חדרה, חיפה ועפולה – הערים המסוכנות לילדים בכבישים על פי ניתוח נתונים של ‘אור ירוק’

מנכ"ל עמותת אור ירוק: "ילד תמיד יתנהג כמו ילד, יתפרץ לכביש או יחצה שלא במקום בטוח אבל אם התשתית תאלץ את נהג הרכב לנסוע במהירות נמוכה, נוכל להציל את הילדים שלנו ולמנוע את תאונה הבאה"
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

חדרה, חיפה ועפולה – הערים המסוכנות לילדים בכבישים על פי ניתוח נתונים של ‘אור ירוק’

מנכ"ל עמותת אור ירוק: "ילד תמיד יתנהג כמו ילד, יתפרץ לכביש או יחצה שלא במקום בטוח אבל אם התשתית תאלץ את נהג הרכב לנסוע במהירות נמוכה, נוכל להציל את הילדים שלנו ולמנוע את תאונה הבאה"

מגדלור-פיד ♋

סוף השבוע האחרון היה קטלני במיוחד בכבישים כאשר שלושה ילדים נהרגו בתאוונות דרכים. ביום שישי נהרגו האחים ידידיה חיים (7) ואלישיב (5) יונגרס מבית אל בתאונה קטלנית בכביש 1. ביום שבת נהרג ילד כבן שש מפגיעת רכב בישוב חורה. שלושת הילדים שנהרגו מצטרפים לשני פעוטות שנהרגו לפני שבועיים בנגב ובגליל.23 ילדים נהרגו מתחילת שנת 2020 בתאונות דרכים.

חדרה, חיפה ועפולה, הן הערים עם שיעור הילדים הנפגעים בתאונות דרכים לכל אלף ילדים הגבוה ביותר מכל הערים הגדולות בארץ. בעמותת אור ירוק ניתחו מיהן הערים המסוכנות עבור הילדים, ערים שבהן נפגעים הכי הרבה ילדים (0-14) בתאונות דרכים. באור ירוק בחנו את מספר הילדים שנפגעו בתאונות דרכים בכל עיר ועיר מעל 50 אלף תושבים על בסיס נתוני הלמ”ס, לכל אלף ילדים. ניתוח הנתונים בוצע על פני שלוש השנים האחרונות (2017-2019) כדי לאתר מגמות ולהצביע על ערים שבהם נפגעים ילדים בשיעור גבוה בתאונות דרכים באופן חזרתי, ערים שבהן ראשי הערים חייבים לשים את בטיחות הילדים בראש סדר העדיפויות.

ניתוח הנתונים מראה כי חדרה נמצאת במקום הראשון בשיעור הילדים הנפגעים בכל שנה בתאונות דרכים לכל אלף ילדים – 1.4 ילדים, כאשר בכל שנה נפגעים בממוצע 33 ילדים בתאונות דרכים בעיר. חיפה ניצבת במקום השני עם 1.4 ילדים שנפגעים בתאונות דרכים בכל שנה לכל אלף ילדים. בכל שנה נפגעים בממוצע 80 ילדים בתאונות דרכים בעיר. עפולה נמצאת במקום השלישי עם 1.4 ילדים נפגעים בתאונות דרכים בהשוואה לכל אלף ילדים. 18 ילדים נפגעים בממוצע בתאונות דרכים בעיר בכל שנה. בת ים נמצאת במקום הרביעי במדד המסוכנות לילדים עם 1.3 ילדים נפגעים בתאונות דרכים לכל אלף ילדים בכל שנה, כאשר 30 ילדים נפגעים בכל שנה בממוצע בתאונות דרכים. נהריה סוגרת את חמשת הערים האדומות לילדים עם 1.2 ילדים נפגעים בתאונות דרכים לכל אלף ילדים, כאשר בכל שנה נפגעים 15 ילדים בממוצע בתאונות דרכים בעיר.

נתונים: עמותת אור ירוק

בבירת ישראל נפגעים הכי הרבה ילדים בתאונות דרכים בממוצע בכל שנה (270), אבל ירושלים מדורגת רק במקום ה-24 במדד המסוכנות עם 0.7 ילדים נפגעים בתאונות דרכים לכל אלף ילדים בעיר. תל אביב –יפו נמצאת במקום ה-13 עם 0.8 ילדים נפגעים בתאונות דרכים לכל אלף ילדים, כאשר בכל שנה בממוצע נפגעים בעיר 70 ילדים בתאונות דרכים.

בחינת הערים החרדיות מעלה כי בני ברק ניצבת במקום ה-17 עם 0.8 ילדים שנפגעים בכל שנה בתאונות דרכים לכל אלף ילדים (64 ילדים בממוצע בכל שנה). בית שמש נמצאת במקום ה-32 במדד המסוכנות עם 0.3 ילדים נפגעים בתאונות דרכים לכל אלף ילדים (17 ילדים נפגעים בממוצע בכל שנה). ביתר עלית ניצבת במקום ה-35 עם 0.2 ילדים שנפגעים בכל שנה בתאונות דרכים לכל אלף ילדים (שמונה ילדים נפגעים בממוצע בכל שנה) ומודיעין עלית נמצאת במקום הכי פחות גרוע בשיעור הילדים שנפגעים בתאונות דרכים לכל אלף ילדים -0.2 (שבעה ילדים נפגעים בכל שנה בממוצע בתאונות דרכים).

בחינת הערים בחברה הערבית/בדואית מעלה כי אום אל פאחם נמצאת במקום השביעי הגרוע עם 1.1 ילדים שנפגעים בתאונות דרכים בהשוואה לכל אלף ילדים (20 ילדים נפגעים בכל שנה בממוצע). נצרת נמצאת במקום ה-18 עם 0.8 ילדים נפגעים בתאונות דרכים לכל אלף ילדים (15ילדים נפגעים בכל שנה בממוצע בתאונות דרכים) ורהט נמצאת במקום ה-31 עם 0.5 ילדים שנפגעים לאלף ילדים בכל שנה (14 ילדים נפגעים בכל שנה בממוצע בתאונות דרכים).

136990cookie-checkחדרה, חיפה ועפולה – הערים המסוכנות לילדים בכבישים על פי ניתוח נתונים של ‘אור ירוק’

האם הכתבה עניינה אותך? 👆

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print
guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments

מגדלור-פיד ♋

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

דילוג לתוכן