חדש ב”הלל יפה”: מרפאה לטיפול בנפגעות ונפגעי טראומה מינית

מדובר בצוות רב מקצועי, השייך למערך בריאות הנפש של המרכז הרפואי הלל יפה, המוכשר ומתמחה בטיפול בנשים וגברים שעברו במהלך חייהם פגיעה מינית ממוקדת או מתמשכת, ואשר מתמודדים עם השלכותיה הרחבות והמורכבות על חייהם

חדש ב”הלל יפה”: מרפאה לטיפול בנפגעות ונפגעי טראומה מינית

מדובר בצוות רב מקצועי, השייך למערך בריאות הנפש של המרכז הרפואי הלל יפה, המוכשר ומתמחה בטיפול בנשים וגברים שעברו במהלך חייהם פגיעה מינית ממוקדת או מתמשכת, ואשר מתמודדים עם השלכותיה הרחבות והמורכבות על חייהם

מגדלור-פיד ♋


מערך בריאות הנפש של המרכז הרפואי הלל יפה פיתח לאחרונה שירות ייחודי לטיפול נפשי בנפגעי.ות שחוו או סובלים מטראומה מינית, מרפאת “גפן”. השירות ניתן במסגרת מרפאת בריאות הנפש מבוגרים של בית החולים.

מדובר בצוות רב מקצועי, השייך למערך בריאות הנפש של המרכז הרפואי הלל יפה, המוכשר ומתמחה בטיפול בנשים וגברים שעברו במהלך חייהם פגיעה מינית ממוקדת או מתמשכת, ואשר מתמודדים עם השלכותיה הרחבות והמורכבות על חייהם.


הצוות הינו מגוון מגדרית ותרבותית וכולל רופאה פסיכיאטרית, עובדים סוציאליים ופסיכולוגים, שהורכב מתוך מחשבה ושאיפה להעניק טיפול שיהיה בהלימה עם הצרכים והרגישויות של מי שיפנה אליו. הטיפול מיועד לאנשים בני 18 ומעלה שחוו טראומה מינית.

הטיפול במרפאה, שנבנה במחשבה וברגישות על ידי הצוות המטפל, נותן מענה מקיף שכולל: הליך קליטה ייעודי שנערך על ידי חברי הצוות, פסיכותרפיה ארוכת מועד הממוקדת בטראומה מורכבת והשלכותיה, ליווי בתהליכים של מיצוי זכויות וקבלת סל שיקום, וכן התאמת טיפול תרופתי והחזקה פסיכיאטרית.

טיפול בהלל יפה | צילום: דוברות הלל יפה

את הקמת הפרויקט, שזכה לתמיכה תקציבית מהאגף לבריאות הנפש במשרד הבריאות, הובילה הגב’ אורית פרוינד, הפסיכולוגית הראשית במערך בריאות הנפש. המרפאה כאמור, תתקיים תחת מרפאת בריאות הנפש מבוגרים אותה מנהלת ד”ר אלה לנדא, כאשר הפסיכולוגית המלווה תהיה הגב’ שלי בן ישראל.

ד”ר אפרת סיטי אליפז, מנהלת מערך בריאות הנפש במרכז הרפואי הלל יפה: “מדובר בשירות חדש וחשוב ביותר באזור, במיוחד לאור פתיחת מרכז לנפגעי.ות תקיפה מינית ב”הלל יפה” לפני למעלה משנה ומאפשר רצף טיפול למטופלים במרכז “הלנה”. אני שמחה על התגייסות כל הנוגעים בדבר על מנת להביא אותו לכדי מימוש ומודה על שיתוף הפעולה עם אגף בריאות הנפש במשרד הבריאות”.

לציין כי בפניה למרפאה נדרש טופס הפניה מרופא המשפחה וכן טופס התחייבות של המבטח הרפואי (קופת חולים) לשם ביצוע אבחון. המרפאה ממוקמת במתחם קניון מול החוף, הוילג’, רחוב שכטמן 10 חדרה. טלפון המרפאה: 04-774835/6, פקס: 04-7744988.

לכל העדכוניםחדשות חדרה

עוד בחדרה

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

עוד ניוז >>

עוד בחדרה

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

אולי יעניין אותך

השיטור העירוני בחדרה יורה על בדיקה ברחוב של אופניים וקורקינטים חשמליים

בעקבות העלייה הדרמטית בתאונות הדרכים בכלי רכב זעירים, יוצאים בעיריית חדרה וברלב”ד בקמפיין הסברה נרחב מבתי הספר ועד שלטי חוצות להגברת הבטיחות בדרכים. בנוסף, על פי העירייה, ייערכו מבצעי הסברה ואכיפה ברחובות העיר על ידי השיטור העירוני, כאשר המשטרה תוריד מהכביש רוכבי אופניים וקורקינט חשמלי ומכני וכן אופנועים. הכלים ייבדקו ע”י בוחן המשטרה ובמקביל יעברו הנהגים הסבר והדרכה קצרה על משמעות הרכיבה ודגשים על נהיגה בטוחה וזהירה במרחב העירוני.

לידיעה המלאה

 


דילוג לתוכן