מכת שורשים: זה מה שעושים בעיריית חדרה נגד מפגע שורשי העצים במדרכות בעיר

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

מכת שורשים: זה מה שעושים בעיריית חדרה נגד מפגע שורשי העצים במדרכות בעיר

-

מגדלור-פיד ♋

500 אלף שקלים הוקצבו לטיפול במפגע מדרכות שהורמו על ידי שורשי עצים ברחבי העיר. זאת לאחר שהוצגה בפני ראש העיר צביקה גנדלמן, תכנית עבודה מפורטת, ביחס לבעיה בכלל העיר.  לצורך כך אף אושר תקציב בלתי רגיל (תב”ר) בישיבת פיתוח בהשתתפות ראש העיר, מנכ”ל העירייה יעקב זיגדון והגורמים המקצועיים בעירייה. בהמשך לבקשה לתקצוב הנושא, שהועלתה במהלך הישיבה על ידי חבר המועצה ומחזיק תיק הנדסה רון שגן, תוקצבו ובהמשך טופלו, מפגעים מסוג זה באופן נקודתי במוקדים שונים בעיר, על פי מידת מסוכנותם הבטיחותית וההפרעה להולכי הרגל. 

מדרכות עקומות שהורמו על ידי שורשי עצים הן מחזה שכיח ברחוב העירוני, ופעמים רבות מהוות מכשול עבור הולכי רגל, רוכבי אופניים וכדומה. הסיבה למפגע נעוצה ב”חיפושם” של השורשים, שממשיכים לגדול גם אחרי שהעץ צומח, אחר אוויר ומים. לדברי חבר המועצה ומחזיק תיק השירות לתושב רונן הילף, שקידם את הנושא והיווה גורם מחבר בין צרכי השטח לביצוע העבודות בפועל בהובלת אגף שפ”ע בניהולו של בוריס קוסינובסקי, “הפרויקט החשוב החל באופן נקודתי במקומות בהם הייתה דחיפות גדולה לטיפול במדרכות, אם זה בסמוך לגני ילדים, או במקומות בהם קיים ריבוי של הולכי רגל, וימשיך לביצוע בכמה שיותר מהמוקדים בעיר”.

הפרויקט הנרחב תוקצב בשני שלבים, הראשון בסכום של 200 אלף שקלים שאושרו בישיבת פיתוח שהתקיימה בחודש ינואר, ובהמשך ולאור הצורך הקיים, תוקצבו 300 אלף שקלים נוספים. נכון להיום כבר טופלו עשרות מוקדים בנווה חיים, דניה, הפארק ועוד והיד עוד נטויה. ראש העיר צביקה גנדלמן: “לצד העבודות לטיפול במדרכות שניזוקו עקב צמיחת שורשים לא מבוקרת של העצים הוותיקים, נבחן את הנושא ובנטיעות חדשות נתחשב במכלול הגורמים כגון קצב הצמיחה של העצים ומערכות השורשים שלהם, כדי להימנע מהישנות מפגעים מסוג זה בעתיד”. 

לכל העדכוניםחדשות חדרה
ענו על משאל מגדלור-ניוז: האם תסעו לחו”ל בקיץ הנוכחי למרות הקורונה?

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments

עוד ניוז >>

דילוג לתוכן