חוגגת עשור: ישיבת ההסדר "ישיבת אור עקיבא" מציינת הערב 10 שנים להיווסדה

הישיבה מונה כ-90 תלמידים, חלקם לומדים בישיבה, חלקם בשירות צבאי, רובם בשירות קרבי. הרב ומייסד הישיבה, יוסי אלפסי: "זו ישיבה שעושה מהפך בחיים של החבר'ה, בתהליך יחסית קצר, הופכים מנתרמים לתורמים, ממונהגים למנהיגים"

ברחוב הרב מלול באור עקיבא נרשמת בשעות האחרונות תכונה ערה והתרגשות גדולה לקראת חגיגות העשור להקמתה של ישיבת אור עקיבא, ישיבת ההסדר הפועלת בעיר בניהולו של הרב יוסי אלפסי. 

"זה אירוע גדול ומרגש ברוך השם. מחכים", סיפר אמש (מוצ"ש) הרב אלפסי בראיון לתכנית "במוצאי יום מנוחה" בגלי צה"ל. הרב אלפסי שהגיע מירושלים, ואשתו חני מרמת גן, הגיעו לאור עקיבא לפני כ-15 שנה והקימו את הישיבה כעבור 5 שנים.

הישיבה מונה כ-90 תלמידים, ישיבת הסדר, חלקם לומדים בישיבה, חלקם בשירות צבאי, רובם בשירות קרבי. "אור עקיבא מיוחדת", מסביר הרב אלפסי, "זו ישיבה לא רגילה בנוף ישיבות ההסדר. אנחנו פונים, בהגדרה, לא לבוגרי ישבות תיכוניות, אלא לבוגרי תיכונים ומקיפים.

"זו ישיבה שעושה מהפך בחיים של החבר'ה, בתהליך יחסית קצר, הופכים מנתרמים לתורמים, ממונהגים למנהיגים. תהליך מאוד מיוחד קורה כאן".

הרב יוסי אלפסי

חני סיפרה כי אור עקיבא בשבילה זה בית חם. "הגענו לכאן אחרי ההתנתקות. היתה תקופה קצרה שגרנו בנצרים ומשהו בחוויה הזו גרם לנו להבין שעם ישראל צריך לשבור את החומות והבועות ולגור ביחד. זה בעצם מה שהביא אותנו לכאן. התחושה שאנחנו חלק מהעיר, תושבים אכפתיים, ביחסי שכנות, אהבה".

חני הוסיפה כי "המשותף לכולם הוא להיות חלק מעם ישראל, ולצאת מהבועות של היישובים והערים. יש פער שאני מרגישה: בתקשורת שומעים רבות על קיטוב, שנאה ופערים, ובסוף, ברחוב, מרגישים את האהבה והביחד. אנחנו יודעים לחיות בשלום עם הפערים והשוני".

גורמים בישיבה מציינים לקראת הערב כי "זכינו להיות שותפים לצמיחתה של ישיבת אור עקיבא שהיא דבר מופלא ומרגש. בוגרי תיכונים דתיים מגיעים אליה מקצות הארץ ועוברים תהליך עמוק שבסופו מתגייסים יחד לשירות צבאי משמעותי.

"התלמידים חוזרים לאחריו להמשך לימוד המוביל לשינוי ערכי ורוחני ולחיים של נתינה למען העם והמדינה! לישיבה יש חלומות רבים להתפתח ובנוסף להיות מרכז שנותן מענה רוחני לתושבי העיר. כולנו יכולים לעזור לחלום הזה להתגשם".

תוך כדי ציון אירוע העשור, יוצאת הישיבה בקמפיין תמיכה. "את הדבר הזה אנחנו רוצים להמשיך הלאה לעשור הבא. צריך הרבה עזרה ושותפות", סיכם.

עקוב
Notify of
guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments

כל הזכויות שמורות למגדלור ניוז 2023

דילוג לתוכן