מכבי

יום קשה לראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן: הפרקליטות הגישה נגדו כתב אישום; אביו נפטר בגיל 93

פרקליטות מיסוי וכלכלה הגישה היום (שלישי) את כתב האישום נגד גנדלמן - עבירות שבוצעו לכאורה בתקופה שמאז נבחר גנדלמן לראשות העיר ולראשות הוועדה המקומית לתכנון ובנייה באוקטובר 2013, ועד לפרוץ החקירה ביוני 2018. במקביל: היועמ"ש מבקש להשהות את גנדלמן מתפקידו
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

יום קשה לראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן: הפרקליטות הגישה נגדו כתב אישום; אביו נפטר בגיל 93

פרקליטות מיסוי וכלכלה הגישה היום (שלישי) את כתב האישום נגד גנדלמן - עבירות שבוצעו לכאורה בתקופה שמאז נבחר גנדלמן לראשות העיר ולראשות הוועדה המקומית לתכנון ובנייה באוקטובר 2013, ועד לפרוץ החקירה ביוני 2018. במקביל: היועמ"ש מבקש להשהות את גנדלמן מתפקידו

מגדלור-פיד ♋

יום קשה ומורכב לראש עיריית חדרה, צביקה גנדלמן: פרקליטות מיסוי וכלכלה הגישה היום (שלישי) כתב אישום נגד גנדלמן בעבירות של מרמה והפרת אמונים. 

פרקליטות מיסוי וכלכלה הגישה היום (שלישי) כתב אישום נגד ראש עיריית חדרה, צביקה גנדלמן, המייחס לו עבירות של מרמה והפרת אמונים, קבלת דבר במרמה, שיבוש מהלכי משפט ועבירה לפי חוק המחשבים. העבירות בוצעו לכאורה בתקופה שמאז נבחר גנדלמן לראשות העיר ולראשות הוועדה המקומית לתכנון ובנייה באוקטובר 2013, ועד לפרוץ החקירה ביוני 2018.

בכתב האישום מתואר כי שמואל (סמי) לוי, קבלן ויזם נדל”ן, בעל אינטרסים כלכליים משמעותיים בחדרה, שבעברו מילא מגוון תפקידים במנגנון העירוני, לרבות ממלא מקום ראש העירייה. לוי קידם את מועמדותו של גנדלמן במערכת הבחירות של שנת 2013, תוך שהוא מנצל את כוחו הפוליטי ויכולת ההשפעה שלו על הבוחרים בעיר. עם בחירתו לראשות העיר ולאורך השנים שלאחר מכן, חש גנדלמן מחויבות אישית עמוקה כלפי לוי וחשש שזה יפעל למניעת בחירתו בעתיד, ובשל אלה גנדלמן היה מצוי במצב של ניגוד עניינים בין תפקידו הציבורי לבין רצונו להיטיב עם לוי ולהיבחר לכהונה נוספת. גנדלמן לא דיווח על ניגוד העניינים ליועצת המשפטית של העירייה או לכל גורם אחר, לא חתם על הסדר ניגוד עניינים כנדרש בדין, ולא פסל את עצמו מלדון בענייניו של לוי במסגרת תפקידו הציבורי.

בין יתר הפעולות שאותן ביצע גנדלמן תוך שהוא מצוי בניגוד עניינים עם לוי – מתן גישה ישירה ללוי, באופן תדיר, ללשכת ראש העיר, וטיפול בבקשות לוי להעסקה וקידום עובדים בעירייה. כמו כן, גנדלמן לא פסל עצמו מלדון במיזמי נדל”ן בחדרה שבהם היה ללוי עניין, ובתוך כך, גנדלמן דן בבקשה של חברה בבעלותו של לוי להכשיר חריגת בנייה בבניין משרדים במרכז העיר חדרה ולקח חלק בהחלטה שאישרה את הבקשה, חתם על היתר בנייה לפרויקט נדל”ן שללוי יש בו אינטרס כלכלי מהותי והיה שותף למתן היתר בניה לבית אבות סיעודי על קרקע בבעלות לוי.

בכתב האישום נאמר עוד, כי בסוף ינואר 2018 התקבלה בלשכת ראש העיר בקשה לפי חוק חופש המידע לקבל את יומני הפגישות של גנדלמן. בעקבות כך, גנדלמן ומנהלת לשכתו סיכמו שימחקו מיומנו הממוחשב של ראש העיר חלק מהפגישות שהופיעו בו ושהוא לא רצה שייוודע דבר קיומן, ובהן הפגישות עם לוי. מנהלת הלשכה פעלה בהתאם לסיכום, ובכך גרמה שיופק מהיומן הממוחשב פלט כוזב. בנוסף, הוסכם כי מנהלת הלשכה תעביר לממונה על חופש המידע בעירייה הערכה מופרזת של שעות העבודה הנדרשות לטיפול בבקשה, כדי לגרום לפונה למשוך את הבקשה וכך אכן היה.

עוד על פי כתב האישום, לאחר שנודע לגנדלמן כי חבר מועצת העיר חדרה מסר הודעה במשטרה, שנסובה בין היתר על יחסיו של גנדלמן עם לוי, גנדלמן עדכן באמצעות נהגו את לוי בדבר מסירת ההודעה, והעביר לו מסר להתרחק מהעירייה בתקופה הקרובה, זאת בכוונה למנוע או להכשיל חקירה פלילית.

גם נהגו של גנדלמן נאשם בעבירה של שיבוש מהלכי משפט. כתב אישום נוסף, במסגרת הסדר טיעון, מוגש נגד מנהלת הלשכה בעבירות של מרמה והפרת אמונים, קבלת דבר במרמה ועבירה לפי חוק המחשבים.

החקירה בוצעה על ידי יאח”ה בלהב 433 במשטרת ישראל. התיק מנוהל על ידי עוה”ד אורי פרייסמן ונגה בליקשטיין שחורי מפרקליטות מיסוי וכלכלה.

במקביל להגשת כתב האישום, הגיש היום היועץ המשפטי לממשלה, ד”ר אביחי מנדלבליט, לוועדה לבחינת השעיית ראשי רשויות בקשה להשעייתו של גנדלמן, עקב הגשתו של כתב האישום המייחס לו שורה של עבירות מתמשכות, שנעשו כולן במהלך כהונתו הציבורית ובזיקה מובהקת אליה.

בבקשה נאמר, כי לנוכח אופיים וחומרתם של המעשים המיוחסים לגנדלמן, הכוללים עבירות הנוגעות לטוהר המידות הקשורות באופן ישיר לתפקידיו כראש העירייה, לרבות ניצול מעמדו זה לצורך העלמת נתונים ושיבוש מהלכי חקירה, ואף שמדובר בכתב אישום בלבד בשלב זה ולא בהרשעה, סבור היועץ המשפטי לממשלה כי קיימת הצדקה להשעייתו מתפקידו בשל כתב האישום שהוגש נגדו, וכי המשך כהונתו לאחר הגשת כתב האישום עלול לגרום לפגיעה קשה באמון הציבור ובערכים של טוהר המידות ושלטון החוק.עוד נאמר בבקשה, כי היועץ המשפטי לממשלה סבור כי אין די בהשעיית מר גנדלמן מתפקידו, וכי על הוועדה לתת את דעתה גם לשורת תפקידים אשר במילויים כחבר מועצה, עשויה להיות למר גנדלמן השפעה בלתי רצויה על התנהלות הרשות המקומית. הבקשה הוגשה מטעם היועץ המשפטי לממשלה, באמצעות עוה”ד גיל בילבסקי ועמיקם אשל מפרקליטות מחוז תל-אביב (אזרחי).

במקביל לכתב האישום, ובצירוף מקרים מצער במיוחד, נפטר היום אביו של גנדלמן, בן ה-93, ניצול שואה.

לכל העדכוניםחדשות חדרה
—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הווצאפ של מגדלור ניוז:
לקבוצת מגדלור ניוז בזמן אמת – כל החדשות מכל האזור >> https://bit.ly/3wZlrGt
לקבוצת חדשות חדרה >> https://bit.ly/35fHaN4
לקבוצת חדשות אור עקיבא >> https://bit.ly/3mZb94f
לקבוצת חדשות פרדס חנה-כרכור >> https://bit.ly/3aiisyZ
לקבוצת חדשות בנימינה-גבעת עדה  >> https://bit.ly/32kBbWk
לקבוצת חדשות זכרון יעקב >> https://bit.ly/3tqkLY3
—————————————————-
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

עוד בחדרה

מכבי

אולי יעניין אותך

מכבי

דילוג לתוכן