אושר: יוקם מרכז לגיל השלישי בזכרון יעקבביום שלישי האחרון (6.2) אישרה מליאת המועצה זכרון יעקב את החלטת ועדת התכנון לייעד שטח בגודל של כ – 1.5 דונם ביעוד של שצ”פ ומבני ציבור לטובת הקמה של מרכז לגיל השלישי. השטח עצמו ממוקם במרכז המושבה, בסמוך לספרייה ולמרכז מסחרי, נגיש לתחבורה ציבורית ובמרחק הליכה בלבד מהמתנ”ס וממרכז הספורט. מרכז זה אינו במקום בית המגורים לגיל הזהב.

ראש המועצה זיו דשא מסר כי “לגמלאים בכלל ולגמלאי המושבה הוותיקים בפרט, תרומה רבה לקהילה. עוד במהלך השנה, בשיחות שעשיתי עם אוכלוסיית הגמלאים בזכרון יעקב, זיהינו את הצורך בהקמת מרכז לגיל השלישי שיפעל בעתיד דרך עמותה מוסדרת. בהזדמנות זו אני רוצה להודות לחברת המועצה ריביק שני, המחזיקה בתיק הגמלאים, על הובלת הרעיון והמיזם, לחבר המועצה צוק, לד”ר גיתית חרפק ומנהלת המחלקה לשירותים חברתיים, ד”ר אורלי דביר, על פועלם בנושא”.

מוזמנים לעקוב גם באינסטגרם:

ההחלטה על הקמת המרכז, מחייבת הגדרת תא שטח ציבורי שישמר לצורך ייעוד זה ומהווה פועל יוצא לחשיבות ולצורך להשקיע ולקדם את אוכלוסיית הגיל השלישי. במרכז יתקיימו פעילויות חברתיות, קהילתיות וכל פעילות אחרת שתקבע בעתיד. יתרת השטח ימשיך לשמש כגן שעשועים לרווחת התושבים השכנים.

יצוין כי זהו השלב הראשון מיני רבים הנדרשים לביצוע לפני הקמת המרכז. המועצה המקומית פועלת לגיוס מקורות תקציביים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.