חשבונות המים של תושבים בחדרה יצאו גבוהים מהרגיל, ותושבים פתחו בעצומה

המשנה לראש העיר חדרה בועז ביטון, דורש לקיים ישיבת מועצה מיוחדת בנושא, ולדבריו, "בשבועות האחרונים התקבלו בלשכת המשנה לראש העיר בועז ביטון, תלונות רבות על כך שתושבים מקבלים חשבונות מים גבוהים מאד מהרגיל ללא שום סיבה הנראית לעין" || "מי חדרה": "תעריפי המים נקבעים על ידי רשות המים הממשלתית והינם אחידים בכל הארץ. הרשות פרסמה הנחיה להגדלה זמנית של כמות המים למשפחה לתעריף הראשון"
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

חשבונות המים של תושבים בחדרה יצאו גבוהים מהרגיל, ותושבים פתחו בעצומה

המשנה לראש העיר חדרה בועז ביטון, דורש לקיים ישיבת מועצה מיוחדת בנושא, ולדבריו, "בשבועות האחרונים התקבלו בלשכת המשנה לראש העיר בועז ביטון, תלונות רבות על כך שתושבים מקבלים חשבונות מים גבוהים מאד מהרגיל ללא שום סיבה הנראית לעין" || "מי חדרה": "תעריפי המים נקבעים על ידי רשות המים הממשלתית והינם אחידים בכל הארץ. הרשות פרסמה הנחיה להגדלה זמנית של כמות המים למשפחה לתעריף הראשון"

מגדלור-פיד ♋

תושבים רבים בחדרה טוענים כי חשבונות המים שקיבלו לאחרונה היו גבוהים בהרבה ממוצע הצריכה החודשי שלהם. תלונות רבות עלו בימים האחרונים, גם ברשתות החברתיות, על חשבונות מים “מנופחים וגבוהים” שקיבלו תושבים, שרבים מהם פנו גם לעירייה עצמה ולחברי מועצת העיר. 

המשנה לראש העיר חדרה בועז ביטון, דורש לקיים ישיבת מועצה מיוחדת בנושא, ולדבריו, “בשבועות האחרונים התקבלו בלשכת המשנה לראש העיר בועז ביטון, תלונות רבות על כך שתושבים מקבלים חשבונות מים גבוהים מאד מהרגיל ללא שום סיבה הנראית לעין”, מציין ביטון.

“גם הרשתות החברתיות התמלאו בתלונות מעין אלה אשר מהם עולה תמונה עגומה של עשרות תושבים מהעיר חדרה אשר מלינים על הגדלת חשבונות המים שלהם שעלו בעשרות ומאות אחוזים. תושבים פתחו בעצומה ברשתות החברתיות תחת הכותרת “עצירת שוד המים של מי חדרה”, העצומה זכתה לעשרות שיתופים, ובתוך זמן קצר חתמו בה למעלה מ-500 מתושבי חדרה”.

המשנה לראש העיר, בועז ביטון || צילום: מהפייסבוק

במכתב דחוף ששלח ביטון לראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן נכתב כי “העלייה החדה במחירי המים הביאה לכך שתושבים רבים אינם מסוגלים לשלם את חשבונות המים הגבוהים. מתלונות שהגיעו לידינו, עולה כי המצוקה חוצה אוכלוסיות וגילאים וכוללת פגיעה גם במשפחות ויחידים ממעמד הביניים. המצוקה קשה במיוחד בקרב משפחות ויחידים המתקיימים מהכנסה נמוכה, קשישים ואנשים בעלי מוגבלויות”.

למשל, תושבת רחוב צפרה פנתה לביטון וציינה כי “ממוצע הצריכה שלי הוא בין 20 ל-23 קוב ובחודשים האחרונים הוא עלה פלאים והגיע לצריכה ממוצעת של 33 קוב. זה פשוט לא הגיוני, אין שום סיבה שהצריכה שלי תעלה לממדים כאלה. חברה שלי שהתלוננה גם שהעלו לה את צריכת המים הציעו לה לבדוק את מונה המים, לטענתם המונה נמצא תקין והיא חויבה לשלם על בדיקת המונה”.

גם תושב רחוב הרב קוק טוען כי “מזה מספר חדשים אני מקבל חשבונות מים מאד גבוהים. זה לא שמחייבים אותי על הצריכה הפרטית, על פי הנתונים בחשבון המים, החיוב גבוה בעקבות “צריכה משותפת” גבוהה מאד. למשל בחודש האחרון חייבו אותנו על צריכה משותפת של 24 קוב, בזמן שהצריכה הממוצעת שלנו היתה לכל היותר 6 קוב. גם אם יש לנו  נזילה, לא הגיוני שהבניין צרך כמות של 440 קוב”.

בסיום המכתב הדגיש ביטון כי “חשוב לי להבהיר בפניה זו, כי אינני חס וחלילה, קובע עובדה או מטיל דופי בהתנהלותה של תאגיד “מי חדרה” שהינה מתאגידי המים הטובים בישראל. או בהתנהלותו של מנכ”ל התאגיד מר שי פרץ, המפורסם בשער בת רבים כמנהל איכותי וטוב המנהל את החברה מזה שנים רבות ביסודיות ובמקצועיות. אך כשלוחי ציבור המשרתים את הציבור הרחב תושבי העיר חדרה, חובה עלינו לדעת תשובות ברורות.”

“העלייה בצריכת המים הביתית בחלק גדול מהמקרים הינה בכמות שמעבר לכמות המוכרת המחושבת בתעריף הראשון הנמוך”

בשיחה שקיים השבוע המשנה לראש העיר עם מנכ”ל תאגיד “מי חדרה” שי פרץ, עלתה הטענה כי בחודשים האחרונים בעקבות נגיף הקורונה (covid 19) אנשים נמצאים יותר זמן בבית וכפועל יוצא מבזבזים יותר מים, וכפי שידוע התעריף של כל קוב נוסף מעבר לכמות המוגבלת הוא יותר מכפול.

אך האזרחים טוענים אחרת. תושב שכונת גבעת אולגה מציין כי “אם המחיר היה גבוה ב-5%, 10% עוד היה אפשר לחיות עם זה, אבל לתלות בקורונה עליה של עשרות אחוזים זה לא יותר מאחיזת עיניים”. בהמשך הוא מבקש למסור: “אני נמצא בקבוצת וואטסאפ אשר מונה מאות תושבים מהעיר חדרה, התבקשתי על ידם לנצל את הבמה ולהודות לבועז ביטון בשם התושבים על כך שהוא תמיד נמצא שם בשביל האזרח הקטן ומנסה לקבל בשבילנו תשובות”.

תושב גבעת אולגה: “לתלות בקורונה עליה של עשרות אחוזים זה לא יותר מאחיזת עיניים” || אילוסטרציה

מתאגיד המים “מי חדרה” נמסר בתגובה: “בשל משבר הקורונה השהות הממושכת בבית, בעבודה מרחוק או בחל”ת כפוי, יחד עם צמצום השהות במסגרות החינוך, במיוחד בתקופות הסגרים, מגדילים את צריכת המים הביתית ובהתאם גם את חשבונות המים השוטפים בכל רחבי הארץ.

“מאחר והעלייה בצריכת המים הביתית בחלק גדול מהמקרים הינה בכמות שמעבר לכמות המוכרת המחושבת בתעריף הראשון הנמוך,  בהתאם לכללי רשות המים העלייה בחשבונות המים משמעותית יותר שכן מחושבת בתעריף השני הגבוה. תעריפי המים נקבעים על ידי רשות המים הממשלתית והינם אחידים בכל הארץ.

“רשות המים פרסמה לאחרונה הנחיה להגדלה זמנית של הכמות המוכרת ל – 4 מ”ק לנפש לחודש (במקום 3.5 מ”ק לנפש כיום), במטרה להקל על הצרכנים במיוחד בתקופה מורכבת זו. התוספת לכמות המוכרת תיכנס לתוקף החל מצריכות המים לחודש ספטמבר השנה.

“לכן, חשוב לבדוק כי מספר הנפשות המתגוררות בבית כפי שמופיע בחשבון המים מעודכן. אנו קשובים לצרכנים ומבקשים לפנות אלינו בכל שאלה פרטנית ביחס לחשבונות המים ואנו נשמח לענות ולסייע. ניתן לפנות אלינו במגוון ערוצים דיגיטליים ובמוקד הטלפוני כפי שמופרטים באתר החברה”.

113221cookie-checkחשבונות המים של תושבים בחדרה יצאו גבוהים מהרגיל, ותושבים פתחו בעצומה

האם הכתבה עניינה אותך? 👆

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print
guest
1 ההודעה שלך
Inline Feedbacks
View all comments
רווית
רווית
26/11/2020 15:40

חשבון המים שלנו מופרז. אשמח לקבל הסבר. תודה רווית 0508824185

מגדלור-פיד ♋

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

אולי יעניין אותך


 

 

דילוג לתוכן