פרדס חנה-כרכור: 8 מבנים ברחוב יחזקאל ישופצו

בר כוכבא ואביטן עם צוותים מהמושבה במהלך הסיור || צילום: דוברות המועצהבין חדרה לפרדס חנה-כרכור: בחודש האחרון סייר ראש מועצת פרדס חנה כרכור, עו”ד ד”ר אלדד בר כוכבא יחד  עם ראש עיריית חדרה לשעבר חיים אביטן, המשמש היום כיו”ר הרשות להתחדשות העירונית, וצוותו במטרה לבחון דרכים אופרטיביות לקידום התחדשות עירונית בפרדס חנה כרכור.

הסיור התמקד ברחוב יחזקאל בו דיירים מ-8 מבנים הכוללים כ-172 יחידות דיור התארגנו לקידום תכנית לפינוי-בינוי. עוד השתתפו בסיור- מר יהושוע חזן, עוזר יו”ר הרשות להתחדשות עירונית ,מר חגי טולדנו (מדיניות וכלכלה ברשות להתחדשות עירונית) ומהנדס המועצה, אדריכל אריה רפפורט.

בסיור העלה ראש המועצה בפני יו”ר הרשות להתחדשות עירונית את הדחיפות הרבה בחידושם של אזורים רבים בפרדס חנה כרכור. מצבם הנוכחי של בניינים רבים בישוב כולל תשתיות ישנות ובחלקם ליקויי בטיחות, אלו  מחייבים תקציב נרחב לשיפוצם או לחילופין לקידום תכניות פינוי-בינוי. בהמשך לכך, ראש המועצה, אף ביקש סיוע למימון תכנית אסטרטגית  למיפוי אזורים הנדרשים להתחדשות עירונית  הכוללת גיבוש חוות דעת והמלצות לגבי הכלים התכנוניים המתאימים לפיתוח אזורים אלו.

בר כוכבא ואביטן עם צוותים מהמושבה במהלך הסיור || צילום: דוברות המועצה

בר כוכבא אמר כי “הסיור המקצועי התמקד ברחוב יחזקאל בו אנו עדים להתארגנות עצמאית של תושבים לקידום תכנית פינוי-בינוי. זוהי יוזמה חשובה שיכולה להוביל תושבים רבים לשיפור משמעותי באיכות חייהם- לגור בדירות חדשות או מחודשות, בטיחותיות המהוות סביבת מגורים נעימה. במקביל לכך, אנו פועלים לקבלת תקציבים מהרשות להתחדשות עירונית לתמיכה באזורים הוותיקים יותר במושבה בהם יש צורך לסיוע בחידושם או תחזוקתם. למטרה זו נדרשת תכנית אסטרטגית אשר תמפה את המושבה ותגדיר את האזורים בהם יש צורך בתמיכה תקציבית ובהתערבות שלנו כרשות מקומית, ואנו פועלים לקדמה”. עוד ציין בר כוכבא: “נזכיר כי במסגרת פעילות המועצה פועל אחראי התחדשות עירונית אשר מסייע לתושבים בהתארגנות וועדי בתים ויעוץ מקצועי גם בנושאים אלו.”

מהנדס המועצה, אדריכל אריה רפפורט ציין: “על פי חוק למועצה אין אפשרות לבצע פעולות בשטחים פרטיים ולפיכך מעורבות של הגופים דוגמת הרשות להתחדשות עירונית מהווה יתד חשוב בשאיפתנו להתאים את כל חלקי הישוב לצרכים העכשוויים- הן מבחינת נוחות, חזות הישוב וכמובן עבור שמירה על בטיחות הדיירים”.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.