רוח גבית: התקדמות חיובית מאבק תושבי מעין צבי להסרת שלט הניאון של יס פלאנט במול זכרון

רוח גבית: התקדמות חיובית מאבק תושבי מעין צבי להסרת שלט הניאון של יס פלאנט במול זכרון

-

מגדלור-פיד ♋מאבק תושבי מעין צבי ומועצה אזורית חוף הכרמל קיבל היום רוח גבית ממנהל התכנון, מחוז חיפה. לאחר שמנהל התכנון בדק את התלונות בנוגע להצבת שלט ניאון של “יס פלאנט” שיגר היום מכתב יו”ר הועדה המחוזית לתכנון ובניה במחוז חיפה, איתמר בן דוד  בו הוא מציין כי ” לאחר בדיקת התלונה והוראות החוק, נראה כי אכן מדובר בשילוט אשר לא קיבל את האישורים הנדרשים לפי חוק הדרכים וחוק העזר של מועצה מקומית זכרון יעקב.

עוד ציין יו”ר הועדה כי לא ניתן להתקין שלט הנראה לעיני מי שנוהג בדרך בין עירונית מבלי שהתקבל היתר על פי חוק הדרכים. הגוף המוסמך להעניק היתר מכוח הוק הוא הרשות המקומית (זכרון יעקב), היתר זה כפוף לאישור הוועדה המחוזית, אשר לא התבקש עד כה- על פני הדברים מדובר בשילוט שאינו מקיים את דרישות החוק ציין יו”ר הועדה בדבריו.

כזכור, מאבק התושבים הגיע לשיאו בהפגנה להסרת מפגע הניאון שנערכה בכניסה לזכרון יעקב, בתחילת ינואר השנה. אז הפגינו כ- כ- 70 תושבי מעין צבי כתוצאה מההפגנה נרשמו עומסי תנועה כבדים מאוד.

תושבי מעין צבי הניפו שלטים וקראו קריאות לראש המועצה המקומית, זכרון יעקב, זיו דשא לפעול להסרת המפגע שבשטח שיפוט מועצת זכרון יעקב. לדברי המפגינים במקום, ההפגנה באה בשל כך שזיו דשא, לא פועל כלל להסרת המפגע, “כאן לא לאס ואגס”, צריכים לשמור על אופי וצביון האזור, שלא לדבר על המפגע שהאור המרצד יוצר, מדובר במפגע זיהום אור סביבתי קשה ביותר”, כך לדברי תושבי מעין צבי.

ראש המועצה, כרמל סלע וסגניו אשר תומכים במאבק, מובילים את הקו החוקתי אל מול רשויות התכנון והחוק במדינה.

כל זאת ועוד, ב- 26.3.18 הועברה לפיקוח המחוזי הנחיה מפי יו”ר הועדה המחוזית לפעול לטיפול אכיפתי מול מציבי השילוט לצורך הפסקת שימוש.

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

הצטרפו אלינו


דילוג לתוכן