אולי יעניין אותך

היום, יום הזיכרון, המסורת נמשכת: 26 שנים ברציפות של התרמות דם בזכרון יעקב

היום, יום הזיכרון, המסורת נמשכת: 26 שנים ברציפות של התרמות דם בזכרון יעקב

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp

היום (רביעי), גם השנה, בצל נגיף הקורונה ובכפוף להנחיות משרד הבריאות, מתקיים ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ולנפגעי פעולות האיבה, מבצע התרמות הדם המסורתי בזיכרון יעקב. מאז שנת 1997 מקיימים בזיכרון יעקב את המסורת של הצלת חיים לזכר הנופלים וזו השנה ה-26 ברציפות למבצע ההתרמה לזכרם. במהלך השנים נאספו למעלה מ-5,000 מנות דם שסייעו להציל את חייהם של כ-15,000 איש.

התרמת הדם תתקיים ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה, יום רביעי 14.4.21 בין השעות 08:00-13:30, בארבעה מוקדים שונים בזיכרון יעקב: במדרחוב ב’הוביט’, במתנ”ס ליד בית התותחן, בניידות הדם במרכזי מסחרי השמורה ובניידת התרמה נוספת ‘במול זכרון’ על כביש 4. בנוסף תתקיים התרמת דם גם במתנ”ס פרדס חנה, בלובי מרכז אומניות הבמה ע”ש משה מאיר בין השעות 08:00-13:30.

את התורמים הרבים הצפויים להגיע גם השנה, יקבלו צוותי מתרימי הדם משירותי הדם של מגן דוד אדום.

שמעון רדליך, נשיא כבוד ארגון תורמי הדם ויוזם ההתרמה: “בזכות כל מנת דם, ניתן להציל את חייהם של שלושה בני אדם, ובנוסף תרומת הדם גורמת לחידוש כדוריות אדומות – כלומר, היא מרעננת לנו התורמים את החיים. זאת, לצד מתן הרגשת סיפוק עצומה של נתינה אנונימית להצלת חיים. היוזמה שהצלחנו להנהיג בזיכרון יעקב של התרמה מושבתית פעמיים בשנה היא זכות וגאווה גדולה לתפארת מדינת ישראל”.

סמנכ”ל שירותי הדם במד”א, פרופ’ אילת שנער: “למנות הדם הנתרמות מדי יום ברחבי הארץ יש חשיבות רבה בהצלת חייהם של חולים ופצועים. היוזמה להתרמה קהילתית של כל המושבה בזיכרון והישובים בסביבה פעמיים בשנה היא מרגשת, ומהווה מודל לחיקוי במיוחד בגלל המועד של יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה. אני קוראת לכל הציבור להגיע ולתרום דם בנקודות ההתרמה ברחבי הארץ”.

מידע על עמדות התרמות דם נוספות אשר יוצבו בקניונים, בתחנות מד”א השונות ובמקומות ציבוריים ברחבי הארץ ניתן למצוא ביישומון (אפליקציה) ‘מד”א שלי’ בסמארטפון, או באתר האינטרנט של מד”א.

מגדלור-פיד ♋                                           

בתמונה: ניידות דם של שירותי הדם של מד”א. צילום: דוברות מד”א

עדכון ראשון: 12.4.2021, 09:11
מכבי

מגדלור-פיד ♋


הגיבו על הכתבה:

guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments
דילוג לתוכן