מגדלור אנשים


עם התו “הצבעוני”: אירוע הגאווה 2020 התקיים בזכרון יעקב

26.6, 11:29 || אירוע גאווה וזכויות אדם נערך השבוע (ד’) בזכרון יעקב. הערב כלל מעגלי שיח פתוחים על מגדר, ומופעים אמנותיים שחגגו את מגוון צבעי הקשת ממנה החברה שלנו מורכבת. האירוע החשוב ביוזמת המועצה ובהובלת עמותת זמארין.

זיו דשא, ראש המועצה גם עלה לשאת דברים ולברך על הדרך המשותפת והקריאה לשויון וזכויות אדם כחלק מערכי הקהילה הזכרונית: ״חודש הגאווה מבטא את הזכות לשוויון. כמו שמבטא דגל הגאווה, כל אחד מאיתנו הוא שונה ומיוחד בפני עצמו. הבחירה החופשית היא זכות בסיסית שלאיש אין זכות להתערב בה. זכרון יעקב היא מקום נפלא בו חיים בשלום מכל מגזרי האוכלוסיה ועל כך אני גאה״.

בין הנואמים: חני שטרנברג, משוררת ופעילה חברתית, פעילה בנושא זכויות האדם בזכרון יעקב ובין השותפים לארגון הארוע: ״המאבק של חברי הקהילה לבטחון אישי, קבלה ושיויוון הוא לא רק שלהם אלא של החברה כולה. כולנו צריכים לעמוד לצידם כי זה חלק ממאבק כולל לזכויות אדם. לשמחתי חלה התקדמות משמעותית למען הלהט״ב אך יש גם מה לתקן. השנה המועצה נותנת את חסותה על האירוע החשוב הזה וזו אמירה ברמה המוניציפלית, אנחנו מתקדמים הרבה יותר. כולנו שייכים למין האנושי ולכל אחד המקום המיוחד שלו. כולנו צבעים בקשת האנושית״.

אירוע הגאווה בזכרון. צילום: דוברות המועצה

שאפו: שמואל גמליאל מנקה לכולנו את מגרשי הספורט

15.6, 13:24 || זה לא סוד שהצעירים לא כ”כ שומרים על הניקיון, מזל שיש מי שעושה את זה בשבילם. באגף הספורט העירוני באור עקיבא פרגנו הבוקר לתושב העיר שמנקה מיוזמתו חלק ממגרשי הספורט בעיר. “שאפו ענק מגיע לשמואל גמליאל הגדול על תרומתו הרבה לאגף הספורט המקומי .שמואל הידוע בהתנדבות הרבה בעיר ,מכיר ומעריך את תרומת העיר ליצירת מתחמי ספורט איכותיים”, נכתב. בהחלט שאפו ויש רק מה ללמוד. צילום: אגף הספורט אור עקיבא

133570cookie-checkמגדלור אנשים || עם התו “הצבעוני”: אירוע הגאווה 2020 התקיים בזכרון יעקב