לאחר סכנת ביטול "דיור לצעירים": יעקב אדרי הגיע לסיכום חיובי עם שר האוצר

מאת: איתי טטרו, 14.9.18, 18:20 [עדכון ראשון: 13.9.18, 21:19]

לקראת סוף השבוע הסתמן שוב סימן שאלה על מחיר למשתכן באור עקיבא לאחר שבקרן קיסריה דורשים ממשרד הפנים לבטל את הוועדה שהקים המשרד לבחינת חלוקת ההכנסות בין קיסריה לבין היישובים הסמוכים. ביום שישי כבר נרשמה פריצת דרך בנושא



רק לאחרונה, לאחר מאבק ארוך, אישרה מועצת העיר אור עקיבא את היכללותה של העיר בפרויקט מחיר למשתכן בשכונת “אור ים”. לקראת סוף השבוע פרסם העיתון “כלכליסט” על סכסוך המאיים על קיומה של התכנית בעיר אך ביום שישי הסתמנה פריצת דרך בנושא.

על פי הדיווח לפני כניסת השבת (14.9) ראש העירייה יעקב אדרי ושר האוצרמשה כחלון חתמו על הסכם לפיו בשלב הראשון ישווקו 1,250 יחידות דיור לזוגות צעירים במסגרת תוכנית דיור למשתכן עד סוף שנת 2018. בשלב מאוחר יותר ישווקו דירות נוספות לזוגות הצעירים.

עוד קודם לכן, על פי הפרסום בכלכליסט, “משרד הפנים החל לקדם ועדה גיאוגרפית אשר תדון בחלוקת חלק נוסף מקרקעות הקרן (קרן קיסריה – א”ט) בין הישובים הגובלים בקיסריה, בהן אור עקיבא.

“עוד צפויה הוועדה לדון בחלוקת הכנסות הארנונה מאזור התעשייה של קיסריה לטובת מועצות גובלות. לפי הקרן פעילות זו נוגדת את ההסכם שעליו חתמה עם המדינה. בקרן מתנים כעת את המשך הליך שיווק קרקעות אור ים בביטולה של אותה ועדה גיאוגרפית. אולם שר הפנים אריה דרעי כבר הודיע שהמשרד מתנגד להסכם, וכרגע הדיונים במבוי סתום”.

כזכור, בדיון במועצת העיר בחודש שעבר, קול אחד בלבד הפריד בין הצעתו של ראש העיר אדרי שכללה אישור התכנית בתמורה להגדלת תקצוב קרן קיסריה את אור עקיבא לבין הצעתו של סגן ראש העיר גדילוב שדרש תקצוב גדול עוד יותר מקרן קיסריה.

מ ה   ד ע ת כ ם ?   כ ת ב ו   ל נ ו   כ א ן :

תגובות

בעקבות אישור מועצת העיר, המכרז הראשון לבניית 1,250 דירות פורסם.

ראש עיריית אור עקיבא יעקב אדרי מסר בתגובה לידיעה כי “עצירת המכרז של מחיר למשתכן אינה נוגעת אליו, שכן המחלוקת בשלב זה היא בין קרן קיסריה לבין שר הפנים”. ביתר התגובות נמסר כי ישנו עיכוב עד שיושלמו מספר תהליכים בין קרן קיסריה לבין עיריית אור עקיבא ובמשרד הפנים ציינו כי ועדת גבולות בוחנת שינוי גבולות והכנסות הנוגעים לקיסריה במטרה לצמצם פערים כלכליים”.

יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במסר האדום

תגובות