ככה זה במשפחה: מרים שבתאי חגגה 70 עם בית הספר בניהולה באור עקיבא 

  בשיתוף פעולה מרגש בין בית החינוך אמי”ת האופק ומשפחת שבתאי, הופקה מסיבת הפתעה למנהלת בית החינוך מרים שבתאי לרגל מלאת לה שבעים שנה.

משפחתה של מרים שילבה כוחות עם משפחת אמי”ת האופק, וביחד חגגו לה במסיבת הפתעה מושקעת במיוחד, במוצ”ש האחרון ביקב בבנימינה.

לרגל האירוע, הוקמה קבוצת חשיבה שכללה את נציגי המשפחה, ובראשם בעלה של מרים, שלום שבתאי. מטעם בית הספר הופקדה על המשימה מזכירתה מזה חמש עשרה שנים, שירלי איפרח, שניצחה על התיאום וההכנות ביחד עם דודו אילוז, אף הוא מלווה את מרים מימי פתיחת בית הספר לפני יותר משבע עשרה שנים.

במשך כחודשיים נאספו חומרים רבים מעברה של מרים, תמונות, קטעי מכתבים, עדויות של חברות וחברים, הקלטות של בני המשפחה ואף חזרות רבות של להקת המורים של בית הספר שכתבו ושרו שיר מיוחד עבורה. צוות המורים העניק מתנה ייחודית ורשם את מרים בספר הזהב של הקרן הקיימת לישראל. מדובר במחווה של כבוד אשר מהווה ביטוי סמלי להשתתפותה של מרים במפעל הציוני של פיתוח הארץ, לצד אישים כמו: הרצל, נשיאים וראשי מדינות.

מרים שבתאי ובעלה שלום, חוגגים || צילום: אמי”ת האופק

_

התוכנית האומנותית העשירה כללה קטעי המחזה מן העבר, כתיבת שיר שהולחן ונוגן על-ידי הזמרת רננה שרייר, שמלמדת פיתוח קול בבית הספר, שיר ומצגת מרגשת שהוגשו על-ידי ילדיה של מרים, שיר שנכתב ובוצע על-ידי מקהלת המורים של בית הספר, הכנת ספר אישי שהוגש במעמד מרגש על-ידי הבעל המפרגן, שלום, ודברי ברכה מטעם חברותיה הקרובות של מרים.

באירוע נכחו נציגי חברי מועצת העיר, ראש העיר, מר יעקב אדרי, מ”מ ראש העיר, מר יוסי כדורי, מנהלת אגף החינוך, גב’ סיגל אלבז, מנהל יחידת הנוער, מר אשר ארביב ומכובדים רבים נוספים. הערב כולו הונחה על-ידי שירלי ודודו, כאשר קטעי שירה בציבור שולבו בקטעי הווי מילדותה של מרים ובשירי ארץ ישראל היפה המאפיינים את אישיותה הצנועה והחרוצה של שבתאי.

כשנתבקשה שבתאי לשאת דברים, סיכמה במשפט קצר המאפיין אותה עד מאוד: “אׅלו הייתי יודעת על כל זה – לא הייתי באה…”! נוכח התרגשותה של מרים, ביקש בעלה להודות בשם שניהם, לילדיהם, לחברי מועצת העיר ולראש העיר, לצוות המורים אשר מהווה כמשפחה לכל דבר ולחבריה הקרובים והטובים של מרים שהגיעו כולם לכבדה ולשמוח בשמחתה.

הצוות חוגג

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.