שושלת מרכוס: בפרדס חנה-כרכור מגדלים את דור הכותבים הבא

  אומרים שדור המילניום, דור הY, חסר ערכים, שכל מה שיש לו בראש אלה מסכים, שהוא רדוד ולא קורא ספרים. אומרים לנו שאנחנו מגדלים ילדים שלא אכפת להם מכלום, חוץ מהסלפי שלהם.

אז אומרים.

שלי מרכוס (40) מפרדס חנה-כרכור, סופרת ויוצרת, החליטה להדליק את אש הכתיבה בקרב הדור הצעיר ולפתוח סדנאות אשר פועלות בחודשים האחרונים.

מרכוס, הוציאה לפני כשנתיים את ספר הביכורים שלה "עיניים שלי”. היא בעלת בלוג הסיפורים הקצרים בפייסבוק "שלי מרכוס- סיפורים” ומנחת סדנאות כתיבה לנוער ומבוגרים.

"בסדנאות הכתיבה שלי לנוער, אני מגלה דור יצירתי, עשיר בדמיון, תולעי ספרים רעבים, שמפתיעים אותי כל פעם מחדש, לטובה”, היא מספרת. "בעולם שכולם רוצים להיות בלוגרים מפורסמים, מהר ועכשיו, אני פוגשת נוער שחולם לכתוב את הדבר הבא.

מרכוס מוסיפה: "מדובר בנוער באמת מוכשר, נוער שכותב ויוצר, שמסתובב עם סיפורים בראש, סיפורים נפלאים. הרבה פעמים אני מקבלת מהם את המשפט: "יש לי מלא סיפורים, אני מתחיל לכתוב אותם ונתקע”, או "יש לי מלא רעיונות, אבל אני לא יודעת בכלל איך להתחיל”.

 כאמור, בדיוק בשביל חובבי הכתיבה, הקימה מרכוס את סדנת הכתיבה לנוער.

מדובר בסדנה בת 8 מפגשים, שם לומדים את יסודות הכתיבה. מרכוס: "איך מתרגמים רעיון לסיפור, איך כותבים דמויות מורכבות, עם קונפליקט ורצון, לומדים לתכנן עלילה מגוונת ומורכבת ומתרגלים טכניקות כתיבה שונות: מכתיבה אינטואיטיבית, חופשית, דרך כתיבה מונחית ועד לתרגילים בדמיון מודרך ומדיטציה בכתיבה”.

בסוף הסדנא לכל אחד מהנוכחים יש פרויקט כתיבה אישי – סיפור שלם ומגובש עליו עבד. "מדהים לקרוא את הסיפורים שלהם, את הרעיונות שהם מביאים, את העולמות הספרותיים שהם בוראים, אני , ככותבת, נפעמת בכל פעם מחדש ומקבלת השראה. לאחר הסדנא הבסיסית, מי שרוצה ממשיך לסדנת המתקדמים”.

ומה קורה במתקדמים?

"בסדנא זו אנחנו מעמיקים את הכתיבה, כותבים בבית קפה את הדמויות שיושבות מסביב, עובדים על סיפור פנטזיה, לומדים כתיבה עתידנית ומדע בדיוני ומאתגרים את עצמינו בסיפורים שיש בהם רק דיאלוגים ומונולוגים. כיף גדול”.

בחופשת פסח (החל מה-25.3) תקיים מרכוס את הסדנא שלה ב”אורוות האומנים”. "זהו מקום קסום שמעורר השראה לכתיבת סיפורי פנטזיה, מכשפות וקוסמים. בארבעה ימים מרוכזים, שלוש שעות כל יום, נכתוב סיפור פנטזיה שלם. כל אחד ואחת והסיפור שלו ושלה”.

לבלוג הכתיבה:

https://www.facebook.com/shellymarcustories

לפרטים והרשמה לסדנאות: mamarcus77@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.