מכבי

“לבריאות” / מאת אדרת טרכטינגוט ● איך עושים ספונג’ה לגוף?

אדם ששותה 4 כוסות קפה ביום ויום אחד מקבל החלטה נבונה ומחליט להפסיק לצרוך קפה, תוך זמן קצר הוא ירגיש כאבי ראש. מה גורם לכאבי הראש? הקפאין שיוצא מהגוף מיד כשהוא מפסיק להכניס אותו לגוף. כך גם בסוכרים, בכימיקלים, בתרופות וכל דבר שנכנס לגוף שלנו
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

“לבריאות” / מאת אדרת טרכטינגוט ● איך עושים ספונג’ה לגוף?

אדם ששותה 4 כוסות קפה ביום ויום אחד מקבל החלטה נבונה ומחליט להפסיק לצרוך קפה, תוך זמן קצר הוא ירגיש כאבי ראש. מה גורם לכאבי הראש? הקפאין שיוצא מהגוף מיד כשהוא מפסיק להכניס אותו לגוף. כך גם בסוכרים, בכימיקלים, בתרופות וכל דבר שנכנס לגוף שלנו

מגדלור-פיד ♋

אחרי שהבנו בשבועות הקודמים שהמקור המרכזי למחלות הוא הצטברות רעלים בגוף, עכשיו נשאלת השאלה: איך אנחנו מנקים את הגוף?

אנחנו יודעים לנקות את הבית, את המדיח ואת המייבש משאריות פסולת. אבל איך מנקים את הגוף? נשמע קצת מסובך, לא?

הבשורה הנפלאה היא שכדי לנקות את הגוף אנחנו לא צריכים ללמוד שיטות מיוחדות, ולא לרכוש חומרי ניקוי יקרים, כי מי שברא את הגוף שלנו חשב מראש על הכול ונטע בתוכנו כוח ניקוי תמידי. הגוף שלנו כל הזמן מנקה את עצמו, דרך הצואה, השתן, הנשימה והעור.

אז מה אנחנו צריכים לעשות? פשוט לא להפריע!! לא להפריע לפעולת הניקוי ע”י הכנסת פסולת.

למה הדבר דומה? נגיד שהזמנו מנקה שתעזור לנו לנקות את הבית, ובעודה מנקה את הבית אנחנו שופכים זבל על הרצפה…. נשמע לנו מוזר שמישהו יעשה דבר כל כך מטופש. אבל זה מה שאנחנו עושים לגוף שלנו יום יום, הגוף מנסה להתנקות ואנחנו מכניסים זבל, וחוזר חלילה עד שהגוף מתחיל להיחלש… והיכולת שלו לנקות הולכת ויורדת.

אם אנחנו רוצים שהגוף יצליח לנקות את עצמו צריך לעשות 2 פעולות חשובות: “סור מרע ועשה טוב” סור מרע– להימנע מאכילת מאכלים שלא מתאימים לגוף שלנו ומעמיסים עליו. יש פה שורה ארוכה של מאכלים כאלה אך אציג אותם בכותרות בלבד: חומרים משמרים, חומרי טעם וריח, חומרי צבע, חומרים מונעי התחמצנות, ממתיקים, מזונות רעילים (קפה, קולה, חומץ..), מאכלים מרוכזים ומזוקקים (סוכר לבן, קמח לבן…), מאכלים מעובדים (כל מה שקונים מוכן בשקית), כל מאכל שאם אתם מסתכלים ברכיבים שלו אתם פוגשים במילים לא מוכרות , או חומרים שנתנו להם שם המתחיל באות E, דעו לכם שמדובר בחומרים כימיים.

ברגע שאנחנו מפסיקים להכניס פסולת הגוף ישר יתחיל לפלוט. איך אנחנו רואים שזה קורה בפועל? קחו למשל אדם ששותה 4 כוסות קפה ביום ויום אחד מקבל החלטה נבונה ומחליט להפסיק לצרוך קפה, תוך זמן קצר הוא ירגיש כאבי ראש. מה גורם לכאבי הראש? הקפאין שיוצא מהגוף מיד כשהוא מפסיק להכניס אותו לגוף. כך גם בסוכרים, בכימיקלים, בתרופות וכל דבר שנכנס לגוף שלנו . ברגע שנפסיק הגוף יתחיל לפלוט וזה מה שגורם לכך שיש אנשים שמרגישים לא טוב בזמן צום. לא בגלל שחסר להם מזון, הרי יש לנו בגוף מאגרי שומן שיכולים להספיק לימים רבים, אלא הסיבה היא מה שכתבנו כאן. אדם שהגוף שלו מורעל ובבת אחת מפסיק לאכול, הגוף ישר פולט החוצה, וכשחומרי פסולת יוצאים החוצה זה גורם לחולשה לאדם, כאבי ראש ועוד סימפטומים מגוונים.

עשה טוב- במקביל להפסקה של הכנסת מזון רעיל לגוף, רצוי לתגבר את אכילת המזונות האיכותיים שמסייעים לפסולת להתפרק ולצאת מהגוף. מה הם המזונות האיכותיים? המאכלים המוזכרים בספר בראשית לאחר בריאת האדם: “וַיִּבְרָא אֱלֹהִים אֶת-הָאָדָם בְּצַלְמוֹ, בְּצֶלֶם אֱלֹהִים בָּרָא אֹתוֹ:… וַיֹּאמֶר אֱלֹהִים, הִנֵּה נָתַתִּי לָכֶם אֶת-כָּל-עֵשֶׂב זֹרֵעַ זֶרַע אֲשֶׁר עַל-פְּנֵי כָל-הָאָרֶץ, וְאֶת-כָּל-הָעֵץ אֲשֶׁר-בּוֹ פְרִי-עֵץ, זֹרֵעַ זָרַע: לָכֶם יִהְיֶה, לְאָכְלָה. (בראשית א, כז’)

פירות וירקות הם המזון שהכי מותאם לגוף האדם, ומסייע לניקוי שלו בצורה הכי יעילה, ככל שנרבה בהם נסייע לגוף שלנו להיפטר מפסולת לא רצויה.
הרבה בריאות ושבת שלום! אדרת.


הכותבת הינה יועצת בריאות טבעית, מנחה סדנאות לבישול ומעבר לאורח חיים בריא. להערות ושאלות: [email protected].
להצטרפות לקבוצת הוואטסאפ החינמית למתכונים ותכנים נוספים – הקליקו כאן.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מגדלור-פיד ♋

guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments
מכבי

אולי יעניין אותך

הבעל חטף את הכלב המשותף, וחטף תביעה מאשתו

לדברי עו”ד עינבר לב, המייצגת את האישה, הבעל הרבה לבעוט ולהשליך חפצים לעבר הכלב, והאישה מצאה את עצמה פעמים רבות מגוננת בגופה על הכלב מפני זעמו של בעלה. על כן, לדבריה, ברור הוא שהבעל משתמש בכלב כאמצעי סחטנות נגד האישה, ולו רק בשל כך יש להורות, כי הכלב יושב לאלתר לאישה, ויוותר בחזקתה

לידיעה המלאה

 


דילוג לתוכן