מימונה באור עקיבא: שי בניטה יחגוג עם פאר טסי בסלון ביתכם; מימון לוי: “המצב מצער, אבל אין מה לעשות”

המימונה תיערך השנה ללא מארחים וללא אורחים - אבל החג של יוצאי יהדות מרוקו שהפך לחג ישראלי מנסה להמציא עצמו מחדש || במוצאי החג: פאר טסי ודיג'יי שי בניטה ינסו להעביר את אווירת החג אצלכם בבית

מימונה באור עקיבא: שי בניטה יחגוג עם פאר טסי בסלון ביתכם; מימון לוי: “המצב מצער, אבל אין מה לעשות”

המימונה תיערך השנה ללא מארחים וללא אורחים - אבל החג של יוצאי יהדות מרוקו שהפך לחג ישראלי מנסה להמציא עצמו מחדש || במוצאי החג: פאר טסי ודיג'יי שי בניטה ינסו להעביר את אווירת החג אצלכם בבית

מגדלור-פיד ♋

חג המימונה שהפך להיות חג ישראלי לכל דבר בצאת חג הפסח, ייחגג גם הוא, השנה, בסיטואציה בלתי תיאמן – כאשר שולחנות החג והמשפחות לא יארחו איש. חג יוצאי יהדות מרוקו, שמסיים שבוע של מצות וקניידלך, יצוין השנה איש איש בביתו, ובאור עקיבא, האווירה המוכרת של תושבים המדלגים בין בתים המארחים ומקיימים את החג, תשתנה לחלוטין. 

מימון לוי, יו”ר סניף הליכוד באור עקיבא, שאירח בשנים האחרונות בערבי המימונה את ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה, וכן שרים וחברי כנסת, נשמע היום מעודד, אך לא הסתיר את אכזבתו מכך שלא יוכל לארח אורחים.

“תרבחו ותסעדו, בעזרת השם יהיה הכל בסדר”, אמר לתחנת הרדיו כאן ב’, בתכניתם של שרון וקסלר ואורי לוי. “מי שנהיה במימונה זה אנחנו – אני, אשתי, הבן שלי ואשתו, ושלושת נכדיי, גרים ביחידת דיור איתנו. אם הילדים ירצו נשים את הזום, אבל נעשה שולחן קטן מאוד, נעשה את המופלטה, כמו שצריך, קמח, פולים, מצות.

“נקיים את המנהג במתכונת מצומצמת מאוד. בשנה שעברה היו אצלי קרוב ל-250 אורחים. כשראש הממשלה הגיע, היו 120 איש, כי לא הותר יותר מזה. לאחר מכן, נכנסו המוני בית ישראל ותושבי העיר”.

ראש הממשלה נתניהו ורעייתו שרה, בבית משפחת לוי, יחד עם ראש העיר יעקב אדרי, במימונה בשנה אשתקד || צילום ארכיון

לוי התבקש על ידי המנחים לתאר איך נראה שולחן המימונה במשפחה, וסיפר: “אי אפשר לתאר מה יש לנו בשולחן המימונה. המצב הזה מצער, אבל אין מה לעשות. צריך לשמור על עם ישראל והכי חשוב זה לחזק את ביבי. שיעשו ממשלת אחדות ויגמרו את זה. אם הכל היה בסדר, עכשיו הייתי מזמין את שניהם – ביבי נתניהו ובני גנץ, לעשות איתי חג. יעשו ממשלת אחדות – אני אזמין אותם אליי הביתה, נעשה על האש, נחדש את המימונה. שתהיה אחדות בעם, זה הכי חשוב”.

נשיא הפדרציה של יהדות מרוקו, סם בן שטרית אמר “זוהי מימונה באמת עצובה, עצובה מאוד. אני ואשתי נהיה במימונה אצלנו, אנחנו בבידוד כבר שלושה שבועות. זוהי מימונה שלא הכרנו מזה 60 שנה. חבריי ואנוכי שקדנו 40 שנה כדי להנחיל את ליל המימונה שמספר המתארחים והמארחים בו מגיע לשני מיליון איש בשנה. הכל ירד לטמיון, אין כלום. כל המימונה תתנהל במתכונת כמו של ליל הסדר. “אנחנו נהיה בזום עם המשפחה, בפייסבוק, בסמארטפון”.

בן שטרית קרא בקריאה נרגשת לפייטנים, לאמנים ולזמרים של יוצאי מרוקו: “בליל המימונה תעמדו על המרפסות ותשמיעו את אותו שיר שפתחתם, וישמחו את הקהל ויברכו את הציבור בברכה המסורתית – תרבחו ותסעדו”.

הוא הוסיף כי “יש הרבה פירושים למילה מימונה, מאיפה הוא בא? הפירוש המקובל עליי ביותר הוא שיבוש של המילה אמונה. נאמר ‘בניסן נגאלו ובניסן עתידין להיגאל’, חג הפסח עבר וחלף לו, חג ניסן מתקרב לסיומו, לא מאבדים את האמונה. חוגגים את האמונה. הקונוטציה בין המילה אמונה לבין המילה מימונה – רצו להגיד ליל האמונה ואמרו ליל המימונה”.

מימונה לייב: די ג’יי שי בניטה ופאר טסי בשידור חגיגי בצאת החג

אם אי אפשר לצאת למימונה, המימונה תבוא לסלון ביתכם: שדרן הרדיו ודי.ג’יי שי בניטה מאור עקיבא, הבעלים של החברה החדשה לשידורי לייב ברשתות החברתיות “נטו לייב – משדרים מכל מקום”, יתארח בצאת החג (מחר, רביעי, 15.4.2020) החל מהשעה 22:00 בסלון ביתו של הזמר והיוצר פאר טסי מפרדס חנה-כרכור, והשניים יפיקו מסיבת מימונה כמיטב המסורת – עם שירים וריקודים אל תוך הלילה.

כדי לקבל את צבעי החג בצורה הטובה ביותר, “חינת הזהב” מאור עקיבא של אילנית ראובן תצבע את הסלון של טסי בצבעי החג עם כל הקישוטים והאווירה.

השידור יועבר בעמוד הפייסבוק של פאר טסי, בעמוד הפייסבוק של די.ג’יי שי בניטה, ובעמוד של חברת “נטו לייב”

134750cookie-checkמימונה באור עקיבא: שי בניטה יחגוג עם פאר טסי בסלון ביתכם; מימון לוי: “המצב מצער, אבל אין מה לעשות”

האם הכתבה עניינה אותך? ▲

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

עוד באתר >>

אולי יעניין אותך

שוטר עירני תפס 3 נערים על אופנוע אחד, ללא רישיון וללא קסדות [רחבי הרשת]

במהלך פעילות אכיפה של שוטרי אגף התנועה באזור הדרום, הבחין השוטר בקטנוע הנמצא בתנועה ממול בכביש 25 ועליו רוכבים 3 נערים ללא קסדות. מיד נסע לעברם במטרה להפסיק את העבירה וסיכון חייהם של הרוכבים.

לידיעה המלאה


הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות