24 שעות של התנדבות למען הקשישים: יום הזיכרון לשואה ולגבורה באור עקיבא איחד רגעים מרגשים

קריאת פרקי תהילים, הדלקת נרות זיכרון, שוטרים שמצדיעים לקשישים, שולחנות עם צילומים של שורדי שואה וסיפורים, חלוקת נרות ופרחים וארוחות חמות: מעטפת רחבה של עובדי מחלקת הרווחה, מתנדבים, עובדי עירייה, שוטרים וחיילים הוציאה לאור פרויקט מיוחד || צילומים: שושי סייג

24 שעות של התנדבות למען הקשישים: יום הזיכרון לשואה ולגבורה באור עקיבא איחד רגעים מרגשים

קריאת פרקי תהילים, הדלקת נרות זיכרון, שוטרים שמצדיעים לקשישים, שולחנות עם צילומים של שורדי שואה וסיפורים, חלוקת נרות ופרחים וארוחות חמות: מעטפת רחבה של עובדי מחלקת הרווחה, מתנדבים, עובדי עירייה, שוטרים וחיילים הוציאה לאור פרויקט מיוחד || צילומים: שושי סייג

מגדלור-פיד ♋

יום הזיכרון לשואה ולגבורה תש”ף באור עקיבא, על רקע נגיף הקורונה, ושורה ארוכה של מתנדבים הגיעו בימים האחרונים ובפרט ב-24 השעות האחרונות למרכזי ההתנדבות וחלוקת המזון כדי להשתתף בחלוקה ובמפגש עם אוכלוסיית גמלאי העיר, חלקם שורדי שואה. 

הבוקר (שלישי), לפני צפירת הזיכרון לשואה ולגבורה בת ה-2 דקות, הגיעו עובדי מחלקת הרווחה באור עקיבא, בהם עובדים סוציאליים ואנשי צוות, בניהולה של רינה עמר, שוטרים מנקודת השיטור העירוני באור עקיבא, חיילים מפיקוד העורף, יחד עם מתנדבים תושבי העיר, הדליקו נרות זיכרון בחצר מרכז יום לקשיש שברחוב הנביאים, וקראו פרקי תהילים לעילוי נשמת קרבנות השואה.

במקביל, צוותי הרווחה ומרכז ליום לקשיש עם המתנדבים הכינו תבשילים וארוחות חמות לאוכלוסייה המבוגרת בעיר, והארוחות שונעו לכל כתובת באמצעות צי של נהגים מתנדבים.

עמר, עורכת מדי שנה טקס ביום הזיכרון לשואה ולגבורה במחלקת הרווחה, והיום – יום של חלוקת מנות לקשישים, פרויקט המתפרס לאורך כל תקופת החירום והקורונה, אחת ליומיים, ציינה כי “מעצם היותי בת לניצולי שואה, אבי נפטר, אמי שתיבדל לחיים ארוכים, חודש לא יוצאת מהבית בעקבות הקורונה. אנחנו איסוף של משפחה ניצולת שואה.

“כמדי שנה אני מביאה קצת מהסיפורים. השנה, אנחנו בתקופת קורונה, תקופה מוזרה וקשה, במיוחד עבור הקשישים. מדינת ישראל, בתקופה הזו, דרך הרווחה, התגייסה למען הקשישים, משרד הרווחה מתקשרים יחד עם העמותה למען הקשיש, שעושים עבודה לאורך כל השנה, בשיתוף הרווחה, עיריית אור עקיבא והביטוח הלאומי. אנחנו מתקשרים לכלמעלה מ-1,000 קשישים מדי יום, וממשיכים להתקשר. אם אתם מכירים קשיש שלא קיבל עד היום מענה, צרו איתנו קשר”.

שושי סייג, מי שצילמה את שארע הבוקר במרכז יום לקשיש סיפרה כי “אני עברתי שם די במקרה ופשוט התמלאתי כולי ברגש אחד ענק”, סיפרה “עמדו שם שוטרים בצפירה, כשברקע קשישים ושורדי שואה עם מסיכות על הפנים, מתמודדים עם הקורונה, ומרגישים את החיבוק של כולם. זה רגע שנחרט בזיכרון, צובט ומרגש במיוחד. מודה לכולם על ההזדמנות לתעד את הרגעים הללו”.

צפו ברינה עמר, מנהלת מחלקת הרווחה באור עקיבא, הבוקר >>

בתוך כך, אתמול (שני), ערב יום השואה, ארגנה עמותת “מאיר פנים” בעיר בשיתוף קרן אור קיסריה, יוזמה מיוחדת לא פחות’ במהלכה חילקו מתנדבים מהעיר והאיזור נר לד זיכרון ופרח לשורדי השואה.

“אנו זוכרים ולעולם לא שוכחים את ששת המילונים – נשים, גברים, זקנים וטף שנרצחו ונטבחו בדם קר על ידי המרצחים הנאצים ימח שמם”, סיפרה אילנית חפוטה, מנהלת “מאיר פנים” בעיר. “יצאנו כולנו להזדהות לחבק את ניצולי השואה ולשמח אותם באהבה, בנר לד זכרון ופרח שמסמל את המשך החיים והפריחה.

“יחד עם אורלי יחזקאל, ליאור דהן, סבתא מלכה, זהבה קדוש, רונית בר גיל, אליאס אסייג, יוסי אזולאי, יקיר בן כליפא, אנשים יקרים לליבי שעושים ימים כלילות בעשיית טוב. יהי זכר הקרבנות ברוך”.

צפו בצילומים מ-24 השעות האחרונות באור עקיבא (הצילומים באדיבות שושי סייג) >>

 

138570cookie-check24 שעות של התנדבות למען הקשישים: יום הזיכרון לשואה ולגבורה באור עקיבא איחד רגעים מרגשים

האם הכתבה עניינה אותך? ▲

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

עוד באתר >>

אולי יעניין אותך

שוטר עירני תפס 3 נערים על אופנוע אחד, ללא רישיון וללא קסדות [רחבי הרשת]

במהלך פעילות אכיפה של שוטרי אגף התנועה באזור הדרום, הבחין השוטר בקטנוע הנמצא בתנועה ממול בכביש 25 ועליו רוכבים 3 נערים ללא קסדות. מיד נסע לעברם במטרה להפסיק את העבירה וסיכון חייהם של הרוכבים.

לידיעה המלאה


הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות