כנס נגד תשלומי הורים לבתי הספר התקיים בפרדס חנה: “המדינה מקצצת וההורים נאלצים לשלם”

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

כנס נגד תשלומי הורים לבתי הספר התקיים בפרדס חנה: “המדינה מקצצת וההורים נאלצים לשלם”

-

מגדלור-פיד ♋כנס “תשלומי הורים” התקיים באמצע השבוע החולף (20.2) בפרדס חנה כרכור. יוזמי הכנס רצו להמשיך את המומנטום בנושא המאבק הארצי נגד תשלומי ההורים שהפכו בשנים האחרונות ל”מחלבה” מצד מוסדות החינוך כלפי ההורים.

אחת ממארגנות הכנס הייתה עינב לוביץ’-מצרפי, נציגת מטה המאבק לחינוך חינם בפרדס חנה כרכור. “הכנס עסק בשני היבטיו המרכזיים של המאבק בתשלומי הורים- בהיבט המקומי ובהיבט הארצי”, סיפרה. “בכנס השתתפו מובילי המחאה ונפרשו בפני הקהל הרחב האג’נדות השונות והתהליכים מחוללי השינוי אשר הובילו כל אחד מן המשתתפים ואשר תכליתן אחת היא- חינוך חינם שוויוני ואיכותי לכל ילדי ישראל.

לוביץ’-מצרפי הוסיפה: “את התוצאות הקשות של הפרטת החינוך אנחנו חשים כעת על “בשרנו” גם ברמה המקומית. לאחרונה קיבלו הורי ה”חקלאי ברנקו-וייס” מידי הרשות המקומית איום בתביעה בגין אי תשלום תשלומי הרשות. מנגד,  למראית עין ניהול הכספים של בית הספר נוקט גישה בזבזנית. בכל מקרה אין לשלוח יד לכיסם של ההורים, שכן “רשות” כשמה כן היא. הייתי שמחה אם ביה”ס היה משתף פעולה עם הבקשות החוזרות והנשנות של ההורים להנפיק דוחות כספיים ולקדם שקיפות בכל הנוגע לתקציבים אשר נועדו לחינוך ותו לאו. אני קוראת בזו הלשון לרשות המקומית, להנהלת בית הספר ולהנהגת ההורים – הסירו לאלתר את התביעה מעל ראשם של ההורים”.

ח”כ פרופ’ יוסי יונה, וועדת החינוך של הכנסת, המחנה הציוני אמר בכנס כי “תשלומי הורים נולדו בחטא. הם זכו לשם המפוקפק “תל”ן”, “תכניות לימוד נוספות.” תכניות אלה נועדו לפצות על קיצוץ בשעות הוראה של משרד החינוך. כלומר, המדינה מקצצת במשאביה לשם מימון חינוך ילדיה ומבקשת מהורי התלמידים – אלה שיכולים מן הסתם – לפצות על האובדן בשעות הוראה מכיסם הם. אבל אם פעם נתפסו תשלומי הורים כאילוץ זמני, כקורח בל יגונה, הרי שעכשיו הם הפכו לנורמה”.

פיצ’י דובינר מוביל המאבק הארצי “העם דורש חינוך חינם”, ציין: “מאבקנו הוא למען חינוך שוויוני ואיכותי לכל ילד בישראל. המאבק הוא מאבק ערכי ומעשי אשר מטרתו לעצור את הפרטת מערכת החינוך אשר מעמיקה את הפערים בחברה הישראלית ומסכנת את הצביון הלאומי – עם הספר לא מפריט את החינוך! אני קורא לכולם להצטרף למחאה למען עתיד ילדינו. שיירת המחאה “ממטולה עד אילת” – תצא לדרך בתאריכים 1-5/4/18. תבואו בכל הכוח.”

133130cookie-checkכנס נגד תשלומי הורים לבתי הספר התקיים בפרדס חנה: “המדינה מקצצת וההורים נאלצים לשלם”

האם הכתבה עניינה אותך? 👆

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

מגדלור-פיד ♋

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

דילוג לתוכן