סערת המכתב על איסור הגשת תלונות במשטרה בעיריית אור עקיבא || יוסיפוב: “מכתב נכון לארגון שמכבד את עצמו”

יוסיפוב עלה לשידור בכאן רשת ב', הבוקר (חמישי) סביב מכתב אותו שלח לעובדי העירייה בימים האחרונים ובו נכתב כי "הגשת תלונות במשטרה מחייבת אישור שלי מראש" ● יוסיפוב: "אתם עושים סיפור מהמכתב הזה. אני פניתי לעובדים שלי שיהיה לנו סדר, שלא יהיו לנו בעיות"
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

סערת המכתב על איסור הגשת תלונות במשטרה בעיריית אור עקיבא || יוסיפוב: “מכתב נכון לארגון שמכבד את עצמו”

יוסיפוב עלה לשידור בכאן רשת ב', הבוקר (חמישי) סביב מכתב אותו שלח לעובדי העירייה בימים האחרונים ובו נכתב כי "הגשת תלונות במשטרה מחייבת אישור שלי מראש" ● יוסיפוב: "אתם עושים סיפור מהמכתב הזה. אני פניתי לעובדים שלי שיהיה לנו סדר, שלא יהיו לנו בעיות"

מגדלור-פיד ♋

המכתב שמעורר סערה בעיריית אור עקיבא – סוקר בימים האחרונים בהרחבה גם בתקשורת הארצית, והבוקר (חמישי) התראיין בנושא ממלא מקום ראש העיר שמחה יוסיפוב, שאמר: “המכתב הזה נכון לארגון שמכבד את עצמו”, אמירה שזכתה לתמיהה גדולה מצד המנחים.

כזכור, ביום שני האחרון פרסמנו על דבר המכתב, שמעורר בימים האחרונים סערה בעירייה. במכתב, שמופנה למנהלי אגפים ומחלקות בעירייה, עליו חתום יוסיפוב, צוין כי הגשת תלונות במשטרה מחייבת אישור של יוסיפוב מראש.

“אני לא יודע מה אתם עושים מהמכתב הזה סיפור. המכתב הזה נכון, לארגון שמכבד את עצמו”, אמר היום יוסיפוב, בראיון לתמר אלמוג ומרדכי גילת בתחנת הרדיו כאן רשת ב’ של תאגיד השידור הציבורי. (הריאיון, מדקה 23:15).

גילת הקשה על יוסיפוב ותמה: “אני שומע טוב את מה שאתה אומר? אתה תהיה הצנזורה?”. יוסיפוב השיב: “אני ממלא מקום ראש העיר, אין לנו ראש עיר היום. אתם יודעים. היו בעיות בעירייה הזו, ואני עובד 6 חודשים בהתנדבות, כממלא מקום ראש העיר. באתי לפתור בעיות בעיר הזו.

       

“אור עקיבא היא אחת הערים המובילות בחינוך, בתרבות ובאיכות החיים. איכות החיים שלנו נפגעה, יש לנו משבר עמוק כספי. העירייה היום עם בעיות כלכליות קשות. בזמנו, עשיתי איחוד אור עקיבא-קיסריה כדי לחפש עוגן כלכלי לעיר הזו. אנחנו נפתור את הבעיות”.

May be an image of ‎text that says '‎עיריית אור עקיבא לשכת ראש העיר יום חמישי ×ט סיון תשפ"א 20 מאי 2021 לכבוד מנהלי אגפים ומחלקות כאן נכבדי, הנדון הגשת תלונות במשטרה ברצוני להההיר כי הגשת תלונות במשטרה מחייבת אישור שלי מראש. הסכמת תינתן לאחר בחינה והתייעצור עם הגורמים ההממסכים 2 תלונות במשטרה נגד עובדים לא יוגש ע" מנהלים בעירייה תלונה נגד עוב/ד/ת יש להעביר אלי, לנכ"›"ל, למנהלת אגף משאב אנוש וליועץ המשפטי הדבר נכון והכריי תלונה תוגש רק לאחר שנגיע למסקנה ליועץ המשפט סמכות ייחוד×ת בכל הנוגע לנושא. אבקש ההפדתכם שלא לחרוג מהוראה ×–×. בברכה, שמחה שממספיחבוה מי"מ זמני לראש העיר‎'‎

קראו גם: 
המכתב שמעורר סערה בעיריית אור עקיבא: “הגשת תלונות במשטרה – מחייבות אישור מראש”

המנחים ניסו להבין את ההקשר של הדברים עליהם מדבר יוסיפוב, וזה השיב: “אנחנו ארגון, יש דמוקרטיה ולא אנרכיה. לא יכול להיות מצב שבתוך הארגון, אחד על השני יגיש תלונה למשטרה. אני מכבד את המשטרה, עובדים בשיתוף פעולה, יש שיטור עירוני. אבל כשמגישים תלונות שווא, נתעסק עם כל מיני תלונות, במקום לעבוד”.

כתבת התאגיד, אמרה ליוסיפוב: “התפקיד שלך הוא לא לבדוק תלונות. זה שיבוש חקירה”. יוסיפוב השיב: “אני באתי למנוע בעיות. אם יש תלונה נכונה? אין בעיה. אני אוהב את המשטרה. אני אומר רבותיי, אם עובד רוצה להגיש, זכותו. אני לא צריך לקבל הפתעות. במידה ועובד מגיש נגד עובד ואני לא יודע מזה, והעבודה בעירייה נפגעת”.

יוסיפוב נשאל, “מה יקרה לעובד שאתה תגלה שלא קיבל את אישורך וביקש להגיש תלונה במשטרה? אתה חי במדינת חוק, בדמוקרטיה. אתה נבחר ציבור”, והשיב: “המכתב הזה עבר בדיקה של ייעוץ משפטי”. 

הוא נשאל עוד: “איך יכול להיות שיועץ משפטי מאשר לכם להוציא מכתב כזה?”, והשיב: “הוא מסתמך על החוק. מי שרוצה לדבר, שידבר גם איתי. אני אסביר את המצב. אם אנחנו יכולים לפתור את הבעיות בינינו. אני מכבד את המשטרה. אני רוצה תחנת משטרה באור עקיבא. תעזרו לי בזה”.

המגישה, תמר אלמוג, שאלה את יוסיפוב: “למה אתה ממלא מקום? תספר למאזינים”. יוסיפוב לא אהב את השאלה והשיב: “מה את לא יודעת? את שואלת אותי? למה את שואלת אותי אני לא מבין אותך. אני יודע מה שקורה בעיר הזו. אתם לא יודעים מה שקורה בעיר הזו?”.

כתבת התאגיד הקשתה עוד ושאלה: “מה היה קורה אם מכתב כזה היה יוצא מקודמך ואף אחד לא היה מתלונן, זה היה שיבוש הליכי חקירה”. יוסיפוב השיב: “זה לא נגד ראש העיר, או חבר מועצה. אנחנו מדברים על העובד מול עובד נגד עובד. אנחנו לא מדברים על חברי מועצה”.

גילת שאל לבסוף: “האם לנוכח מה שקרה, אתה לא תבטל את המכתב?”, ומ”מ ראש העיר השיב: “למה אני צריך לבטל את המכתב? תשמעו רבותיי. אתם עושים סיפור מהמכתב הזה. אני פניתי לעובדים שלי שיהיה לנו סדר, שלא יהיו לנו בעיות. שנהיה בהרמוניה וכימיה, אין שום בעיות. אם יש בעיה, פותרים אותה”.

ממשטרת ישראל נמסר לכאן רשת ב’: “המכתב אינו מוכר במשטרה, נדגיש כי לכל אזרח במדינת ישראל שמורה הזכות להגיע לתחנת המשטרה ולהגיש תלונה בכל נושא”.

לכל העדכוניםחדשות אור עקיבא
ענו על משאל מגדלור-ניוז: האם תסעו לחו”ל בקיץ הנוכחי למרות הקורונה?

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

דילוג לתוכן