כשברקע הסחבת בשז”ר, חיים אביטן בביקורת: “לא ייתכן שפינוי-בינוי ימשך 10-15 שנה”

כשברקע הסחבת בשז”ר, חיים אביטן בביקורת: “לא ייתכן שפינוי-בינוי ימשך 10-15 שנה”

-

מגדלור-פיד ♋יו”ר הרשות להתחדשות עירונית חיים אביטן, אמר השבוע כי פרויקטי פינוי בינוי בארץ נמשכות יותר מידי זמן בישראל.  “לא ייתכן שפינוי-בינוי ימשך 15-10 שנה”, אמר אביטן ביום עיון בנושא תכנון ובנייה והתחדשות עירונית ביוזמת משרד עורכי הדין צבי שוב.

אביטן הוסיף ואמר כי “התחדשות עירונית תהיה המחולל הכלכלי העיקרי של המשק בשנים הקרובות. ביחד עם ראש הממשלה אנו מקדמים תהליך של הענקת קרקעות משלימות ליזמים באזורי ביקוש במרכז על מנת לאפשר להם כדאיות כלכלית אמיתית לפרויקטים בפריפריה שהיא זקוקה יותר מכל לתהליכי פינוי-בינוי בשל הצורך במוגנות בפני טילים ורעידות אדמה”.

באור עקיבא ובחדרה, ישנם שני פרויקטים גדולים של פינוי-בינוי אשר תושביהם מחכים להם בכיליון עיניים כבר שנים ארוכות. באור עקיבא אלה הם תושבי שכונת שז”ר, שעל פרויקט בינוי הם שומעים כבר שנים. בחדרה מדובר בתושבי אזור “אלי כהן” בגבעת אולגה, שרק לאחרונה, לאחר שנים, חלה התקדמות אופטימית בנושא – בועדות התכנון.

אביטן הוסיף, כפי שצוטט באתר “כלכליסט, כי ברשות פועלים להעברת כספים לקרן להתחדשות עירונית. “הקמת הקרן היא עוד תמריץ שהממשלה יכולה לתת בפריפריה ובאזורים לא כלכליים. לא יעלה על הדעת שהתחדשות עירונית תיקח 15-10 שנה. אני מאמין שבקרוב התהליך יתקצר הרבה״. בתמונה: פינוי בינוי אור עקיבא(צילום: מגדלור ניוז)

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

הצטרפו אלינו


דילוג לתוכן