בזמן אמת: עשרות מתנדבים יוקפצו לסייע במוקדי החירום בחדרהמפקד פיקוד העורף, האלוף תמיר ידעי, הגיע לישיבת עבודה בעיריית חדרה על מנת לעמוד מקרוב על רמת המוכנות של העיר. את פניו קיבל ראש העיר צביקה גנדלמן, ובמפגש השתתפו גם מנכ”ל העירייה יעקב זיגדון, הסמנכ”ל משה ביטון, מנהל אגף אכיפה וביטחון איתן כהן, והקב”ט העירוני איציק נחמני.

האלוף  ידעי הגיע לעירייה ביחד עם מטה מחוז חיפה, מפקד מחוז חיפה אל”מ צביקה צור, מפקד נפת גדור אל”מ יובל תורג’מן, וקצינים נוספים.

ראש העיר הציג בפני ידעי  את נתוני חדרה, ופירט את האימונים והתרגולים שביצעה העירייה עד כה בשיתוף פיקוד העורף, במטרה לשפר באופן מתמיד את רמת המוכנות.

כזכור, לצורך גיוס מתנדבים אף קיימה העירייה סדנה ייחודית להכשרת מתנדבים במטרה לשלבם במערך החירום העירוני. יצוין כי המתנדבים מהווים נדבך חשוב מאוד בהבניית החוסן הקהילתי, והעירייה מתייחסת לארגוני המתנדבים כגורם משמעותי ומרכזי בהיערכות העירונית למצבי חירום, היכול לסייע למערכות הפורמאליות בעתות אסון.

בנוסף העלה הצוות המקצועי של העירייה מספר נושאים כלליים שיש בהם צורך בסיוע הפיקוד. ראש העירייה צביקה גנדלמן ביקש שהעירייה תקבל מיגוניות שניתן יהיה לפזרן בשעת חירום בשכונות השונות בהן יש בניינים ישנים ללא חדרי ביטחון וחוסר במקלטים. האלוף ידעי השיב מיידית כי הפיקוד יקצה לחדרה מיגוניות שאותן תאחסן העירייה, ובשעת פקודה תציב אותן במקומות הדרושים.

בישיבת העבודה עדכן הצוות המקצועי של העירייה בדבר המאמצים המתבצעים לגיוס מתנדבים נוספים לשעות חירום.

הפגישה הוגדרה כמוצלחת, וקציני המטה ציינו לטובה את השתתפות העירייה באימונים התקופתיים, את הרצינות שבה מתייחסת העירייה לנושא הביטחון, ושיבחו את רמת המוכנות העירונית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.