היום לפני 19 שנה: קונסטנטין דנילוב ז”ל מאור עקיבא נפל בהיתקלות עם מחבלים

שנה לפני שנהרג, ביקש דנילוב להמשיך לשרת במג"ב. לאחר שקיבל את האישור לו ייחל, שירת בתפקיד חובש קרבי בפלוגת חריש, וביום 30.3.2002 נפל במהלך היתקלות כוח מג"ב עם מחבלים בבקה אל גרביה
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

היום לפני 19 שנה: קונסטנטין דנילוב ז”ל מאור עקיבא נפל בהיתקלות עם מחבלים

שנה לפני שנהרג, ביקש דנילוב להמשיך לשרת במג"ב. לאחר שקיבל את האישור לו ייחל, שירת בתפקיד חובש קרבי בפלוגת חריש, וביום 30.3.2002 נפל במהלך היתקלות כוח מג"ב עם מחבלים בבקה אל גרביה

מגדלור-פיד ♋

כמו לפני 19 שנה, בסינכרון מצמרר, התאריך העברי והלועזי בו נפל מתקיים גם היום: י”ז בניסן, 30.3: קונסטנטין דנילוב ז”ל מאור עקיבא, נפל בשנת 2002 בהיתקלות עם מחבלים סמוך לבקה אל גרביה.

דנילוב, בן לודמילה וגרגורי, נולד ברוסיה בי”ג באייר תשל”ט (10.5.1979). את לימודיו סיים במוסקבה. באתר “יזכור” מסופר כי ב-1994 עלה קונסטנטין ארצה עם הוריו. בהגיעו התחיל ללמוד עברית, ובמקביל החל לעבוד על מנת לעזור למשפחה. קונסטנטין אהב מאוד את המדינה וראה את עצמו כאיש צבא, ולכן התנדב כבר אז ל”משמר האזרחי”.

במשפחתו מספרים כי נהנה בכל פעילות שביצע ואהב לתרום לזולת. המסר החינוכי שקיבל בביתו הובא לידי ביטוי בכל הזמנים תמיד ידע להגיד תודה,בבקשה וסליחה. כאשר היה רואה אדם מבוגר שזקוק לעזרה לא היסס לתת יד ולעזור זאת היתה דרך החיים שלו.

הוא היה בחור חכם ואהוב, שידע לעזור ולסייע. אהב מאוד את משפחתו, לקרוא ספרים, מוזיקה, תמיד היה מוקף בחברים ואהב להיות בחברתם. ב-1997 התגייס קונסטנטין לצה”ל וקיבל הפניה למשמר הגבול. במשך שירותו במג”ב סיים קורס חובשים קרביים. בשנת 2000 סיים קונסטנטין את שירותו הסדיר והתחיל לעבוד.

ביולי 2001 הוא הגיש בקשה להמשך שירותו במג”ב וקיבל על כך אישור. מאותה שנה קונסטנטין שירת במג”ב בתפקיד חובש קרבי בפלוגת חריש. ביום י”ז בניסן תשס”ב (30.3.2002) נפל רב-סמל קונסטנטין במהלך היתקלות כוח מג”ב עם מחבלים בבקה אל גרביה. בן עשרים ושלוש בנפלו. הוא נטמן בבית העלמין באור עקיבא. הותיר אחריו הורים – גרי ולודמילה, אח, ואת חברתו לחיים יוליה. אחרי נפלו הוענק לקונסטנטין עיטור האומץ של המשטרה.

אמו של דנילוב (מימין), אליזרוב ומנהל אגף הספורט אורי לוי, בטורניר לזכרו של דנילוב, לפני שנתיים. צילום: אגף הספורט

מנהל אגף שפ”ע באור עקיבא, פבל אליזרוב, שמכיר את משפחתו של דנילוב ז”ל, הגיע היום לבית העלמין והדליק לזכרו זר זיכרון. “איך נפלו גיבורים, היום, לפני 19 שנה בעת היתקלות עם המחבלים נפל שוטר משמר הגבול קונסטנטין דנילוב ז”ל”, כתב אליזרוב.

“קוסטיה מסר את נפשו על מנת לשמור על חייהם של אזרחים רבים. אחרי נופלו, הוענק לקוסטיה עיטור האומץ של המשטרה. יהיה זכרו ברוך”.

מאז נפל, מקיימים חברים ואגף הספורט בעיריית אור עקיבא טורניר כדורגל לזכרו של דנילוב, במגרש הקטרגל בבית הספר נחמיה תמרי.

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print
guest
1 ההודעה שלך
Inline Feedbacks
View all comments
Anonymous
Anonymous
03/04/2021 04:13

מזל טוב לכל הצופים ברשת, אני כאן כדי לחלוק עדות קטנה. שמי איזבלה איתן, אני בת 40 מישראל. התחתנתי בגיל 31 יש לי רק ילד אחד וחייתי באושר. אחרי שנה של נישואי ההתנהגות של בעלי הפכה כל כך מוזרה ואני לא ממש מבין מה קורה, הוא ארז מהבית לאישה אחרת, אני כל כך אוהב אותו אני אף פעם לא חולם לאבד אותו, אני מנסה בכל כוחי לוודא שבעלי חוזר אלי אבל הכל בלי עזרה, אני בוכה ובוכה מחפש עזרה, דיברתי על זה עם משפחתו אבל לא קיבלתי תשובה. אז החברה הכי טובה שלי אנה ג’והנסון הבטיחה לעזור לי. היא סיפרה לי על אדם בשם ד”ר אלאבה, היא אמרה לי שהוא אדם גדול מאוד וגבר אמיתי שאפשר לסמוך עליו ואין שום קשר שקשור לנושאי אהבה שהוא לא יכול לפתור והיא אמרה לי איך הוא עזר לאינספור אנשים ב להחזיר את מערכת היחסים שלהם. הייתי ממש משוכנע, יצרתי קשר במהירות עם כתובת הדוא”ל שלו, [email protected] או עם הווטסאפ שלו בטלפון +2349071995123. אני מסביר לו את כל הבעיות שלי, הוא אמר לי שאני לא צריך לדאוג שכל הבעיות שלי ייפתרו מיד. הוא אמר לי מה לעשות כדי להחזיר את בעלי ואני, הוא אמר שאחרי 3 ימים בעלי יחזור אלי ויתחיל להתחנן, וזה באמת קרה כמו שהוא אמר, הייתי מאוד מופתע, זה כל כך מדהים. לאלוקים התהילה של מערכת היחסים שלנו קרובה מאוד ושנינו חיים באושר. אם אתה נתקל בבעיה דומה, פנה אליו עכשיו וקבל את הבעיה שלך נפתרת אחת ולתמיד. אני גם עד חי

מגדלור-פיד ♋

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

 

אולי יעניין אותך


 

דילוג לתוכן