תושב אזור חיפה נעצר באנטיגואה: “רוצים להאשים אותו בניסיון רצח ואין לנו סיוע”פוסט חריג מאוד שפורסם הבוקר (31.1) בפייסבוק, עורר תושבים רבים מאזור חיפה, שקראו את חששותיה של תושבת האזור בנוגע לבן זוגה, שנעצר השבוע באנטיגואה.

“עם ישראל, חברים יקרים שלי, אנו זקוקים לכם”, כתבה תושבת חיפה מאשה שטילובה. “בבקשה תקראו, תשתפו, תפרסמו. אני בשמי, בשם המשפחה ובשם כל החברים של איליה רומנוב, מתחננת לעזרתכם ולתמיכתכם.

“אני פונה עם בקשה לקבל עזרה ותמיכה מהמדינה עבור איליה, הוא בן זוגי, אשר נקלע למצב שעצרו אותו באיים הקריבים באי שנקרא אנטיגואה. מחר המשטרה של אנטיגואה תאשים את איליה באישום חמור: גרימת פציעה בניסיון לרצח.

 

“על פי עורך הדין סעיף כזה לא קיים כלל ולכן הם יצטרכו לשנות את זה. המניע מאחורי כל זה ככל הנראה הוא פוליטי פנימי על רקע בחירת קרובות. נלחמים בפשיעה ללא סייגים. יש כאן אי צדק בסיסי של מדינת עולם שלישי. איליה אזרח ישראל שיצא להפלגה ונקלע למצב, בו ארבעה בחורים תקפו אותו באמצע ברחוב כשהיה לבד לגמרי.

“ברצוני לציין פרט חשוב מאוד שאליה רומנוב נכה ביד אחת, הוא עבר תאונה לפני כשלוש שנים והיד שלו איבדה תפקוד לחלוטין. איליה הלך ברחוב כשבידו היתה כוס יין. יצא מצב שבעקבות הגנה עצמית, אחד הבחורים נפצע באיזור הצוואר מהכוס שהיתה בידו של איליה, שכנראה נשברה כשהוא ניסה להתגונן.

“המצב קרה בגלל שהוא יכל להתגונן אך ורק עם היד המתפקדת שהיתה בה כוס באותו הרגע. כרגע איליה עצור בתחנת משטרה באי אנטיגואה וחוץ מעורך דין, שאנחנו לא מכירים, אין עזרה ותמיכה. פנינו למשרד החוץ ולא היתה התקדמות. איליה רומנוב אזרח למופת, סיים 12 שנות לימוד ושירת בצבא, ללא עבר פלילי ושום עבירות מכל הסוגים. הוא בן אדם הכי רגוע שהכרתי אי פעם, לא מעשן ולא שותה שום משקאות חוץ מיין”.

מאשה הוסיפה: “לא היו שום מקרים של אלימות בחייו של ואין ספק שהוא פשוט נקלע במצב שלא היתה לו ברירה, אלא להגן על חייו. אני, משפחתו וכל החברים שלו מבקשים ומתחננים לקבל עזרה ותמיכה מצד משרד החוץ ומצד שלטון של מדינת ישראל. כל מי שמכיר את איליה, יודע מי הוא באמת. אתם התקווה האחרונה שלנו ואין לנו יותר למי לפנות. ככל שהזמן עובר, מצבו של איליה מחמיר. אסור למדינה שלנו לאפשר לו להכלא שם בבית סוהר, זה מסכן את חייו ואין לדעת את סיכויי ההישרדות שם. אנחנו מתחננים לכל דבר שיוכל לעזור לנו להחזיר את הבחור שלנו הביתה, הוא בן יחיד ואמו זקוקה לעזרה. אני מאמינה בכל ליבי שניתן לסמוך על המדינה שלנו ושנקבל מענה במהרה כי כל דקה יכולה להחליט על גורלו”.

ממשרד החוץ נמסר: “אזרח ישראלי נעצר ביום שני ה-29/1 באנטיגואה בגין מעורבות בתקרית אלימה. הקונסולית בסנטו דומינגו סילביה אלפסי מטפלת במקרה, שוחחה עם הישראלי ועם עו״ד שלו, ופועלת מול הרשויות לוודא שהעצור זוכה לתנאים הולמים ולייצוג משפטי. מהרשויות נמסר כי הם ממתינים להתאוששות של אחד מהנפגעים בתקרית על מנת לתשאל אותו על האירוע. משרד החוץ נמצא בקשר עם המשפחה ופועל לסייע ככל הניתן, בהקשר הזה נדגיש כי המשרד לא יכול להתערב בהליכים משפטיים במדינה אחרת. הקונסולית והמחלקה לישראלים בחו”ל באגף הקונסולרי במשרד החוץ ימשיכו לעקוב וללוות את המקרה”.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.