אור עקיבא: “אנחנו חוששים לביטחון ולבטיחות של ילדינו”

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

אור עקיבא: “אנחנו חוששים לביטחון ולבטיחות של ילדינו”

-

מגדלור-פיד ♋“הפועלים נמצאים ליד הילדים. אנחנו מפחדים שמישהו מהם יתהפך לפתע ויקרה אסון כמו הפיגוע שהיה בתחילת השבוע באזור התעשייה ברקן”. הורים לילדי גן “דפנה” ו”יקינטון” בשכונת היובל באור עקיבא מודאגים. אפילו מאוד. כל ההורים התאגדו לאחרונה סביב נושא הביטחון והבטיחות בגנים החדשים – שמתחילת השנה מעסיקים אותם.

“הגנים לא היו מוכנים לפתיחת שנה”, מספרת אם לשני ילדים במתחם הגנים. “המצב כרגע הוא שיש פועלים בתוך המבנה, על הגג הסמוך. אמנם השטח שבו הם עובדים הוא שטח הגן, ויש חציצה, אבל בפועל הם היו בתוך הגנים, אפילו דיברו עם הילדים”.

פועלים בסמוך מאוד לגני הילדים “הדפנה” ו”יקינטון” כפי שתועדו על ידי אחת האימהות, השבוע

אחת האימהות מספרת כיצד הגיעה השבוע עם אחת מבנותיה מעט באיחור בשעות הבוקר, סביב השעה 09:20, וכיצד צפתה מקרוב בפועלים שהיו על גג הגן וכן במדרכה הסמוכה, כשאלה נועצים בה מבטים לא נעימים, כלשונה. “הם מסתובבים בשטח ואם חוזרים אחורה לפיגוע שקרה השבוע, המחבל היה חשמלאי, עם אישור עבודה, במפעל, פתאום הוא עשה את הפיגוע הזה. זה יכול לקרות גם פה. אי אפשר לדעת מי יתהפך עלינו ויפגע בילדים. אני לא רוצה שזה יקרה לילדים שלי, לא בגנים אחרים, ולא בשום מקום. זה הגן היחיד באור עקיבא שנמצא כל כך קרוב לאתר בניה ולעשות פועלים מדי יום”.

לדברי ההורים, אמנם צוותי הפיקוח והשיטור העירוני הגיעו בימים האחרונים לגנים, בשעות הבוקר, אולם “הם לא רואים איום ממשי. גם בברקן לא היה איום ממשי. אנחנו לא יכולים לעבור על כך על סדר היום. אני אמא לשניים באותו מתחם. ההורים בהיסטריה. למה שנביא מאבטח מהכיס שלנו כי העירייה לא מסוגלת לממן?”.

לדברי אם נוספת, בתחילת השנה עמד מאבטח בכניסה לגן, בין השעות 07:30-09:00 ו-13:30-14:00. “במהלך היום לא היה שומר”, היא מציינת בדאגה. “חייבים לעשות משהו שישנה את המצב. הצעד הבא זה פניה למשרד החינוך ולתקשורת הארצית ולהקים רעש”.

מתחקור שעשו ההורים התברר כי חלק מהפועלים ישנים בקראוון הנמצא מול גן הילדים. “יש דרך עפר לקראוון, ובאסיפת ההורים שנערכה לא מזמן, נכנסה הגננת בערב לגן כאשר בעלה ליווה אותה. הם יושבים מחוץ לקראוון והיא רואה אותם. זה באמת מפחיד”.

מעיריית אור עקיבא נמסר כי “בעיר אתרי בניה רבים. צוותי הפיקוח והשיטור העירוני, כולל מחלקות השפ”ע וההנדסה, מעורבים והתקבלו הנחיות כיצד לסגור את המתחם ולאבטח אותו בצורה מיטבית, על פי הנחיות הבטיחות והביטחון. בעירייה מודעים לדאגת ההורים ופועלים כל העת על מנת להבטיח את שלומם של הילדים”.

203030cookie-checkאור עקיבא: “אנחנו חוששים לביטחון ולבטיחות של ילדינו”

האם הכתבה עניינה אותך? 👆

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

דילוג לתוכן