אולי יעניין אותך

בנימינה-גבעת עדה: המועצה תאפשר פתיחת בתי הספר העל יסודיים

בנימינה-גבעת עדה: המועצה תאפשר פתיחת בתי הספר העל יסודיים

לא מחכים לממשלה: מועצת בנימינה-גבעת עדה תאפשר לקיים לימודים בבתי הספר העל-יסודיים ללא הגבלה. בהודעה שפרסמה המועצה הערב (שלישי) קראו הערב לפתוח ברחבי הארץ את מוסדות החינוך גם לתלמידי ז’-י’. 

במועצה מציינים כי אתמול הסתיים מבצע החיסונים של המועצה בשיתוף פיקוד העורף ומגן דוד אדום. “לא כולם הגיעו אבל הגיעו מספיק תושבים כדי להביא את היישובים שלנו להישג המרשים של 85% מחוסנים. צוותי החינוך ביישוב שלנו וצוותי המועצה הם בין הראשונים שהיו מחוסנים בהיקף של 90% ומעלה.

“במועצה שלנו מתנהלת עבודה סיזיפית יומיומית של איתור מאומתים וקטיעת כל שרשרת הפצה שמתגלית. בתוך שעות המעגלים נסגרים ואנשים מתבקשים להכנס לבידוד – והם נכנסים. זו המועצה וזו הקהילה שלה. לא בכדי אנחנו נעים בין צהוב לירוק. בשבוע האחרון אנחנו ירוקים.

“אז מדוע הילדים שלנו עדיין מבודדים בבית? מה התכלית להתאמץ ברמה הקהילתית, להקפיד על מדיניות אחראית וממושמעת אם בסופו של דבר המדינה מגבילה בצורה גורפת את כולם? איך אפשר לצפות לשיתוף פעולה פרטני כאשר ההתייחסות כוללנית ושרירותית? אז לא עוד”.

כאמור, לאחר הערכת מצב בסיום מבצע החיסונים של המועצה, לאחר התייעצות עם “עתיד” המנהלת את התיכון במושבה ועם אנשי החינוך של המועצה החליט ראש המועצה איתי ויסברג כי המועצה מסירה את ההגבלה על פתיחת כיתות ז-י ביישוב.

“נעניק את כל הסיוע הנדרש לרשת “עתיד”, לצוותי ההוראה, למשרד החינוך, להורים ובעיקר לתלמידים לשוב למסגרת לימודים ראויה. זאת לאחר כשנה של ריחוק חברתי ביישוב בו הקהילה מפגינה אחריות ומשמעת מעוררת הערצה. גם לילדים מגיע יחס מתאים והם לא צריכים להיות הקורבנות במאבק הזה”, נמסר עוד.

ראש המועצה איתי ויסברג אומר היום כי הוא “קורא למשרד החינוך ולמשרד הבריאות לעשות את המתבקש כדי לשמור על החוסן הקהילתי של התושבים המתמודדים עם הקורונה וחוסנם הנפשי והחברתי של הילדים שהשארנו מאחור שמתמודדים על נעוריהם ושפיותם, ולשחרר את המגבלה ההזויה שהניחו על נוער העתיד של המדינה. זה יותר חשוב מבילוי בקניון, מקפה עם חברים מנסיעה לחו”ל או מחופשה בצימר”.

עם זאת, חשוב לציין כי גם לאחר הודעת המועצה טרם ברור אם הלימודים ייפתחו או שמסגרות החינוך ימתינו להחלטת קבינט הקורונה המתכנס הערב להחליט על המשך צעדי הפתיחה במערכת החינוך.

 

// צילום: דוברות המועצה 

ענו על משאל מגדלור-ניוז: על מה אתם אוהבים לקרוא הכי הרבה ברשת – איזה תחום מעניין אתכם?

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋


דילוג לתוכן