

מעניין באתר >>

עוד באתר >>