נוח שמאילוב ייצג את ישראל בפרויקט למנהיגים צעירים מרחבי העולם

נוח שמאילוב ייצג את ישראל בפרויקט למנהיגים צעירים מרחבי העולם

-

מגדלור-פיד ♋עורך הדין נוח שמאילוב, בעליו של משרד עורכי דין המתמחה בתחום המקרקעין, וראש מטה במפלגת יש עתיד באור עקיבא, ייצג את מדינת ישראל במסגרת פרויקט למנהיגים צעירים מרחבי העולם שהתקיים במוסקבה.

במהלך שהותו במוסקבה, נפגש עו”ד שמאילוב בבית הפדרציה הרוסית, עם חברת הכנסת עליזה לביא (יש עתיד) ועם שגריר ישראל ברוסיה, עורך דין צבי חפץ וכן עם אישים בכירים בפרלמנט הרוסי ביניהם, חבר הפרלמנט היהודי, אשר השתתף פעמיים בבחירות לנשיאות רוסיה, ולדימיר ז’ירינובסקי (מנהיג ומדינאי רוסי), חבר הפרלמנט פיוטר טולסטוי, חבר הפרלמנט בויירסקי סרגי בנו של השחקן מיכאל בויירסקי וחבר הפרלמנט הצעיר ביותר בפרלמנט הרוסי ואסילי ולאסוב (בן 21 בלבד).

עו”ד שמאילוב זכה לכבוד רב מחברי הפרלמנט הרוסי. במהלך הפגישה עם חברי הפרלמנט הרוסי הדגיש עו”ד שמאילוב שהוא מייצג את יהודי רוסיה באור עקיבא, קהילה שמאוד קרובה לליבו.

עו”ד שמאילוב העלה בפני חברי הפרלמנט נושאים שונים הקשורים ליהודי ברית המועצות, בין היתר דובר עם חברי הפרלמנט הרוסי על יהודי ברית המועצות לשעבר המתגוררים כיום באופן קבוע בישראל.

עורך דין שמאילוב שם לעצמו לראש סדר העדיפויות את נושא הפנסיה הרוסית (שאותה מקבלים תושבי ישראל בעלי אזרחות רוסית) ואת הדרכים בהם ניתן להקל על כל תהליך הקבלה של הפנסיה וקידום זכויותיהם של הפנסיונרים המתגוררים כיום בישראל.

כידוע, לאחרונה שונה החוק הרוסי בכל הנוגע לעולי רוסיה, העתידים להפוך לפנסיונרים והמתגוררים בדרך קבע בישראל, כך שמעתה יהיה עליהם להקים חשבון בגבולות הפדרציה הרוסית. עו”ד שמאילוב דרש מחברי הפרלמנט לבחון אופציה לשינוי החוק הרוסי שקובע כיום, כי עולים הזכאים לפנסיה מהפדרציה הרוסית צריכים לפתוח חשבון בנק בתחום הפדרציה הרוסית על מנת לקבל את הכספים שמגיעים להם.

עו”ד שמאילוב טען, כי מדובר במצב שמקשה מאוד על פנסיונרים רבים לקבל את דמי הקצבה, עוד נטען כי לא כל הפנסיונרים יוכלו לפתוח חשבון בנק ברוסיה, עובדה שתגרום להם לאבד את קצבת הפנסיה שעבורה עבדו כמעט כל חייהם ואשר מגיעה להם ע”פ חוק. על כן הוצעו ע”י עו”ד שמאילוב מספר פתרונות, בניהם גם פתרונות טכניים אשר יאפשרו לכל העולים לקבל את קצבת הפנסיה בגבולות מדינת ישראל.

בעקבות הקשרים הטובים שנרקמו בין עו”ד שמאילוב לחברי הפרלמנט סוכם בין הצדדים כי הפרלמנט הרוסי יבחן את הדרכים בהם ניתן להקל על הפנסיונרים שמתגוררים כיום בישראל, וכעת נבחנים הפתרונות לצורך יישומם בפועל על ידי גורמים מתאימים מהדרג הגבוה ביותר בארץ.

עו”ד שמאילוב הוסיף כי הוא אינו מתכוון לוותר, עד שיינתן פתרון שיעניק מענה הולם לכל עולי רוסיה. עו”ד שמאילוב ציין כי אין להזניח את דור גיל הזהב בעת זקנה.

123850cookie-checkנוח שמאילוב ייצג את ישראל בפרויקט למנהיגים צעירים מרחבי העולם

האם הכתבה עניינה אותך? ▲

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

עוד באתר >>

אולי יעניין אותךהצטרפו אלינו

ארכיון כתבות