שנה פוריה: 4,600 תינוקות נולדו בהלל יפה בתשע”ח; 21 במהלך החג

שנה פוריה: 4,600 תינוקות נולדו בהלל יפה בתשע”ח; 21 במהלך החג

-

מגדלור-פיד ♋בחדר הלידה של המרכז הרפואי הלל יפה בחדרה קיבלו את בוא השנה החדשה עם 21 תינוקות, אבל סקירה קצרה של הנולדים בתשע”ח מראה כ-4600 תינוקות חדשים, שעברו גם הם באגף האימהות המרכז הרפואי. תשע”ח הייתה אחת השנים הפוריות, ולא רק מבחינת כמות הלידות, אלא גם בהרבה היבטים אחרים.

במהלך תשע”ח נרשמה עלייה של 7% בכמות הביקורים במרפאות החוץ- כ- 290,500 אלף איש.

עליות נוספות היו במספר הניתוחים – כ- 4% (למעלה מ- 12,600 ניתוחים בשנה), ובמספר מתן טיפולי דיאליזה – כמעט 40,000 אלף טיפולים (עליה של 12%). נתונים גבוהים נרשמו כרגיל גם בחדרי המיון – שם עברו בתשע”ח כ- 120,000 איש מתוכם כשליש התקבלו לאשפוז במחלקות השונות.

בנוגע לתשתיות ובינוי, חנך בית החולים גינת מרגוע טיפולית ייעודית ליולדות, ראשונה בישראל במחלקת יולדות, בתרומת קק”ל הולנד ובתיווך קק”ל ישראל בעלות של 1.5 מיליון ₪, וכן הניח את אבן פינה למבנה הפגייה העתידי החדש, שעלותו כ- 25 מיליון ₪.

עמותת הידידים, בראשותו של מר משה מורג, המשיכה לתרום רבות לקידום המרכז הרפואי  וסייעה בגיוס הכספים הנדרשים לשיפוץ המחלקה לרפואה דחופה ובתחומים נוספים.

בנוסף, הוכנסו לשימוש טכנולוגיות חדשות וייחודיות כגון מכשיר חדשני לטיפול בשיתוק עצב הפנים (פציאליס) ושיתוק מיתרי הקול. מכשיר זה מייצר גירוי חשמלי במטרה לשפר את תפקוד העצב שנפגע; שימוש בטכנולוגיית ה- (Intra-Vascular Ultrasound) IVUS לביצוע צנתור למחלות של וורידי האגן – שני שירותים ש”הלל יפה הוא הראשון לעשות בהם שימוש בארץ.

נפתחו שירותים חדשים, חלקם ייחודיים ל”הלל יפה” – טיפת חלב ראשונית במחלקת יולדות, שימוש בטכנולוגיית לייזר בביצוע היסטרוסקופיה לטיפול ואבחון ללא הרדמה, שירות גסטרואנטרולוגיה ותזונה לילדים, שירות לקרדיולוגית ילדים, יחידה לריאומטולוגיה, נחנך המבנה החדש של השירות לבריאות הנפש ובו יחידת השיקום המתחדשת ועוד.

בתחום השירות וחווית הלקוח בית החולים ממשיך לקיים את פרויקט “קשר עין” – מיזם חברתי לשיפור התקשורת מטפל- מטופל בחדר מיון, וכן התחדש בשירותים נוספים לטובת המטופל – מלווה החלמה במחלקות האורתופדיות, שירות “יחידת סגולה” ושירותים נוספים המהווים הנגשה של מידע רפואי לציבור בדרכים שונות.

בית החולים גם ממשיך לפעול במישור הקהילתי, ומקיים פעילות ענפה בקהילה לקידום בריאות בנושאים מגוונים מול היישובים באזורו ביניהם, בנימינה- גבעת עדה, באקה אל גרביה, קיסריה, מועצת מנשה, חדרה ועוד.

[blog_news title=”קראו גם:” style=”” count=”3″ category=”מגדלור-חדרה” category_multi=”” excerpt=”2″ link=”” link_title=””]

 

בשנת תשע”ח התחדש המרכז הרפואי במומחים חדשים מהשורה הראשונה ובתחומים שונים, ביניהם כירורגיה פלסטית, אורולוגיה, כירורגיה גינקולוגית, גסטרואנטרולוגיה ואחרים.

בתחום האקדמיה והמחקר בית החולים ממשיך לספק מוקדי מצוינות – מספר המורים המצטיינים השנה בתחום ההוראה בפקולטה לרפואה עמד על 10  מומחים ויחידה מצטיינת, ולצידם בית הספר לסיעוד בראשותה של ד”ר מירב בן נתן, שהמשיך להציג נתונים מרשימים של 100% מעבר לתלמידיו בבחינות ההסמכה לסיעוד.

“אנו גאים מאוד בהישגינו בשנת תשע”ח”, מסכם ד”ר מיקי דודקביץ, מנהל המרכז הרפואי הלל יפה, “אנו עושים הכול למען מטופלינו, והדבר ניכר בעבודת הצוות האיכותית והמקצועית של עובדינו המסורים. ללא ספק, נמשיך את העשייה הענפה, נגדל, נתרחב, נתקדם ונשתפר גם בתשע”ט ובשנים הבאות אחריה”.

יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במסר האדום.

[fbcomments]

 


 [blog_news title=”עוד חדשות” style=”” count=”4″ category=”” category_multi=”” excerpt=”0″ link=”” link_title=””]

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

אולי יעניין אותך

נפתחה שביתת בתי החולים, גם ב”הלל יפה” בחדרה; צפו באלימות במרכז רפואי בצפון מהלילה [וידאו]

השביתה כוללת את בתי החולים הכלליים, הגריאטריים, הפסיכיאטריים והשיקומיים בכל הארץ. היום יעבדו בתי החולים במתכונת שבת וחג * השביתה תכלול את מרפאות הקהילה, לשכות הבריאות ובמשרדי הממשלה * גם הלילה: אלימות קשה במרכז הרפואי לגליל בנהריה

לידיעה המלאה

דילוג לתוכן