מבית

מבית

משרד החינוך מרגיע: לא ידוע לנו על סם הסוכריות שהגיע לבתי הספר בארץ (רץ ברשת)

משרד החינוך מפרסם בצהריים הבהרה באשר להודעת וואטסאפ ורשתות חברתיות שמופצת בימים האחרונים ברחבי הארץ, ומדאיגה הורים. מדובר בהודעה המספרת על סם חדש שמופץ בבתי הספר ונראה כמו סוכריות.

לשון ההודעה כפי שהופצה: “בבקשה תעבירו את זה הלאה גם אם אין לכם ילדים בבית הספר , הורים צריכים לדעת על הסם הזה. זה סם חדש הידוע כ” תות מהיר יש דבר מפחיד מאוד קורה בבית הספר עכשו שכולנו צריכים להיות מודעים. יש סוג של קריסטל מת ‘ שהולך סביב זה נראה כמו סוכריות פופ תות () (סוכריות) בפה שלכם. זה גם מריח כמו תות שדה והוא לילדים בחצר בית הספר. הם קוראים לזה ספיד תות או תות שדה מהיר. ילדים צורכים את זה במחשבה שזה ממתק, לבית חולים במצב קשה. זה גם בא בשוקולד , חמאת בוטנים , קולה, דובדבנים, ענבים. בבקשה תגידו לילדים שלכם לא לקבל ממתקים מזרים ואפילו לא לקבל ממתק כמו זה מחברים ( שאולי קיבלו את זה, שזה ממתק ), כל מה שיש להם לעשות ולהעביר למורים, למנהל בית ספר, וכו’..מייד !! תעבירו את הדוא”ל הזה בבקשה לכמה שיותר אנשים וקבוצות שאתם יכולים ( גם אם אין להם ילדים ) בכדי שנוכל להעלות את המודעות בתקווה למנוע טרגדיות מ..!! אנא ממכם שתפו כדי ליצוק מודעות כפי שהיא ממש מועילה”.

ממשרד החינוך נמסר בצהריים: “לידעתכם – ההודעה הזו שרצה עכשיו בווטסאפ אינה נכונה. הדבר הזה לא הגיע לארץ, וככל הנראה מדובר בתרגום של טקסט באנגלית”. עוד ביקשו במשרד החינוך מציבור ההורים לנסות שלא להפיץ את ההודעה שגורמת ללחץ מיותר.

“אנחנו מתואמים בנושא עם משטרת ישראל והרשות הלאומית למלחמה בסמים ובאלכוהול וככל שיהיו התפתחויות בנושא נעדכן”, הוסיפו. “כמו כן, אם למישהו יש מידע שאכן זה קיים בארץ אנא עדכנו”.דילוג לתוכן