מבית

מבית

אליפות דייג ספורטיבי בין לאומית בכינרת: לא תאמינו איזה גודל דג נתפס בחכת המתחרים (רץ ברשת)נמשכת תחרות ‘דייג ספורטיבי’ בינלאומית בחופי איגוד ערים כינרת, ביזמת עמותת “ישראפיש”, בצדו המזרחי של האגם הלאומי.

התחרות שנפתחה ביום א’ נכנסה ליומה השלישי ובשעות הלילה נאלצו הדייגים להתמודד עם תנאי קור וגשם שכן התחרות משלבת מאבק ‘הישרדות’ של דייג במשך 125 שעות ברציפות ללא הפסקה, בתנאי מזג אוויר קר, באוהל על החוף, ללא שינה.

אמש הצליחה קבוצת לידר לדוג את הדג הגדול ביותר עד כה במסגרת התחרות במשקל 11.280, כ -5 ק”ג פחות מהדג הגדול ביותר בתולדות התחרות אותו דגו בשנת 2012. עד כה הצוותים דגו 81 דגים במשקל כולל של 328.170 ק”ג! הערכות הם כי הגשם רק יסייע לשפר את הכמות בשל התקרבות הדגים לקו החוף וטשטוש הראות כך שהדגים לא יבחינו בדייגים שעל החוף.

ברשות הכינרת מעודדים אירועי ספורט חורף ומקווים להרחיב לאירועים ארציים ובינלאומיים נוספים בשנים הקרובות, למשיכת תיירים לאזור הכינרת.

בתחרות 8 שופטים בעלי רקע מקצועי בינלאומי בתחום הדייג הספורטיבי. השופטים עוברים בין הצוותים פעמיים ביום, בבוקר ובערב ושוקלים את הקרפיונים שנתפסו על ידי הצוות. מלבד הפרס האישי על תפיסת הקרפיון הגדול ביותר, מתחרים הצוותים על תפיסת המשקל הרב ביותר של קרפיונים שהוצאו מהכינרת. על בסיס התוצאות במהלך התחרות השבוע בכינרת יבחרו הנציגים שייצגו את ישראל באליפות העולם לדייג ספורטיבי. צילומים: רשות הכינרת.


דילוג לתוכן