בעקבות החוק הפולני: האם בני הנוער מאור עקיבא, חדרה, בנימינה-גבעת עדה והאזור ימשיכו לנסוע לפולין?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
צילום: אתר משרד החינוך

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

בעקבות החוק הפולני: האם בני הנוער מאור עקיבא, חדרה, בנימינה-גבעת עדה והאזור ימשיכו לנסוע לפולין?

-

מגדלור-פיד ♋“מסעות לפולין? לא עוד!”. כך מצהיר מזכ”ל תנועת הנוער עזרא במכתב ששיגר לשגריר פולין בישראל. האם הדבר יחלחל גם למסעות לפולין היוצאות מבתי ספר באור עקיבא, חדרה, בנימינה-גבעת עדה, זכרון יעקב ופרדס חנה-כרכור? 

מזכ”ל התנועה פנה בשם בני הנוער בתנועתו, שרבים מהם פוקדים בכל שנה את פולין בכדי ללמוד על עבר העם היהודי ושואת יהודי אירופה, ובו קרא להימנע מנסיעה זו בעקבות החוק הפולני שנחקק השבוע בפרלמנט הקובע עד שלוש שנות מאסר למי שמקשר את העם הפולני לשואה. במכתב כתב: “החוק שנחקק אמש בפרלמנט קובע מאסר של עד שלוש שנים למי שמקשר את העם הפולני לשואה. לצערנו, העם הפולני קשור לכך. מחשש לשלומם, אנו קוראים לאלפי חניכנו ומדריכינו להימנע מיציאה למסעות לימודיים אלו. איננו יודעים כיצד יפעלו גורמי האכיפה בפולין”.

צילום: אתר משרד החינוך

עוד הוסיף: “לא כרתנו חוזה עם ההיסטוריה וכחלק מהמסע לפולין, חניכנו לומדים על הפרק החשוך והנורא בתולדות ישראל והעולם כולו. חלקים נרחבים נכתבו בו בשותפות העם הפולני לרצח העם היהודי השיטתי. המחנות על אדמת פולין, השומרים שהעלימו עין, בני הכפרים ומשתפי הפעולה שעמדו מנגד.”

דה מלאך: “לצערנו, בעוד צאצאי הנספים באים ללמוד על העץ שנגדע על אדמת פולין, צאצאי אותם שעמדו מנגד נהנים מהכנסה כלכלית. יש גבול לציניות, מי שלא מכיר ולוקח אחריות על מעשיו ועל חלקו בשואת העם היהודי לא יכול להמשיך ו”להנות” מהכסף של העם בו פגע”.

לסיכום כתב “צר לנו על הקריאה לביטול מסע חינוכי זה המחבר את הדור הצעיר של העם היהודי לזוועות שעליהם אנו אומרים “לא עוד” אך משהחליטה ממשלת פולין לחוקק חוק פוגעני שכזה, אנו נדרשים למעשה חינוכי ולאחריות כלפי העבר והעתיד”.

123800cookie-checkבעקבות החוק הפולני: האם בני הנוער מאור עקיבא, חדרה, בנימינה-גבעת עדה והאזור ימשיכו לנסוע לפולין?

האם הכתבה עניינה אותך? 👆

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

אולי יעניין אותך


דילוג לתוכן