אחותו של אריק דוידוב ז”ל הדליקה משואת זיכרון לזכרו, בעיר בה גדל ובה נטמן לבסוףאדר דוידוב, הדליקה אמש (17.4) משואה לזכרו של אחיה, אריק דוידוב ז”ל, בטקס יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל בהיכל התרבות העירוני.

גם היום,  כמעט 10 שנים לאחר שנפל, לא ידוע בבירור, לפחות לא לציבור, מה קרה באותו היום בבסיס, יום בו לא חזר הביתה עוד.

אריק החל את לימודיו באור עקיבא, בבית הספר על שם חנה סנש. בכיתות ג’ ו-ד’ למד בבית הספר על שם נחמיה תמרי בעיר והמשיך לבית ספר “אלונים” בפרדס חנה, שם סיים את לימודי היסוד.

הוא המשיך ללמוד בפרדס חנה, בבית הספר החקלאי, עד כיתה ט’, ומשם עבר ללימודי תיכון בתנאי פנימייה בכפר הנוער “נירים” בבוסתן הגליל, סמוך לעכו.

במקביל ללימודים אריק הירבה לעסוק בספורט והצטיין בכך, כפי שהעיד מבנה גופו האתלטי. בין היתר הוא התאמן באמנויות לחימה שונות.

בתום לימודיו אריק התגייס לצה”ל ושובץ לחיל האוויר. הוא עבר קורס חובשים, אותו סיים בהצטיינות. בהמשך אריק הוצב בבסיס עובדה בנגב בתפקיד מפקד אסירים. במהלך השירות הוא התקדם לדרגת רב-טוראי.

בנובמבר 2008, היה אמור לצאת לביתו ביום הולדתו החל ב10/11. בשיחה עם הוריו טרם חזרתו, ציין החייל כי הוחלט להעמידו למשפט בעקבות צילום קלטת וידאו, כך סיפרה האמא בראיון לעיתונות המקומית כשנה לאחר מכן. “אל דאגה, אחזור ביום שני ואספר לכם” אמר להוריו, אך לא חזר יותר.

באתר “יזכור” נכתב בעמוד לזכרו כי “אריק נפל בעת מילוי תפקידו ביום י”ב בחשוון תשס”ט, בן 20 בנפלו. הוא הובא למנוחות בחלקה הצבאית בבית העלמין באור עקיבא. הותיר הורים ושלוש אחיות”.

יש לציין כי בשנים האחרונות התרחשו מקרים נוספים בעיר הקשורים אל אריק ז”ל. כך למשל, ב-2015 הונצח שמו של החייל וספריית בית הספר נחמיה תמרי בו למד, נקראה על שמו.

בנוסף, בעירייה גילו כי בספר “60 לאור עקיבא” נפלה טעות בהנצחת סיפורו של דוידוב, מה שגרם לעוגמת נפש למשפחתו. ב-2016, לאחר משפט שהתקיים בבית המשפט המחוזי בחיפה, נקבע סכום פיצויים שיושת על העירייה ויועברו למשפחת דוידוב.

צילומים: רפרודוקציה ודוברות עיריית אור עקיבא

יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל mgdlor1@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.