המשטרה סיימה את חקירת התאונה הקטלנית בשרון, כתב אישום יוגש נגד יונתן פדידה מאור עקיבא [📹]

אחרי פחות מחודש ימים הצליחה המשטרה לסיים את החקירה המורכבת של תאונת הדרכים הקטלנית בכביש 5511 שבשרון, אז נפגעו שני רוכבי אופניים מרכב ונהרגו - בשעת בוקר מוקדמת. מעצרו של יונתן פדידה מאור עקיבא הוארך מספר פעמים וכעת הודיעה המשטרה כי תגיש נגדו כתב אישום
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
צילום: מסך - פייסבוק, רפרודוקציה

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

המשטרה סיימה את חקירת התאונה הקטלנית בשרון, כתב אישום יוגש נגד יונתן פדידה מאור עקיבא [📹]

אחרי פחות מחודש ימים הצליחה המשטרה לסיים את החקירה המורכבת של תאונת הדרכים הקטלנית בכביש 5511 שבשרון, אז נפגעו שני רוכבי אופניים מרכב ונהרגו - בשעת בוקר מוקדמת. מעצרו של יונתן פדידה מאור עקיבא הוארך מספר פעמים וכעת הודיעה המשטרה כי תגיש נגדו כתב אישום

מגדלור-פיד ♋

עדכון ראשון: 5.1.2020, 15:47

משטרת ישראל סיימה את חקירת תאונת הדרכים הקטלנית בכביש 5511 בה נהרגו בחודש שעבר שני רוכבי אופניים. בדיון הארכת המעצר שנערך היום הוגשה בעניינו של הנהג החשוד בדריסה מאור עקיבא, הצהרת תובע בדבר הכוונה להגיש נגדו כתב אישום ובקשה למעצר עד לתום ההליכים. 

עוד שיעניין אותך
• החגורה מתהדקת סביב החשוד מאור עקיבא בדריסת שני רוכבי האופניים למוות: “זרק שקית עם סם בתוכה לאחר התאונה”
• התאונה הקטלנית בשרון || בית המשפט האריך את מעצרו של יונתן פדידה מאור עקיבא ב-10 ימים

חקירת האירוע החלה עם קבלת דיווח ב-16.12.19 בשעה 06:40 על תאונת דרכים בכביש 5511, ציר הגישה למושב בני ציון. עם הגעת כוחות משטרה, בוחני תנועה וכוחות הצלה נוספים, התברר כי נהג רכב פגע בשני רוכבי אופניים שרכבו במקום.

במסגרת חקירת המשטרה המאומצת שנערכה לבירור נסיבות התאונה, עלה כי החשוד, נהג מצפון לדרום ברכב ספורט ובמהירות מופרזת של למעלה מ-150 קמ”ש.

ביצע עקיפה ואיבד שליטה

החשוד ביצע עקיפה של כלי רכב בטרם הגיע לעקומה שמאלה, אז איבד שליטה על הרכב, סטה מהכביש ופגע במעקה בטיחות שמעבר לשול שמאל ובשני רוכבי אופניים שרכבו זה אחרי זה בשול הדרך. כתוצאה מהפגיעה הקטלנית של החשוד ברוכבים, לא נותר לצוותי הרפואה אלא לקבוע את מותם של השניים במקום.

צילום מסך: חדשות 13

עוד העלתה חקירת משטרת ישראל, כי בסמוך לרכבו של החשוד במקום התאונה, נמצאה שקית ובה סם מסוכן מסוג קנאביס, אשר על פי החשד, הושלכה ע”י החשוד לאחר התאונה. בוחני המשטרה הצליחו לקשור את השקית עם הסמים לחשוד ונמצאה התאמה בין טביעות האצבע שנלקחו מהשקית לטביעות אצבעותיו של החשוד.

בנוסף, במהלך חקירת משטרת ישראל נדגם החשוד, וחוות דעת שהתקבלה קבעה כי החשוד נהג ברכב כשהוא תחת השפעת סמים מסוג קנאביס.

בנוסף, גילתה החקירה חשד כי ברכבו של החשוד בוצעו שינויים טכניים ותוספות בניגוד לחוק, שינויים ברכב אשר אינם מאושרים על ידי משרד התחבורה, כאשר מטרת שינויים אלה הייתה, לשפר ולהאיץ את מהירות נסיעת הרכב.
במושב האחורי ברכבו של החשוד מצאו החוקרים 6 מיכלים ובהם נוזל מתנול, עם מערכת ייעודית להזרמת הנוזל למנוע. על פי החשד, את המתנול רכש החשוד בחנות לממכר אביזרי רכב.

במשטרה ציינו כי ללא קשר לנסיבות התאונה שנחקרה, כי שימוש במתנול המוזרם למערכת רכב, מקרר את המנוע ומאפשר נסיעה לאורך זמן במהירות גבוהה יותר. נוזל זה משמש מכוניות מירוץ במירוצים ברחבי העולם.

זירת התאונה בשרון
צילום: דוברות זק”א

מעצרו הוארך 8 פעמים, כתב אישום יוגש נגד החשוד

החשוד, בן 29 מאור עקיבא, נעצר מיד לאחר התאונה והובא לחקירה בתחנת המשטרה. מעצרו של החשוד הוארך מעת לעת בבימ”ש השלום בפ”ת, כשנציג המשטרה טען במהלך הדיונים לחשש של החשוד משיבוש הליכי החקירה והמשפט, למסוכנות של החשוד בשל המעשים בהם הוא חשוד ולחשש שקיים כי יימלט מאימת הדין.

היום, בדיון הארכת מעצר שמיני במספר, הטוען המשטרתי הגיש הצהרת תובע, בדבר הכוונה של הפרקליטות להגיש נגד החשוד כתב אישום ובקשת מעצר עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו כבר בימים הקרובים. מעצרו של החשוד הוארך ב-4 ימים ועד ליום רביעי.

משטרת ישראל תפעל בנחישות נגד כל מי שמסכן בנהיגתו בכביש את יתר משתמשי הדרך. משטרת ישראל קוראת לציבור הנהגים לנהוג בזהירות ובבטחה, תוך שמירה על ביטחונם ושלום גופם של רוכבי האופניים שרוכבים בכבישי הארץ

לכל העדכוניםחדשות אור עקיבא

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

guest
1 ההודעה שלך
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
בתו של אחד מהרוגי התאונה הקטלנית בשרון לנהג הדורס מאור עקיבא: "אני בת 14 ואין לי אבא בגללך" – מגדלור ניוז.נט
22/04/2021 20:24

[…] […]

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

דילוג לתוכן