משה ביטון: “אתמודד לראשות העיר אור עקיבא”

הוא שימש כמנהל מחלקת שפ"ע והנדסה בעיר כ-9 שנים ומשם המשיך לתפקידים בכירים בעיריות הרצליה וחדרה. בעוד כשנה, יתמודד על התפקיד הבכיר ביותר ברשות מקומית ובראיון מיוחד הוא אומר:" בפן הפוליטי אני מנוסה אבל אני רחוק מהתככים הפוליטיים. אני מגיע עם האמת שלי, השקיפות והיושרה שלי"


“מכריי יודעים שאני מתכוון להתמודד לראשות העיר. המשפחה דוחפת, החברים יודעים, התושבים שזוכרים את העבודה שלי בעיר. אתה שומע את האנשים והכמיהה שלהם להתנהלות אחרת, אם זה בשירות לתושב, תפיסה שהתושב הוא “לקוח” ועוד”.

משה ביטון, שתושבי אור עקיבא זוכרים היטב כמנהל מחלקת שפ”ע  והנדסה בין השנים 2003-2011 – צפוי להכריז בסוף החודש הקרוב כי יתמודד על ראשות עיריית אור עקיבא, בבחירות שיערכו בעוד פחות משנה, בסוף שנת 2018.

“התחלנו בתקופתי את הטמנת האשפה, שדרוג הניקיון והחלוקה לאזורים, הפעלת מוקד, פיקוח עירוני ושיטור ועוד נושאים רבים”, הוא מספר בראיון בלעדי ל”מגדלור-ניוז”. “בהרצליה שדרגתי את מערך הגינון, הכיכרות והמרחב הציבורי. ביננו – מה מעניין את התושב? מעניין אותו סביבת הבית שלו, פינוי אשפה כיאות, את הרחוב מנקים לו, את המרחב הציבורי מסדירים לו ומדרכה וכבישים בלי בורות. כמובן שהחינוך צריך להיות ברמה גבוהה ויש חשיבות להביא לכאן שלוחה של האוניברסיטה הפתוחה או גוף אחר אקדמי, טיפול בשכונות שז”ר וקנדי וכמובן עוד נושאים רבים”.

בעשור האחרון שימש ביטון במגוון תפקידים ברשויות מקומיות ברחבי הארץ. בשנה האחרונה הוא משמש כסמנכ”ל התפעול בעיריית חדרה. בשנת 2003 נבחר כמנהל אגף שפ”ע (שיפור פני העיר) בעיריית אור עקיבא, תפקיד שבו היה ממונה ישיר על הפיקוח העירוני ושיטור קהילתי, ניקיון, תברואה, וטרינריה, רישוי עסקים ושילוט, גינון, מוקד עירוני ואיכות הסביבה. משנת 2011 עבד כמנהל אגף שאיפ”ה (שיפור איכות פיקוח הסביבה) בעיריית הרצליה, והיה אחראי על פיקוח עירוני ורשות החנייה, ניקיון, תברואה, שילוט ורישוי עסקים, וטרינריה, איכות הסביבה, אגודה לתרבות הדיור, רשות החופים וההצלה, מחזור, הדברה ומחלקות נוספות. הוא בעל תואר ראשון במדעי הרוח והחברה, ותואר שני במדיניות ציבורית. בנוסף עבר השתלמויות רלוונטיות כמו מוסמך לניהול שפ”ע מתקדם, הכשרה לדירקטורים, מוסמך לגישור ועוד.

אתה משנה כיוון לפוליטיקה, למרות שהיית קרוב מאוד לפוליטיקאים בשנים האחרונות.

“אני מגדיר את זה כמעבר לעולם שהוא יותר קל לי, בו אוכל לעשות את הדברים שאני מאמין בהם, ולא מעמדה של מדיניות שאתה לפעמים לא מסכים לה. בפן הפוליטי אני מנוסה אבל אני רחוק מהתככים הפוליטיים. אני מגיע עם האמת שלי, השקיפות והיושרה שלי – ויש על זה קבלות. אני בא לעשות הרבה דברים טובים לעיר, לשמור על הקיים שיעקב יצר ולעשות יותר”.

סביר להניח שתהיה מערכת בחירות תוססת. תשקול לצרף או לשתף פעולה עם מתמודדים אחרים?

“ברור, כולם כשרים וכולם ראויים. אני אקח אלי כל מי שירצה להצטרף ולהקים משהו שבסוף ייתן שירות ומענה טוב לתושבי אור עקיבא”.

// בתמונות: משה ביטון, ויחד עם ראש העיר לשעבר שמחה יוסיפוב (למטה)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.