שכונת הפארק בחדרה: ראש העיר מקדם הקמת קווי חשמל קומפקטיים להפחתת הקרינה

שכונת הפארק חדרה| צילום: עיריית חדרה

  אמש נערכה פגישה בין ראש העיר צביקה גנדלמן לבין נציגים של תושבי שכונת הפארק בנושא קידום בניית בית-הספר. 

בפגישה עדכן ראש העיר כי אישר תשלום עבור תהליך מזורז להחלפת קווי המתח בקווים קומפקטיים שלדבריו, יפחיתו משמעותית את רמות הקרינה. במקביל, אגף ההנדסה מעדכן בימים אלו את תכניות המבנה הסופי, בהתאם להמלצות המומחים, על מנת להרחיק את המבנה כמה שיותר מהקווים. ראש העיר הבהיר כי שטח בית הספר והמבנה הסופי יעמדו בכל דרישות הרגולטורים הרלוונטיים, המשרד להגנת הסביבה, משרד החינוך ומשרד הבריאות, וכי בלי עמידה בכל הדרישות לא ייפתח בית הספר.

בנוסף הבהיר כי מטרתו איננה רק לקיים את הדרישות המינימאליות, אלא לעשות מאמץ שהקרינה בפועל תהיה כמה שיותר נמוכה.
ראש העיר גם התחייב כי בבית הספר תוצב מערכת לניטור רציף של רמת הקרינה המתריעה באופן מקוון במקרה של חריגות לא צפויות.

“לקראת שנת הלימודים תשע”ט אגף החינוך עמל רבות בניסיון לאתר מקום זמני לבית הספר, עד שמקום הקבע יהיה מוכן ובטוח לכלל התלמידים”, נמסר מהעירייה. “כרגע ישנן מספר אפשרויות על הפרק ואנו בודקים מי מהן תאפשר סביבה לימודית מיטבית עבור הילדים. אנו נערוך התאמות למבנה הזמני שימצא, כדי לאפשר את התפיסה החינוכית של בית הספר המכיל. כשימצא המבנה אגף החינוך יאפשר להורים לדרג מחדש או להגיש בקשה למכיל”.

בעניין הטמנת הקווים, הובהר כי העירייה ממשיכה לעבוד על הפרויקט, אך כי מדובר בדבר שצפוי לקחת עוד זמן רב. בשלב זה העירייה התחילה לקדם את שינוי התב”ע, שזהו השלב הראשון המחייב מבחינה סטטוטורית. נציגי התושבים הביעו שביעות רצון מפעילות העירייה ומהנכונות להמשיך לעבוד בשיתוף פעולה. “אנו מברכים את התושבים על המעורבות והסיוע ונמשיך לעבוד עם התושבים בשיתוף פעולה ולעדכן כל אימת שיהיה מידע רלוונטי”, מסרו בעירייה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.