חדשות מתפרצות קורונה: עדכונים שוטפים במהלך היום על מה שקורה באזור או מעניין בנושאי קורונה

תושבת זכרון יעקב ,יו”ר ועדת הקורונה, ח”כ יפעת שאשא ביטון – הודחה מהועדה

28.7, 19:24 || יו”ר הקואליציה מיקי זוהר, הודיע אחר הצהריים שורה של עונשים למפרי המשמעת הקואליציונית בליכוד, חמישה שרים וחמישה חברי כנסת. בין הצעדים – הדחתה של יו”ר ועדת הקורונה יפעת שאשא ביטון – מתפקידה. שאשא ביטון, תושבת זכרון יעקב, זכתה לתמיכה גורפת לאחרונה בעקבות תפקודה בועדת הקורונה. היא בין אלה שנלחמו למען העסקים ולא רצתה להצביע אוטומטית על החלטות הממשלה – מה שהביא עליה כעס בתוך המפלגה. לאחר איומים שנמשכו שבועיים ימים, מגיע היום הצעד על הדחתה מתפקיד יו”ר הועדה. העברתה של שאשא ביטון מתפקידה מצריכה את אישור ועדת הכנסת וכן את כינוס ועדת הקורונה ואת אישורה להחלפתה ביו”ר אחר.

חברת ועדת הקורונה, חה”כ יוליה מלינובסקי (ישראל ביתנו) הגיבה לפיטורי יו”ר הוועדה, יפעת שאשא ביטון מתפקידה: ‏”פיטורי ‎יפעת שאשא ביטון מתפקידה כיו”ר ועדת הקורונה הן תעודת עניות ל‎ליכוד. הם מונעים מתוך פחד, היסטריה ונקמנות אישית והוועדה בראשות שאשא ביטון חשפה את מחדליהם. אם ב‎כחול לבן יתנו לזה יד הם יהיו שותפים לפשע. ועדת הקורונה נשארה אי השפיות האחרון בכנסת עבור האזרחים והוכחנו זאת בעבודתנו”.

יפעת שאשא ביטון בועדת הקורונה. צילום מסך: ערוץ הכנסת

10 אלף תלמידים צפויים לקבל החזר כספי על המסעות שבוטלו לפולין בהיקף של 20 מיליון שקלים

26.7, 10:14 || לאור הנחיית שר החינוך, יואב גלנט, החל מהיום (א’) מתחיל משרד החינוך להשיב לתלמידי החטיבה העליונה – כיתות יא’ ו- יב’ את דמי ביטול מסעות סבב חורף לפולין. שר החינוך גלנט אמר: “עיכוב כספי המסע לפולין מזה חודשים גרם עוול לתלמידים ולהוריהם. עם כניסתי לתפקיד התחייבתי לתקן אותו, והחל מהיום התלמידים והוריהם יקבלו חזרה את הכסף ששייך להם על פי דין”. ממיפוי שערך המשרד יחד עם חברות הנסיעה עולה, כי 10,000 תלמידים זכאים להחזר הכספי, כל תלמיד בהתאם להיקף ההחזר המגיע לו על פי דין, כאשר סכום ההחזר מסתכם ב- 20 מיליון ש”ח.

תהליך השבת דמי הביטול, ייעשה באופן הדרגתי והוא צפוי להסתיים עד לסוף חודש ספטמבר, בהתאם ובכפוף להיערכות של כל חברת נסיעות. כמו-כן, הוא יתבצע באמצעות חברות הנסיעה עימם התקשרו ההורים או על ידי בית הספר. מועד ההחזר צפוי להשתנות מחברה לחברה, ולכן על ההורים והתלמידים להתעדכן באמצעות חברות הנסיעה, בית הספר או דרך פורטל ההורים של משרד החינוך. לרשותם גם יעמוד מוקד טלפוני ייעודי שנפתח במיוחד לשם ליווי המהלך מראשיתו ועד תומו. במוקדי מידע אלה יוכלו ההורים והתלמידים להתעדכן במועד ההחזר הנוגע להם.


לא מחכה לועדת הקורונה – ראש מועצת חוף הכרמל בפנייה לשר הפנים: “אל תסגרו את חופי הים בסופי השבוע”

בסוף השבוע הקרוב עשויות להתהדק ההגבלות שהטילה הממשלה למאבק בנגיף הקורונה. בין היתר, החליטה הממשלה כי תיאסר השהייה בחופי הים בסופי השבוע החל מסוף השבוע הקרוב – אך בועדת הקורונה צפויים להפוך את ההחלטה ולהשאיר את חופי הים והבריכות פתוחים, בהתאם לתו הסגול, שמירה על ההנחיות ואכיפה.

בכל מקרה, בחוף הכרמל לא נותרו אדישים ושלחו מכתב לשר הפנים – “זאת לאור הנתונים, לפיהם אחוזי ההדבקה בחופי הים שואפים ל 0%”. ראש המועצה אסיף איזק יצא היום בקריאה – “אל תקחו לנו את החופים”. כאמור, מכתב נשלח את שר הפנים, למרות שהוא לא אמון על ההחלטות האלה, אלא משרד הבריאות וראש הממשלה, וכן ועדת הקורונה.


בן 78 שהובא במצב קשה להלל יפה, נפטר במחלקת הקורונה של בית החולים

20.7, 12:26 || מטופל בן 78 תושב לוד, שהגיע לפני כ-5 ימים ממוסד בחדרה לאחר שאומת לקורונה, נפטר במרכז הרפואי “הלל יפה” שבעיר. האיש סבל ממחלות רקע והוגדר במצב קריטי מיום אשפוזו. הודעה נמסרה למשפחה.

נכון לשעה זו (שני), מאושפזים במרכז הרפואי 36 מטופלים מאומתים לקורונה בשתי מחלקות ייעודיות, 9 מהם במצב קל, 7 במצב בינוני ו-20 במצב קשה, כאשר 4 מתוכן מוגדרים במצב קריטי.


בן 81 שהובא במצב קשה להלל יפה, נפטר במחלקת הקורונה של בית החולים

18.7, 11:50 || מטופל בן 81 מאומת לקורונה, שאושפז היום בבית החולים עקב היותו במצב קריטי, נפטר לאחר מאמצי החייאה ממושכת של הצוות המטפל שלצערנו הרב לא צלחה. הודעה נמסרה למשפחה. נכון ל- 17.7.2020 מאושפזים במרכז הרפואי הלל יפה 33 מטופלים מאומתים לקורונה בשתי מחלקות ייעודיות: במצב קל – 10, במצב בינוני- 8 ובמצב קשה – 15 (3 מהם במצב קריטי).

צילום ארכיון: הלל יפה
125700cookie-check••• קורונה – חדשות מתפרצות || תושבת זכרון יעקב ,יו”ר ועדת הקורונה, ח”כ יפעת שאשא ביטון – הודחה מהועדה

דילוג לתוכן